Právě je 26 dub 2024 10:45

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PrestaShop - Krok č. 5 platby - Přidání textu nebo vynechání
PříspěvekNapsal: 30 kvě 2013 18:07 

Registrován:
24 bře 2013 11:22
Příspěvky:
46
Dobrý den,
spousta zázkazníků se mi jako host zaregistruje, vyplní košík a dá vybrat dopravu ovšem v pátém kroku si nevišmne, že má ještě vybrat způsob platby, jelikož tam mám jednu položku a nachází se tak nepřehledně jen podtrženě nad odkazem na předchozí stránku. Chci se zeptat, jak to upravit aby to lidi lépe pochopili. Buď jak přidělat tlačítko dokončit a daná objednávka se v případě jen jednoho způsobu platby sama automaticky dokončí. Nebo přidání výrazně textu, aby lidi klikli na daný způsob platby. Jak se daný text přidává?
Nebo daný způsob úhrady zobrazit jiným způsobem, třeba aby se předním dala dát fajfka či podobně. Hold zákazníci asi neumí číst a nepřečte si nahoře"vyberte si způsob platby". Děkuji za případné rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Krok č. 5 platby - Přidání textu
PříspěvekNapsal: 02 čer 2013 20:22 

Registrován:
24 bře 2013 11:22
Příspěvky:
46
Prosím poraďte mi....aspoň jednu z možností, jak to udělat. Mockrát prosím a případným snahám mi pomoci dopředu velmi děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - krok č. 5 platby - přidání textu
PříspěvekNapsal: 03 čer 2013 12:20 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8507
Dobrý den,

šablona této stránky se nachází v souboru themes/default/order-payment.tpl. Takže do ní si můžete přidat požadovaný text. Výpis seznamu plateb začíná na řádku:
Kód:
<div id="HOOK_PAYMENT">{$HOOK_PAYMENT}</div>

Aby se změna projevila, tak v sekci Nástroje > Výkon musíte mít aktivní volbu Překompilovat šablony, pokud byly soubory zaktualizovány (nebo Vynucená kompilace). Po zobrazení stránky s úpravou nastavení můžete vrátit zpět.

Případně pokud chcete přidat na stránku vlastní tlačítko (např. Pokračovat), tak se jedná o stejný soubor a řádek:
Kód:
<p class="cart_navigation"><a href="{$link->getPageLink('order', true, NULL, "step=2")}" title="{l s='Previous'}" class="button">&laquo; {l s='Previous'}</a></p>

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Krok č. 5 platby - Přidání textu
PříspěvekNapsal: 03 čer 2013 15:30 

Registrován:
24 bře 2013 11:22
Příspěvky:
46
Mockrát děkuji za snahu. Ovšem trochu nerozumím, nebo mám možná hloupý dotaz. Když chci napsat text: "Prosím zde (nad tlačítkem předchozí) vyberte způsob zaplacení". Daný text chci umístit nad tlačítko předchozí, tak má text vypadat takto:
"<div id="HOOK_PAYMENT">{$HOOK_PAYMENT}</div>Prosím zde (nad tlačítkem předchozí) vyberte způsob zaplacení"?

A co se týče tlačítka pokračovat, tak mám do kódu a daného řádku napst co? Zkopírovat ten samý text a tam vše krom slova "Previous" napsat "Pokračovat" nebo ještě něco dalšího?

Promiňte za moje začátečnické dotazy, ale nerad bych udělal nějakou chybu. Děkuji za případnou pomoc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Krok č. 5 platby - Přidání textu
PříspěvekNapsal: 03 čer 2013 15:52 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8507
Dobrý den,

uvedl jsem pouze části kódu, kde si můžete vložit Váš text (příp. si přidat vlastní tlačítko). Nejedná se o hotové řešení. Pokud si s úpravou nevíte rady, tak se můžete obrátit na některého z našich partnerů, který se aplikaci PrestaShop věnuje.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Krok č. 5 platby - Přidání textu
PříspěvekNapsal: 05 čer 2013 20:16 

Registrován:
24 bře 2013 11:22
Příspěvky:
46
A nelze nějak jednoduše oddělat krok 5. výběr platby, aby se vůbec nezobrazoval. Zákazník by vybral pouze dopravu v kroku 4, kde bude doprava rozdělena i podle dopravy. Nelze nějak vynechat krok 5. bez složitého programování?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Krok č. 5 platby - Přidání textu
PříspěvekNapsal: 06 čer 2013 13:51 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8507
Dobrý den,

bez zásahu do zdrojového kódu můžete pouze změnit typ objednacího procesu v sekci Konfigurace > Objednávky. Na výběr máte buď variantu Standardní (5 kroků), kterou teď máte aktivní, nebo druhou variantu Objednávka na jedné stránce. Vyzkoušejte tedy použít druhý způsob procesu objednávky na jedné stránce, třeba Vám bude více vyhovovat.

Pokud byste chtěl pátý krok s výběrem platby přeskočit, tak byste si musel v souboru themes/default/order-carrier.tpl na tomto řádku:
Kód:
<form id="form" action="{$link->getPageLink('order', true, NULL, "multi-shipping={$multi_shipping}")}" method="post" onsubmit="return acceptCGV();">

upravit URL adresu action na URL adresu Vašeho způsobu platby. Takže například pro platbu v hotovosti by změněný kód vypadal následovně:
Kód:
<form id="form" action="{$link->getModuleLink('cashondelivery', 'validation', [], true)}" method="post" onsubmit="return acceptCGV();">

a pro platbu bankovním převodem:
Kód:
<form id="form" action="{$link->getModuleLink('bankwire', 'payment')}" method="post" onsubmit="return acceptCGV();">


Nebo podobným způsobem byste mohl přidat tlačítko Pokračovat na stránku s výběrem platby. V souboru themes/default/order-payment.tpl by stačilo upravit tuto část kódu:
Kód:
<p class="cart_navigation"><a href="{$link->getPageLink('order', true, NULL, "step=2")}" title="{l s='Previous'}" class="button">&laquo; {l s='Previous'}</a></p>

pro platbu v hotovosti na tento tvar:
Kód:
<p class="cart_navigation"><a href="{$link->getModuleLink('cashondelivery', 'validation', [], true)}" class="exclusive" title="{l s='Next'}">{l s='Next'} &raquo;</a><a href="{$link->getPageLink('order', true, NULL, "step=2")}" title="{l s='Previous'}" class="button">&laquo; {l s='Previous'}</a></p>

a pro platbu bankovním převodem na tento tvar:
Kód:
<p class="cart_navigation"><a href="{$link->getModuleLink('bankwire', 'payment')}" class="exclusive" title="{l s='Next'}">{l s='Next'} &raquo;</a><a href="{$link->getPageLink('order', true, NULL, "step=2")}" title="{l s='Previous'}" class="button">&laquo; {l s='Previous'}</a></p>


Chcete-li přidat na stránku s výběrem platby nějaký text, tak by v souboru themes/default/order-payment.tpl vypadala úprava kódu:
Kód:
<div id="HOOK_PAYMENT">{$HOOK_PAYMENT}</div>

pro zobrazení textu pod platbou následovně:
Kód:
<div id="HOOK_PAYMENT">{$HOOK_PAYMENT}</div>
<p class="warning">Váš text.</p>

a nebo nad platbou následovně:
Kód:
<p class="warning">Váš text.</p>
<div id="HOOK_PAYMENT">{$HOOK_PAYMENT}</div>

Text bude zobrazen ve výraznějším rámečku.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Krok č. 5 platby - Přidání textu nebo vynechání
PříspěvekNapsal: 06 čer 2013 17:19 

Registrován:
24 bře 2013 11:22
Příspěvky:
46
Dobrý den,
mockrát děkuji za pomoc. Fakt jste mi pomohl. Použil jsem nakonec poslední variantu co jste mi doporučil. jen mám ještě takový dotaz. Text tam můžu napsat jaký chci, ale bez českých znaků? Nevím proč místo českých znaků (háčku a čárek) se ukazují otazníky. Nebo nejde to nějak zpravit? Upravuji to přes FTP v poznámkovém bloku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Krok č. 5 platby - Přidání textu nebo vynechání
PříspěvekNapsal: 06 čer 2013 18:26 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8507
Dobrý den,

zřejmě jste soubor upravoval v nějakém editoru, který změnil jeho kódování. Pro úpravu souboru doporučuji použít např. aplikaci PSPad. V horním menu přejděte na záložku Formát, zaškrtněte (klikněte) na UTF-8, soubor uložte a nahrajte zpět na server. Pak se budou české znaky zobrazovat správně.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Krok č. 5 platby - Přidání textu nebo vynechání
PříspěvekNapsal: 06 čer 2013 20:28 

Registrován:
24 bře 2013 11:22
Příspěvky:
46
Super. Mockrát děkuji. Už to funguje. Snad už to zákazníci pochopí.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
PrestaShop partneři

Seznam všech partnerů

PrestaShop Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz