Právě je 26 dub 2024 07:01

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PrestaShop - Zobrazení popisu kategorie
PříspěvekNapsal: 27 úno 2014 17:00 

Registrován:
27 úno 2014 16:28
Příspěvky:
13
Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, zda je možno nějak podrobněji editovat popisky pro jednotlivé kategorie, chybí mi tam html editor. Takto nemůžu ani tučně zvýraznit keywords nebo nastavit odstavce. Taky bych se potřeboval zbavit možnosti rozkliknutí textu pro kategorie: http://www.ekravaty.eu/sk/42-kravaty. Hledal jsem v administraci nějaký modul pro kategorie, ale nic jsem nenašel.

Děkuji za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Zobrazení popisu kategorie
PříspěvekNapsal: 27 úno 2014 20:14 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
09 úno 2013 13:11
Příspěvky:
2413
Dobrý den,

pokud chcete, aby byl zobrazený celý popisek kategorie, tak si v souboru themes/vase-sablona/category.tpl změňte řádky:


Kód:
<div class="cat_desc">
            {if strlen($category->description) > 120}
               <div id="category_description_short">{$description_short}</div>


například na

Kód:
<div class="cat_desc">
            {if strlen($category->description) > 500000}
               <div id="category_description_short">{$description_short}</div>
.

Jakou verzi aplikace PrestaShop používáte? V administraci aplikace PrestaShop při editaci popisu kategorie je k dispozici html editor. V něm si můžete nastavovat tučné písmo, podtrhávat text, zarovnávat řádky, měnit velikost písma, přidávat obrázky atp.

_________________
Filip Kučera
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Zobrazení popisu kategorie
PříspěvekNapsal: 28 úno 2014 09:34 

Registrován:
27 úno 2014 16:28
Příspěvky:
13
Děkuji za radu, problém je vyřešen. Co se týče používané verze prestashopu, tak používám verzi 1.5.4.0, což bude určitě stará verze, toho jsem si vědom. Systém mi nabízí update na 1.5.6.2, ale nebylo mi doporučeno tyto aktualizace využívat, jelikož hrozí, že se vše rozhodí a nebude fungovat tak jak dřív. Vzhledem k tomu, že jsem v prestashopu naprostý začátečník, tak mám z toho strach. Myslíte tedy, že bych měl updatovat? Člověk co mi e-shop prodával říkal, že vše funguje jak má a updatovat není třeba.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Zobrazení popisu kategorie
PříspěvekNapsal: 28 úno 2014 13:52 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
09 úno 2013 13:11
Příspěvky:
2413
Dobrý den,

ano, verze, kterou používáte je zastaralá. K dispozici je nejnovější verze 1.5.6.2. Dotazy ohledně aktualizace aplikace PrestaShop se v diskuzním fóru již několikrát řešily. Aktualizaci bych Vám doporučil, protože odstraňuje chyby ve zdrojovém kódu a bezpečnostní díry. Záleží ale jen na Vás, jestli se rozhodnete aktualizaci provést.

Ale je možné, že některé moduly nemusí být plně kompatibilní s nejnovější verzí 1.5.6.2. Pokud máte nějaký placený modul, tak se můžete autora modulu zeptat na kompatibilitu s poslední verzí 1.5.6.2.

Pokud se rozhodnete aplikaci PrestaShop zaktualizovat a při procesu aktualizace budete mít volbu Upgrade the "default" theme nastavenou na Yes, tak se provede aktualizace defaultní šablony, která je v adresáři themes/default. Jestli tato šablona obsahuje nějaké úpravy, tak o ně přijdete a bude nutné je znovu aplikovat.

_________________
Filip Kučera
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Zobrazení popisu kategorie
PříspěvekNapsal: 28 úno 2014 14:05 

Registrován:
27 úno 2014 16:28
Příspěvky:
13
Děkuji za vysvětlení. Půjdu systém tedy zauktualizovat, ale šablonu přepisovat nebudu. Raděj si vše předtím zálohuju.

Měl bych ještě otázku z jiného soudku. Je doporučeno využívat generovaný soubor robots.txt? Když jsem web nedávno před časem koupil, tak mě překvapilo jak slabé návštěvnosti a jak málo má zaindexovaných stránek. Vyhledal jsem si soubor robots.txt kde bylo:

User-agent: *
Disallow:

V administraci obchodu jsem vyhledal generování souboru a provedl. Překvapilo mě ale, že v kódu je neustále hodnota :disallow

Takže je tedy správne ponechat generovaný soubor?

Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Zobrazení popisu kategorie
PříspěvekNapsal: 28 úno 2014 14:15 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
09 úno 2013 13:11
Příspěvky:
2413
Dobrý den,

soubor robots.txt je na Vašich stránkách vygenerován správně. Stačí, když si zadáte adresu www.adresa-vasich-stranek.cz/robots.txt.

_________________
Filip Kučera
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Zobrazení popisu kategorie
PříspěvekNapsal: 04 bře 2014 15:57 

Registrován:
27 úno 2014 16:28
Příspěvky:
13
Filip Kučera píše:

Ale je možné, že některé moduly nemusí být plně kompatibilní s nejnovější verzí 1.5.6.2. Pokud máte nějaký placený modul, tak se můžete autora modulu zeptat na kompatibilitu s poslední verzí 1.5.6.2.


Přiznám se, že jsem se k aktualizaci ještě neodhodlal. Modulů používám pochopitelně mnoho a v jejich popisu není psáno nic o jejich kompatibilitě s dalšími verzemi prestashopu. Takže to je pro mě trochu loterie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Zobrazení popisu kategorie
PříspěvekNapsal: 04 bře 2014 16:33 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
09 úno 2013 13:11
Příspěvky:
2413
Dobrý den,

pokud si nejste jistý kompatibilitou modulů s dalšími verzemi aplikace PrestaShop, tak kontaktujte autora modulu. Případně se můžete podívat na stránky modulu, kde by měla být napsána kompatibilita se všemi verzemi.

Další možností je vytvořit si kopii stránek například na subdoméně, zaktualizovat verzi a otestovat funkčnost modulů.

_________________
Filip Kučera
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Zobrazení popisu kategorie
PříspěvekNapsal: 04 bře 2014 17:18 

Registrován:
27 úno 2014 16:28
Příspěvky:
13
Díky. Zkontroluji všechny moduly a poté zauktualizuji.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
PrestaShop partneři

Seznam všech partnerů

PrestaShop Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz