Právě je 26 dub 2024 04:54

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Magento - Nefunkční odesílání e-mailů
PříspěvekNapsal: 05 lis 2014 13:56 
C4 zákazník

Registrován:
17 říj 2014 13:55
Příspěvky:
19
Dobrý den, po instalaci nové šablony se mi neodesílají žádné e-maily. Myslím si tedy, že bude problém v šabloně, nicméně, můžete mi poradit, jak bych sám mohl začít s nápravou, než se se mnou spojí autor šablony? V příloze zasílám dva pohledy na .phtml soubor zpravodaje (jeden defaultní magento a druhý ze šablony). Četl jsem, že bude chyba v proměnných, nicméně nevidím rozdíl například v těchto souborech a přesto mi po zadání e-mailové adresy do kolonky zpravodaje a následným odesláním nic nepřijde. Předem děkuji


Přílohy:
email.jpg
email.jpg [ 324.65 KiB | Zobrazeno 3444 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Magento - Nefunkční odesílání e-mailů
PříspěvekNapsal: 05 lis 2014 17:52 
C4 zákazník

Registrován:
17 říj 2014 13:55
Příspěvky:
19
Dobrý den, dále jsem zjistil, že jakmile přepnu magento na default/default, tak e-maily neodcházejí také, takže v šabloně problém nebude? Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Magento - Nefunkční odesílání e-mailů
PříspěvekNapsal: 06 lis 2014 16:53 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8507
Dobrý den,

nejdříve píšete, že po instalaci šablony Vám přestaly chodit e-maily, a pak že emaily nechodí ani v defaultní šabloně. Fungovalo Vám tedy vůbec někdy zasílání emailů?

Vyzkoušejte si např. na přihlašovacím formuláři do administrace aplikace Magento pomocí odkazu Zapomněli jste heslo? zaslat email pro obnovu hesla. Tím ověříte, jestli je zasílání emailů funkční.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Magento - Nefunkční odesílání e-mailů
PříspěvekNapsal: 06 lis 2014 18:22 
C4 zákazník

Registrován:
17 říj 2014 13:55
Příspěvky:
19
Dobrý den, omlouvám se, špatně jsem se vyjádřil. Po čerstvé instalaci magenta email o registraci uživatele například dorazil, od té doby jsem změnil šablonu a již nic nefunguje. Bohužel nevím, v jaké fázi to přestalo chodit. Zkoušel jsem Vaší radu se zapomenutým heslem. Je to více jak 10 minut a stále nic nepřišlo. Kontroloval jsem email v účtu v magentu, jestli jsem zadal správný a vše sedí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Magento - Nefunkční odesílání e-mailů
PříspěvekNapsal: 06 lis 2014 19:15 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8507
Dobrý den,

ověřil jsem ještě PHP funkci mail() přímo na Vašich stránkách a funguje bez problému. Takže chyba musí být opravdu někde v nastavení aplikace Magento. V první řadě zkontrolujte v administraci aplikace Magento v sekci Systém > Nastavení > Rozšířené > Systém, jestli máte v části Mail Sending Settings nastavenou volbu Disable Email Communications na Ne. Protože pokud je tato volba nastavena na Ano, kompletně se vypnou mailové funkce.

Dále si můžete v sekci Systém > Transakční emaily vytvořit jednoduchou testovací šablonu. Tu si pak např. v sekci Systém > Nastavení > Rozšíření > Admin v části Emaily administrátorů nastavte pro Šablona emailu zapomenutého hesla. Pak se odhlašte z administrace a znovu si vyzkoušejte zaslat heslo pomocí odkazu Zapomněli jste heslo?. Měl by Vám dorazit email s nově vytvořenou šablonou.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
Magento Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz