Právě je 27 dub 2024 01:57

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: VirtueMart - nezobrazuje se zboží
PříspěvekNapsal: 04 bře 2012 12:23 

Registrován:
02 bře 2012 00:56
Příspěvky:
11
ještě k těm adresám, zmizelo to .txt nebo co tam bylo, ale koncovka .html tam zůstala.
xxx byl popis kategirie, už jsem přepsala abyste viděl co to je. Produkty se mi nezobrazují ikdyž je mám přiřazené v administraci ve VM k dané kategorii.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VirtueMart - nezobrazuje se zboží
PříspěvekNapsal: 04 bře 2012 14:24 
Uživatelský avatar

Registrován:
25 pro 2010 13:02
Příspěvky:
290
Adresy: no zmizelo to xxx/ a tím nastavením .htaccess se odstranilo index.php v adresách, nyní ale nekončí na html, nevím jak tahle Joomla, ta stará tam měla něco jako Přidat příponu k URL, tak to kdyžtak zapněte.

Jo aha, takže to je normální modul s nabídkou z Joomly, máte tam nainstalováno VM 2.0.2 aio sadu? To jsou právě moduly pro VM a tedy i pro výpis kategorií. (AIO = All in once, tedy vše v jednom nainstalováno naráz.)

Nastavení default je v pořádku.

JoomSEF: fajn, jenom si zkontrolujte adresy ať v nich nejsou české znaky, některé prohlížeče to nepřekousnou. U staré Joomly se adresa brala z aliasu názvů kategorií, článků a pod., tedy tam je nutno vkládat názvy bez diakritiky.

Rozbalovací nabídka: rozumím, ale tohle by měl umět ten modul pro VM a ten tam asi není.

_________________
Joomla + VirtueMart + cs = eCommerce_cs-CZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VirtueMart - nezobrazuje se zboží
PříspěvekNapsal: 04 bře 2012 16:22 

Registrován:
02 bře 2012 00:56
Příspěvky:
11
z adresy zmizelo xxx, protože jsem to nahradila větou.

Přidat příponu k URL jsem zapnula.

aio sadu jsem tam neměla, nainstalovala jsem ji, našla modul pro kategorie, ale vypadá to hrozně, nemůžu modul "Obchod" posunout výš než se sám přiřadil, jen jsem mohla zvolit umístění, ne kde přesně bude. Zboží se mi stále nezobrazuje. Zadala jsem kategorii a zboží, kategorie je vidět, ale neukáže zboží, které je ke kategorii přiřazené. Začínám ztrácet nervy :-( Ještě, že mi radíte.
Rozbalovací menu jsem tam nenašla, mám zaškrtnuto v základním nastavení, že chci podkategorie a nejsou tam.

Do aliasů dávám text malým písmem a bez diakritiky.

Děkuju moc, Eva


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VirtueMart - nezobrazuje se zboží
PříspěvekNapsal: 04 bře 2012 17:09 
Uživatelský avatar

Registrován:
25 pro 2010 13:02
Příspěvky:
290
Jo, vidím že je už tam to .html, fajn.

To chybové hlášení nahoře znamená, že VM chce abyste na něj udělala odkaz v nějaké nabídce, nicméně je mi divné, že to píše jako název jazykového řetězce (COM_VIRTUEMART_ASSIGN_VM_TO_MENU), to vypadá jako by se tam nenahrály soubory s jazykem, v tom ale už nepomohu. - Nebo možná je to chyba překladů, nevím.

Vrtá mi hlavou proč zrovna Joomla 2.5.0 a VM 2.0.2, jsou to nejnovější verze, jenže jsou venku sotva měsíc a to je dost málo času na vychytání chyb. Pokud to postavíte na Joomla 1.5 a VM 1.1, tak jsou to sice starší verze, jenže stabilní a bude to chodit bez problémů.

No nic, takže zpátky k e-shopu: v Horní liště (v horní nabídce) změnte odkaz Obchod na VirtueMart.

Posunutí modulu: ve Správci modulů by měly mít moduly svá čísla, tím jej lze posouvat, případně přímo v modulu lze nastavit za čím se bude zobrazovat. Aspoň u Joomly 1.5 to tak bylo.

Zobrazování podkategorií: hmmm, tak už asi nepomohu, možná jedině jestli v nastavení VM není něco jako Zobrazovat prázdné kategorie, ale to tam asi nejspíše nebude, tak nevím.

_________________
Joomla + VirtueMart + cs = eCommerce_cs-CZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VirtueMart - nezobrazuje se zboží
PříspěvekNapsal: 04 bře 2012 18:39 

Registrován:
02 bře 2012 00:56
Příspěvky:
11
Hm, tak jsem nic z toho co jste radil nenašla, modul nahoru neposunu. Asi na to kašlu a začnu znova :-( Je to škoda, oproti staré Joomle a VM je dost vylepšení, ale když to nejde tak smůla. Nebo se mám podívat na jiné internetové obchody? Na Joomle+VM netrvám, jen jsem s nimi už dělala.
Díky za Váš čas, Eva


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VirtueMart - nezobrazuje se zboží
PříspěvekNapsal: 04 bře 2012 18:55 
Uživatelský avatar

Registrován:
25 pro 2010 13:02
Příspěvky:
290
No vylepšení, Joomla 2.5 má více skupin čtenářů, čili lze udělat článek pro všechny, pro registrované a jiný zase pro platící, jeden článek lze také zařadit do více kategorií. VM je ovšem něco jiného: je totiž napsaný od základu znovu, tedy už za sebou nevláčí kouli dnes již mrtvého phpShopu, jenže jak to bude celé fungovat je ve hvězdách, prostě to chce ještě tak 3 měsíce počkat.

V podpisu mám odkaz na můj balíček eCommerce_cs-CZ, zrovna dneska jsem tam dával volně ke stažení předposlední verzi balíčku 'Susan Sto Helit'.

Takhle, VM 2.0 má mnohem lepší práci s dceřinými produkty, ale s VM 1.1 se to také dá udělat, i když je to trochu pracnější. Jako já nevím, já bych zůstal u VM 1.1, je to dobře ošetřené a když vezmu ty mé úpravy, tak se z toho dá udělat e-shop naprosto perfektní.

_________________
Joomla + VirtueMart + cs = eCommerce_cs-CZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VirtueMart - nezobrazuje se zboží
PříspěvekNapsal: 04 bře 2012 19:45 

Registrován:
02 bře 2012 00:56
Příspěvky:
11
děkuji, kouknu na to. Když budu znovu instalovat tak musím přes FTP vymazat současné verze Joomly+VM? A pak vše od začátku? Eva


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VirtueMart - nezobrazuje se zboží
PříspěvekNapsal: 04 bře 2012 19:53 
Uživatelský avatar

Registrován:
25 pro 2010 13:02
Příspěvky:
290
Jo, vše smazat, nahrát novou instalaci a pak při nastavování databáze povolit smazání starých tabulek, instalace si je vytvoří znovu. Joa ještě se tam musí nainstalovat demo produkty a články, je to někde až u konce té instalace.

_________________
Joomla + VirtueMart + cs = eCommerce_cs-CZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VirtueMart - nezobrazuje se zboží
PříspěvekNapsal: 04 bře 2012 19:56 
Uživatelský avatar

Registrován:
25 pro 2010 13:02
Příspěvky:
290
Jo tak zatím nic nemažte, ty články když otevřete editor, tak je CTRL+A označit a CTRL+C někam vložit, do nějakého souboru v počítači, případěn nainstalovat Akeebu a udělat zálohu, tu si pak stáhnout a pak ty články vložit z databáze.

Hmmm, i když se mi tedy oba způsoby zdají dost složité...

_________________
Joomla + VirtueMart + cs = eCommerce_cs-CZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VirtueMart - nezobrazuje se zboží
PříspěvekNapsal: 04 bře 2012 23:40 

Registrován:
02 bře 2012 00:56
Příspěvky:
11
Vše jsem vymazala ve FTP, ale backups_bredies.cz mi nejde odstranit. Uložila jsem si Váš balíček rozbalila ve FTP a překopírovala, stránky mi nejdou. Zřejmě je to tím co tam zůstalo. Už mě asi klepne ...Eva


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
VirtueMart partneři
VirtueMart Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz