Právě je 28 dub 2024 01:02

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - "K dispozici" zaměnit za text "Skladem"
PříspěvekNapsal: 14 lis 2011 13:11 

Registrován:
12 črc 2011 16:27
Příspěvky:
178
Jediné co uvidim, že někde se zobrazí čislovka a někde ne...z toho moc nevykoumám... Víte mě nedochází jedna věc, měl jsem přidáno asi 290 produktů, poté jsme narazil na tenhle updatek aby byla dostupnost ve vypisu produktů, tak jsme to udělal, všude se zobrazovala. A tak jak jsem přidal těch předchozích skoro 300 produktů, jsme přidával i ty další všechny ty ostatní produkty, které jsem přidal až po tom "updatku" už Dostupnost nezobrazujou...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - "K dispozici" zaměnit za text "Skladem"
PříspěvekNapsal: 14 lis 2011 13:36 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8507
Dobrý den,

právě že z těch čísel zjistíte, jakou mají uvedené proměnné hodnoty. A můžete tak porovnat rozdíly produktů, které dostupnost zobrazují správně a chybně.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - "K dispozici" zaměnit za text "Skladem"
PříspěvekNapsal: 17 lis 2011 22:51 

Registrován:
12 črc 2011 16:27
Příspěvky:
178
Dobrý den,
zjistil jsem novou věc, v nových produktech, viz: http://www.ondra-sek.cz/new-products?p=3 , už se nezobrazuje Dostupnost vůbec, pořád nevíte čím to je ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - "K dispozici" zaměnit za text "Skladem"
PříspěvekNapsal: 21 lis 2011 13:06 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8507
Dobrý den,

jak jsem Vám již psal, je potřeba porovnat produkty, u kterých se Vám dostupnost zobrazuje správně a špatně. Pokud nemáte znalosti na takovou analýzu zdrojového kódu, obraťte se na některého z našich partnerů http://www.webhosting-c4.cz/tvorba-webovych-stranek, který se aplikaci PrestaShop věnuje.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - "K dispozici" zaměnit za text "Skladem"
PříspěvekNapsal: 22 úno 2012 03:04 

Registrován:
22 úno 2012 03:00
Příspěvky:
4
Lukáš Adamec píše:
Dobrý den.

Hledaný výpis je ve výchozí šabloně PrestaShopu v souboru /themes/prestashop/product-list.tpl. V tomto souboru si najděte řádek obsahující <span class="availability"> - na verzi PrestaShopu 1.4.5.1 je to řádek 44.
Nahraďte jej následujícím řádkem:
Kód:
{if isset($product.available_for_order) && $product.available_for_order && !isset($restricted_country_mode)}<span class="availability">{if ($product.quantity > 0)}{$product.available_now}{elseif (isset($product.quantity_all_versions) && $product.quantity_all_versions > 0)}{l s='Product available with different options'}{elseif ($product.allow_oosp)}{$product.available_later}{else}{l s='Out of stock'}{/if}</span>{/if}

Pak je ještě nutné v administraci PrestaShopu na záložce Preferences oddíl Performance přepnout Nucená kompilace na Ano a Cache na Ne, uložit, úpravu vyzkoušet a poté tyto 2 volby nastavit zase zpět.
Dále je nezbytné mít Zobrazovaný text, pokud je skladem a Zobrazovaný text, když není skladem, ale je povoleno objednat u všech produktů vyplněné, jinak se v seznamu u skladových a objednatelných produktů neobjeví žádný text dostupnosti!


Dobrý den,
toto mi funguje spolehlivě, chtěl jsem se jen zeptat jak se dá udělat, aby se text se zprávou kdy je zboží "Skladem" zobrazoval zeleně a text zprávy když zboží "Není skladem" se zobrazoval červeně. Podle mě by to měla být pouze jednoduchá úprava, nicméně narazil jsem na to i na originálním fóru a zdá se to tam nedořešené viz. http://www.prestashop.com/forums/topic/ ... duct-list/ Můžete někdo poradit ? Díky moc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - "K dispozici" zaměnit za text "Skladem"
PříspěvekNapsal: 22 úno 2012 22:00 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
01 lis 2011 15:02
Příspěvky:
746
Dobrý den.

Zde stačí jen drobná úprava, modifikovaný řádek (podle požadavků ze začátku tohoto tématu) vypadá takto:
Kód:
{if isset($product.available_for_order) && $product.available_for_order && !isset($restricted_country_mode)}<span class="availability">{if ($product.quantity > 0)}<span style="color:green;">{$product.available_now}</span>{elseif (isset($product.quantity_all_versions) && $product.quantity_all_versions > 0)}<span style="color:green;">{l s='Product available with different options'}</span>{elseif ($product.allow_oosp)}{$product.available_later}{else}<span style="color:red;">{l s='Out of stock'}</span>{/if}</span>{/if}
Povšimněte si přidaných tagů <span style=... a </span> - jejich použití samozřejmě odpovídá zásadám HTML, musí být párové.

Obdobně by bylo možno upravit i originální řádek.

_________________
Adam Chyský
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - "K dispozici" zaměnit za text "Skladem"
PříspěvekNapsal: 22 úno 2012 22:23 

Registrován:
22 úno 2012 03:00
Příspěvky:
4
Když to upravím podle vašeho popisu, tak se mi vůbec nezobrazí seznam produktů. Je to nějaké podivné. Já tohle právě zkoušel, ale nikdy mi to nešlo. Asi to právě nejde tak snadno měnit nebo je tam nějaká chybka. Prostě to původní funguje...asi je to fakt záhada.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - "K dispozici" zaměnit za text "Skladem"
PříspěvekNapsal: 22 úno 2012 22:47 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
01 lis 2011 15:02
Příspěvky:
746
Dobrý den.

Jaká je verze Vašeho PrestaShopu a adresa Vašich stránek?

_________________
Adam Chyský
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - "K dispozici" zaměnit za text "Skladem"
PříspěvekNapsal: 22 úno 2012 23:00 

Registrován:
22 úno 2012 03:00
Příspěvky:
4
Lukáš Adamec píše:
Dobrý den.

Jaká je verze Vašeho PrestaShopu a adresa Vašich stránek?


Mám ještě starší verzi PrestaShop: 1.4.6.2 a stránkami bych se moc nechlubil, protože je to jen můj koníček a je to spíš úsměvné. Není to ani skutečný internetový obchod, jen taková testovací záležitost. Všechno je jen v základním nastavení vlastně to co je tu popsané v topicu je jediný větší zásah do kódu, který jsem udělal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - "K dispozici" zaměnit za text "Skladem"
PříspěvekNapsal: 22 úno 2012 23:20 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
01 lis 2011 15:02
Příspěvky:
746
Dobrý den.

Já již mám jako testovací verzi 1.4.7. Do ní jsem ale vkopíroval řádek z verze 1.4.5.1 a úprava je i tak funkční. Ve verzi 1.4.6.2 by tedy neměly být problémy.

Připomenu ještě následující:
Citace:
Pak je ještě nutné v administraci PrestaShopu na záložce Preferences oddíl Performance přepnout Nucená kompilace na Ano a Cache na Ne, uložit, úpravu vyzkoušet a poté tyto 2 volby nastavit zase zpět.
Dále je nezbytné mít Zobrazovaný text, pokud je skladem a Zobrazovaný text, když není skladem, ale je povoleno objednat u všech produktů vyplněné, jinak se v seznamu u skladových a objednatelných produktů neobjeví žádný text dostupnosti!


Pokud se seznam produktů vůbec nezobrazí, zřejmě je úprava chybně aplikovaná a při vykonání kódu dojde k chybě. Bez toho, že bych stránky viděl, nemohu ale říci nic dalšího.

"Menší" zásahy do kódu, které jste prováděl, fungují bez potíží? Nejsou "někde poblíž" této úpravy?

_________________
Adam Chyský
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
PrestaShop partneři

Seznam všech partnerů

PrestaShop Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz