Právě je 26 dub 2024 06:40

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Joomla 3.8 - Chyba 500 na vícejazyčném webu
PříspěvekNapsal: 27 zář 2017 15:44 
C4 zákazník

Registrován:
26 říj 2016 09:27
Příspěvky:
11
Není to o verzi Joomla, 3.8.0 vyšla tuším až 19(?). září.
Jak jsem psal, zkoušel jsem dnes obnovovat různě staré zálohy (tj. i se starší verzí Joomla), které na mém serveru fungují (a které až do nedávna fungovaly i na c4.cz) - bez úspěchu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla 3.8 - Chyba 500 na vícejazyčném webu
PříspěvekNapsal: 27 zář 2017 17:25 
C4 zákazník

Registrován:
26 říj 2016 09:27
Příspěvky:
11
A ještě další informace - SELECT, který zablokoval 500 zákazníků, se dotazuje do těchto 4 tabulek: chg_content, chg_categories, chg_users, chg_content_rating. Velikost těchto tabulek?

Kód:
SELECT
  (select count(*) from chg_content) as content,
  (SELECT COUNT(*) FROM chg_categories) as categories,
  (SELECT COUNT(*) FROM chg_users ) as users,
  (SELECT COUNT(*) FROM chg_content_rating ) as content_rating


content: 38
categories: 19
users: 1
content_rating: 1

IMHO - i kdyby ty tabulky byly o řád (dva, tři, ...) větší, pořád by za normálních okolností neměly dělat nejmenší problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla 3.8 - Chyba 500 na vícejazyčném webu
PříspěvekNapsal: 27 zář 2017 17:53 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8507
Dobrý den,

takže žádná ze záloh Vám tedy nefunguje? Zkoušel jste problém otestovat na čisté instalaci s další jazykovou mutací?

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla 3.8 - Chyba 500 na vícejazyčném webu
PříspěvekNapsal: 27 zář 2017 21:57 
C4 zákazník

Registrován:
26 říj 2016 09:27
Příspěvky:
11
Radek Plašil píše:
Dobrý den,

takže žádná ze záloh Vám tedy nefunguje? Zkoušel jste problém otestovat na čisté instalaci s další jazykovou mutací?


Pro jistotu to všechno naposledy zopakuji.


Měl jsem dvojjazyčný web, který mi až do nedávna bez jakýchkoliv problémů fungoval. Šlo o čistou instalaci Joomla s template Purity III. Obsahoval pár krátkých statických článků (do angličtiny přeložený byl myslím jenom jeden) a plus mínus 10 dvojjazyčných kategorií. Bez možnosti jakékoliv uživatelské interakce (žádné komentáře, hodnocení ani registrace, ...). Každý den jsem kontroloval aktualizace komponent i samotného systému Joomla.
Koncem minulého týdne přestala fungovat anglická část webu (nicméně si nemyslím, že by to byla příčina problémů, ale spíše jejich důsledek).
Než jsem tento problém stačil vyřešit s podporou tohoto fóra (což mi bylo doporučeno na můj mailový dotaz), byla moje databáze bez upozornění smazána kvůli náročnému SELECTu, který omezoval zbývajících 500 zákazníků. SELECT není můj, ale "Core Joomla" a vybírá prvních 12 řádků ze čtyř tabulek obsahujících 38, 19, 1 a 1 řádků.

Mám plné zálohy (Akkeba Backup) webu od srpna až do dne jeho smazání. Zkoušel jsem na hostingu c4.cz obnovovat téměř všechny zálohy - tj. i ty staré, původně stoprocentně fungující (a testoval jsem je jak v HTTP, tak v HTTPS), ale neúspěšně. Ty samé zálohy (tj. včetně zálohy udělané pár okamžiků před smazáním databáze) obnovené na jiném serveru fungují bez jakéhokoliv problému.

Když jsem na Google hledal jak chybu Joomla (Warning: session_write_close() ... ), tak i vámi zmiňovaný problematický SELECT, vždy jsem se nakonec dobral POUZE k informacím, že problém byl na straně hostingu (změna parametrů), nebo v nedostatku místa na disku (popřípadě v /tmp).

Neříkám, že je to tento případ, ale položil jsem, myslím, úplně jednoduchou otázku - nedošlo náhodou na hostingu ke změně nějakých parametrů ať už PHP, databáze, OS či disků? Je (pardon - bylo) dostatek místa na mém účtu a v adresáři /tmp? Na to je možno odpovědět velice jednoduše ANO nebo NE. K tomu jste se ale doposud vůbec nevyjádřili.

Místo toho po mně chcete, abych znovu po stopadesátédeváté zkoušel instalovat systém Joomla, ale tentokrát s jinými jazykovými mutacemi (jestli jsem to dobře pochopil), což fungovat může (nebo nemusí), ale vůbec to neřeší můj problém.


Omlouvám se za hořkou, ironickou a těžce frustrovanou odpověď, ale zkuste se vžít do mé situace.
Na webu jsme zveřejnili informace (troufám si říct, že pro náš spolek životně důležité), uspořádali jsme informační kampaň a po pár dnech anglický web přestává fungovat. Zkoušel jsem to marně řešit 2-3 dny sám, pak jsem to nahlásil na c4.cz a místo odpovědi byl web smazán (přičemž ale samozřejmě vůbec nechci říct, že smazání bylo následkem hlášení chyby). V této fázi to bohužel pro náš spolek znamená ostudu, blamáž a "morální" škodu, ze které se budeme horko těžko vyhrabávat.
Na můj rozhořčený mail (mohl jsem o vysvětlení žádat poníženějším způsobem, uznávám) jsem neobdržel vysvětlení, ale seznam "trestných" paragrafů ze smluvních podmínek a hodinových sazeb vašich pracovníků. Což je částečně taky důvod, proč jsem problém přestal řešit mailem, ale přešel jsem na toto fórum.


Takže mi teď někdo, prosím, zkuste odpovědět na moji otázku (nedošlo ke změně konfigurace a je dostatek místa na mém účtu a v /tmp?) a poraďte, jak mám dále postupovat?


Děkuji,
Martin Březa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla 3.8 - Chyba 500 na vícejazyčném webu
PříspěvekNapsal: 29 zář 2017 10:39 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
29 čer 2009 21:24
Příspěvky:
35
Dobrý den,

konfigurace se na serveru neměnila. Akorát probíhají běžné bezpečnostní upgrady jádra, minoritních verzí PHP a DB, dále upgrade Phpmyadmin apod. Jaké přesné upgrady probíhaly, Vám nyní nejsem schopen napsat. Podstatnější změny píšeme na stránku https://www.webhosting-c4.cz/udrzba-serveru. Nikdo jiný si na nějakou novou nefunkčnost nestěžuje, což je pro nás hlavní ukazatel, že by mělo být vše v pořádku.

Nicméně je samozřejmě možné, že bezpečnostní oprava nebo nový bug v aktualizaci způsobí minoritní problém.

Mohli bychom zkusit Vaši doménu přesunout na starší server, kde místo MariaDB je MySQL DB. Třeba by to problém vyřešilo. Pokud souhlasíte, potřebovali bychom to mít autorizované, postupujte, prosím, dle http://faq.c4.cz/zmena-verze-php.

_________________
Jan Chyský
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla 3.8 - Chyba 500 na vícejazyčném webu
PříspěvekNapsal: 02 říj 2017 11:37 
C4 zákazník

Registrován:
26 říj 2016 09:27
Příspěvky:
11
Dobrý den,
po přesunu na starší server web funguje (rozbalil jsem tam nejposlednější zálohu, kterou jsem si udělal necelou hodinu před smazáním databáze).

Děkuji,
Martin Březa

P.S. Nicméně (jelikož mám u vás více webů) teď začínám být lehce znepokojen myšlenkou, kdy nějaká další „bezpečnostní oprava nebo nový bug v aktualizaci způsobí minoritní problém“ a já tak přijdu o jiný, ne tak snadno obnovitelný web? Je to samozřejmě spíše řečnická otázka, nečekám na ni odpověď...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla 3.8 - Chyba 500 na vícejazyčném webu
PříspěvekNapsal: 03 říj 2017 13:51 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
29 čer 2009 21:24
Příspěvky:
35
Dobrý den,

pro nás je bezpečnost na prvním místě. Aktualizujeme takto již 10 let. To, aby aktualizace způsobila jednomu zákazníkovi problém, nepamatuji. Když v minulosti vznikl aktualizací problém, projevil se u mnoha webů, a pak pochopitelně situaci okamžitě řešíme.

_________________
Jan Chyský
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
Joomla partneři

Seznam všech partnerů

Joomla Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz