Právě je 26 dub 2024 17:29

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: VirtueMart - Změna obrázků ve výpisu kategorie
PříspěvekNapsal: 05 lis 2015 16:33 
C4 zákazník

Registrován:
23 říj 2011 13:53
Příspěvky:
112
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda-li někdo neporadíte, jestli se dá nastavit natvrdo vlastní miniatura ve výpisu kategorie. Dejme tomu, mám hlavní obrázek o velikosti 600x600, ve virtuemart mám nastavenou miniaturu pro detail 300x300, která se se zobrazuje v detailu produktu a používá vlastní složku ve "/images/stories/virtuemart/product/resized", kde si můžu miniatury upravit dle svého ale ve výpisu kategorie je tato miniatura ještě více zmenšená a tím pádem degradovaná. Pro mě by bylo ideální používat další mnou upravenou miniaturu, kterou nahraji do nějaké složky a bude se načítat z ní, poradíte někdo? Díky moc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VirtueMart - Změna obrázků ve výpisu kategorie
PříspěvekNapsal: 11 lis 2015 16:46 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8507
Dobrý den,

bohužel stránky máte vypnuté, takže problém nemůžu blíže zanalyzovat. Ale pokud se Vám ve výpisu kategorie zobrazuje obrázek produktu zmenšený, bude jeho velikost pravděpodobně ovlivněna pouze pomocí CSS stylů. Takže doporučuji ve Vašem internetovém prohlížeči použít nástroj pro vývojáře (příp. rozšíření Firebug pro internetový prohlížeč Firefox) a pomocí něj zjistit, jakou CSS třídu obrázek používá. Tato třída bude pravděpodobně obsahovat nastavení šířky/výšky, které by mělo stačit upravit na požadovaný rozměr.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VirtueMart - Změna obrázků ve výpisu kategorie
PříspěvekNapsal: 12 lis 2015 13:05 
C4 zákazník

Registrován:
23 říj 2011 13:53
Příspěvky:
112
Předně děkuji za odpověď. Asi jsem to napsal špatně, tohle samozřejmě vím a v css jsem si rozměr nastavil natvrdo na požadované rozměry, jde spíše o to, že fotky jsou nekvalitní tím, že jsou jen změnšené a bez doostření ap. a tak fotka je potom ve výpisu lehce rozmazaná. Nemám problém používat vlastní miniatury předem upravené dle svého ale jde mi o to, že ve výpisu kategorie používá virtuemart stejnou miniaturu ze složky /images/stories/virtuemart/product/resized a tu samou v detailu produktu, kde mám náhled rozměrově větší a já potřebuji tyhle věci oddělit i za předpokladu, že bych používal další vlastní složku s novou miniaturou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VirtueMart - Změna obrázků ve výpisu kategorie
PříspěvekNapsal: 18 lis 2015 14:18 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8507
Dobrý den,

v tom případě bude nutné opět zasáhnout do zdrojového kódu a vytvořit si vlastní (příp. upravit stávající) sublayout. Stávající sublayouty naleznete ve složce components/com_virtuemart/sublayouts. V čisté instalaci aplikace je defaultně nastaven components/com_virtuemart/sublayouts/products.php a k dispozici je ještě druhý components/com_virtuemart/sublayouts/products_horizon.php. Nastavení jednotlivých sublayoutů pro obchod se provádí v administraci aplikace VirtueMart v sekci "Konfigurace > Šablony > Nastavení vzhledu" pomocí volby "Sublayout pro produkty v kategorii". Pokud tedy chcete provádět nějaké úpravy, tak můžete buď přímo ve stávajících sublayoutech, například ve výchozím components/com_virtuemart/sublayouts/products.php se jedná o řádky:
Kód:
<?php
   echo $product->images[0]->displayMediaThumb('class="browseProductImage"', false);
?>

Pomocí funkce displayMediaThumb se právě zobrazují miniatury obrázků produktů.

Nebo si ve složce components/com_virtuemart/sublayouts můžete vytvořit nový soubor s vlastním sublayoutem (příp. do něj zkopírovat obsah výchozího a v něm provádět úpravy). Název souboru musí začínat products_, takže jeho tvar bude např. products_test.php.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
VirtueMart partneři
VirtueMart Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz