Právě je 29 bře 2024 15:53

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: WordPress - Vkládání příspěvků do stránek
PříspěvekNapsal: 05 bře 2012 07:43 

Registrován:
05 bře 2012 07:41
Příspěvky:
10
Dobrý den, mohu poprosit o radu?

Vytvořil jsem si stránky (menu). A chci do nich dávat příspěvky. Jak se to má dělat? Vždycky když nějakej příspěvek vytvořím, tak se objeví jenom na stránce "úvod".

Díky za radu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: WordPress - Příspěvky
PříspěvekNapsal: 05 bře 2012 08:48 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
01 lis 2011 14:02
Příspěvky:
746
Dobrý den.

Příspěvky se nevkládají do stránek (tam samozřejmě odkaz vložit lze, ale musí se to dělat jednotlivě ručně), ale do rubrik. Stránka "úvod" je pak jakousi "všeobenou rubrikou", kde najdete informace o všem novém na webu, ať jde o příspěvky (Ty se přiřazují do rubrik a jde o aktuální zprávy - například poslední události ve firmě. Příspěvek může být ve i více rubrikách.) nebo o samotné stránky. (Stránky mají obvykle platnostu delší - například kontakty. Nejsou řazeny do rubrik, ale každá stránka může mít stránku nadřazenou, lze tedy vytvořit stromovou strukturu.)

Napřed si tedy vytvořte rubriky (administrace > příspěvky > rubriky) a poté přiřaďte příspěvky do jednotlivých rubrik dle obsahu (přehled dostupných rubrik je v úpravě příspěvku v pravém sloupci).

Aby se příspěvky objevily i jinde, než na domácí stránce, lze dosáhnout především:
  • Přidáním widgetu Nejnovější příspěvky do sidebaru - Administrace > Vzhled > Widgety a zde přetáhnout widget Nejnovější příspěvky ze seznamu dostupných do sidebaru - objeví se určený počet posledních příspěvků.
  • Přídáním widgetu Rubriky do sidebaru - objeví se přehled rubrik, otevření rubriky zobrazí přehled obsažených příspěvků.
  • Přidáním widgetu Kalendář do sidebaru - v kalendáři jsou zvýrazněna data, kdy byl přidán nějaký příspěvek.
Podobných možností je ale celá řada, WordPress je velmi variabilní a další pluginy lze snadno najít a doinstalovat.

_________________
Adam Chyský
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: WordPress - Vkládání příspěvků do stránek
PříspěvekNapsal: 05 bře 2012 11:20 

Registrován:
05 bře 2012 07:41
Příspěvky:
10
Nevím. Moc jsem to nepochopil.


Mám prostě vtyvořené stránky jako menu. (Úvod - Co se dělo - Sport - ...)

Vytvořím článek a chci ho vložit třebas do Sportu.
Po kliknutí na Sport chci aby se objevila ta stránka a byl tam nadpis toho článku + pár řádek a možnost ten článek otevřít celý.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: WordPress - Vkládání příspěvků do stránek
PříspěvekNapsal: 05 bře 2012 11:51 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
01 lis 2011 14:02
Příspěvky:
746
Dobrý den.

V tom případě je třeba vytvořit rubriku "Sport". Při vytváření rubriky věnujte pozornost položce Popis - ten sice většinou není používán, ale některé šablony ho mohou zobrazovat spolu s přehledem příspěvků v rubrice. Pokud tedy zvolíte vhodnou šablonu, tento popis může nahradit nebo doplnit Vaši "stránku jako menu".

Váš příspěvek přiřadíte do rubriky "Sport" a stránka rubriky jej pak automaticky zobrazí.

Do Vaší stránky-menu pak musíte umístit odkaz na rubriku "Sport". Z hlavní stránky přejděte na libovolný příspěvek požadované rubriky a v informacích o příspěvku (obvykle zobrazeny pod ním, ale závisí to na šabloně) je přehled rubrik, ve kterých je zařazen. Přejděte na požadovanou rubriku a její adresu uvidíte v adresní řádce prohlížeče.

_________________
Adam Chyský
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: WordPress - Vkládání příspěvků do stránek
PříspěvekNapsal: 05 bře 2012 15:56 

Registrován:
05 bře 2012 07:41
Příspěvky:
10
Docela to začínám chápat. Mohl ybste prosím říct jinak ten poslední odstavec? Moc jsem nepochopil to s tím odkazem a kde a jak a co je myšleno. Díky předem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: WordPress - Vkládání příspěvků do stránek
PříspěvekNapsal: 05 bře 2012 16:29 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
01 lis 2011 14:02
Příspěvky:
746
Dobrý den.

Je nutno zjistit odkaz na danou rubriku. Postup jsem napsal - musíte se do ní dostat a adresu si zkopírovat.
V příloze je obrázek dolní části otevřeného příspěvku ve standardní šabloně Twenty Ten 1.2, červeně je zvýradněn odkaz na rubriku, klepnutím na něj přejdete do rubriky a můžete si zkopírovat její adresu.
Pak musíte jít do úpravy stránky, označit kus textu a pomocí tlačítka s řetízkem (vizte menší přílohu) vložit odkaz na tuto rubriku.


Přílohy:
shot.jpg
shot.jpg [ 18.91 KiB | Zobrazeno 17022 krát ]
shot2.jpg
shot2.jpg [ 1.11 KiB | Zobrazeno 17022 krát ]

_________________
Adam Chyský
Webhosting C4
http://www.c4.cz/
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: WordPress - Vkládání příspěvků do stránek
PříspěvekNapsal: 06 bře 2012 07:28 

Registrován:
05 bře 2012 07:41
Příspěvky:
10
Nemohu najít ten odkaz a nevím kde mám tu rubriku otevřít a zjistit. Asi jsem úplně blbej.

Nešlo by že byste mi to ukázala pomocí vzdálené plochy? Je to pro mě velice důležité. Můžete mi kontaktovat na icq 271 712 217?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: WordPress - Vkládání příspěvků do stránek
PříspěvekNapsal: 06 bře 2012 08:13 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
01 lis 2011 14:02
Příspěvky:
746
Dobrý den.

Jaká je adresa příspěvku, který chcete vložit do kategorie "sport"?

_________________
Adam Chyský
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: WordPress - Vkládání příspěvků do stránek
PříspěvekNapsal: 07 bře 2012 10:58 

Registrován:
05 bře 2012 07:41
Příspěvky:
10
myslím že to je todle

http://localhost/wordpress/?p=79


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: WordPress - Vkládání příspěvků do stránek
PříspěvekNapsal: 07 bře 2012 11:31 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
01 lis 2011 14:02
Příspěvky:
746
Dobrý den.

Uvedená adresa má doménu localhost, z internetu tedy není možné na ni přistupovat.
Musíte poslat adresu www.vaše-doména.cz/...

_________________
Adam Chyský
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
WordPress partneři

Seznam všech partnerů

WordPress Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz