Právě je 30 dub 2024 02:57

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Drupal - potíže po instalaci
PříspěvekNapsal: 15 led 2010 09:15 

Registrován:
15 led 2010 09:05
Příspěvky:
7
Zdravím,
s Drupalem začínám, tak Vás budu zpočátku aso otravovat. Ale! Po instalaci a nalogování se mi objevilo následující warování (O PHP vím houby a s hrupalem začínám). Nejsem to nějak schopen dekódovat, co to znamená. Pozadíte někdo?


Přílohy:
Obrázek-1.gif
Obrázek-1.gif [ 54.04 KiB | Zobrazeno 4790 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Drupal - potíže po instalaci
PříspěvekNapsal: 15 led 2010 09:47 

Registrován:
15 led 2010 09:05
Příspěvky:
7
Ještě doplním, že na DRUPAL.CZ jsem odpověď nenašel. (přesněji netuším, co vlastně mám hledat). Jinak mám hosting na C4 a drupal je nakopírován do "drupal.domena.cz/drupal".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Drupal - potíže po instalaci
PříspěvekNapsal: 15 led 2010 23:51 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
29 čer 2009 20:53
Příspěvky:
263
Problém je způsoben tím, že jsme včera upgradovali php z 5.2.11 na 5.2.12. V php 5.2.11 je chyba ve funkci tempnam() - CVE-2009-3557, podrobný popis chyby je na http://securityreason.com/securityalert/6601. V php 5.2.12 byla chyba opravena - do ext/standard/file.c, v sekci PHP_FUNCTION(tempnam) (definice php funkce tempnam()) byla přidána kontrola na safe mode:

Kód:
if (PG(safe_mode) &&(!php_checkuid(Z_STRVAL_PP(arg1), NULL, CHECKUID_ALLOW_ONLY_DIR))) {
    RETURN_FALSE;
}


Problém je, že tato oprava způsobila nekompatibilní chování funkce tempnam(). V php 5.2.12 se při volání tempnam("/cesta/k/adresari", "file") kontroluje na shodu uid/gid (pokud je zapnutý safe mode) adresář /cesta/k, tj. nadadresář adresáře /cesta/k/adresari. To je kvůli parametru CHECKUID_ALLOW_ONLY_DIR (3. parametr funkce php_checkuid() v definici php funkce tempnam()).

Příčina chyb, které vypisuje Drupal, je v tom, že Drupal používá funkci tempnam() a jako první parametr zadává cestu k tmp adresáři. V php 5.2.12 se ve funkci tempnam() provede kontrola na shodu uid/gid (safe mode je u nás zapnutý) pro nadadresář tmp adresáře a nadadresář tmp adresáře má odlišné uid/gid než tmp adresář a další soubory, které jsou součástí webu. Z toho důvodu se vypíše chybová hláška o SAFE MODE restrikci a funkce tempnam() se předčasně ukončí (to má za následek další chybové hlášky). My jsme upravili zdrojový kód php, parametr CHECKUID_ALLOW_ONLY_DIR jsme nahradili parametrem CHECKUID_CHECK_FILE_AND_DIR, takže příslušný úsek na kontrolu safe mode restrikce v definici funkce tmpnam() vypadá takto:

Kód:
if (PG(safe_mode) &&(!php_checkuid(Z_STRVAL_PP(arg1), NULL, CHECKUID_CHECK_FILE_AND_DIR))) {
    RETURN_FALSE;
}


Díky tomu se při volání tempnam("/cesta/k/adresari", "file") nekontroluje nadadresář (/cesta/k), ale přímo adresář /cesta/k/adresari, který safe mode restrikci splňuje. Drupal odteď vámi uvedené chybové hlášky negeneruje.

Děkujeme za upozornění na tento problém.

_________________
Jan Vítek
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Drupal - potíže po instalaci
PříspěvekNapsal: 15 led 2010 23:58 

Registrován:
15 led 2010 09:05
Příspěvky:
7
Já děkuji za reakci a vyřešení.

S pozdravem Martin Sysel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Drupal - potíže po instalaci
PříspěvekNapsal: 02 úno 2010 18:28 

Registrován:
02 úno 2010 18:24
Příspěvky:
2
Jsem na tom úplně stejně, ale mám drupal 6.15 a vypisuje mi po instalaci:
Kód:

    * warning: fopen() [function.fopen]: SAFE MODE Restriction in effect. The script whose uid is 1554157 is not allowed to access /tmp/filegUkM4b owned by uid 33 in /home/free/okamzite.eu/d/dj/root/www/includes/file.inc on line 764.
    * warning: fopen(/tmp/filegUkM4b) [function.fopen]: failed to open stream: Success in /home/free/okamzite.eu/d/dj/root/www/includes/file.inc on line 764.
    * Soubor nelze vytvořit.



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Drupal - potíže po instalaci
PříspěvekNapsal: 02 úno 2010 18:32 

Registrován:
02 úno 2010 18:24
Příspěvky:
2
Obrázek
A hosting mám u internet centra :ugeek:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Drupal - potíže po instalaci
PříspěvekNapsal: 02 úno 2010 21:40 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
29 čer 2009 20:53
Příspěvky:
263
Podle hlášky to vypadá, že skripty na vašem hostingu běží pod jiným uid než je uid vlastníka souborů na webu. To musíte řešit s vaším poskytovatelem hostingových služeb, my nemůžeme ovlivnit nastavení jejich serverů.

_________________
Jan Vítek
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
Drupal partneři

Seznam všech partnerů

Drupal Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz