Právě je 25 dub 2024 12:41

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: WordPress - Upravování, aktualizace ani nahrávání souborů nefungují
PříspěvekNapsal: 06 úno 2019 16:59 
C4 zákazník

Registrován:
06 úno 2019 16:11
Příspěvky:
3
Dobry den.

Instaloval jsem koncem prosince nove verze stranek, ale mam pocit ze se neco nepovedlo podle mych predstav.

A ted jsem chtel delat nove aktualizace ale bohuzel nefunguje nekolik veci.

1) Kdyz chci updavit stranky pod tak Customise funkce mne zavede na prazdnou / bilou stranku s nasledujici adresou http://ebenist.net/wp-admin/customize.p ... nstall.php

2) Aktualne jsem chtel pridat novy plugin ale dostanu se k problemu:
Installation failed: Download failed. No working transports found

3) Kdyz jsi udelat aktualni Update WordPress napise nasledujici:

Downloading update from http://downloads.wordpress.org/release/ ... tial-2.zip
Download failed.: No working transports found
Installation Failed


4) Plus jsem chtel pridat nove soubory a v Media Library se mi napise:

zidle-michal-ricica-01.jpg
HTTP error.


Nahled nove fotografie je sedivy, ale kdyz kliknu na podrobnosti prilohy vidim, ze se na adresu soubor v poradku nahral http://ebenist.net/wp-content/uploads/2 ... ica-01.jpg

Muzete mi prosim pomoct tuhle situaci vyresit?

Predem dekuji,
Ondrej


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: WordPress - Upravování, aktualizace ani nahrávání souborů nefungují
PříspěvekNapsal: 06 úno 2019 18:13 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8507
Dobrý den,

dotazy se v diskuzním fóru často opakují, takže před vytvořením nového tématu vždy nejdříve zkuste použít hledání ve fóru. Například řešení problému s instalací pluginů a aktualizací aplikace naleznete v tématu WordPress - Nejde aktualizace ani stahování pluginů.

Po aktualizaci otestujte funkčnost aplikace a případně znovu napište, pokud Vám něco nebude fungovat.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: WordPress - upravovani, aktualizace ani nahravani souboru nefunguji
PříspěvekNapsal: 06 úno 2019 18:38 
C4 zákazník

Registrován:
06 úno 2019 16:11
Příspěvky:
3
Dobry den, Radku

Kdybych vedel jak tuhle situaci resit a nasel jsem predem u vas ve foru odpoved, urcite bych vam nepsal o pomoc.

Zasadni vec je ta, ze navrh stranek jsem delal na svem testovacim serveru v anglicke verzi WordPressu. Jenze pak v ramci phpMyAdmin v General settings / Server connection collation jsem mel problem vytvorit stejnou databazi jakou jsem potreboval importovat utf8mb4_inicode_ci. To je varianta ktera na vasem systemu neni. Proto jsem ji pak v textovem editoru natvrdo prejmenoval, coz byla jedina moznost jak se dobrat k instalaci WordPress theme u vas na serveru.

Ale ted koukam, ze proste stranky nefunguji jak by meli a ja si doopravdy nevim rady jak dal.

Muzete mi prosim dat vedet co pro mne muzete udelat?

Dekuji pekne,
O.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: WordPress - Upravování, aktualizace ani nahrávání souborů nefungují
PříspěvekNapsal: 07 úno 2019 15:54 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8507
Dobrý den,

postup jsem Vám uvedl již v mé předchozí odpovědi. Nasměroval jsem Vás na návod WordPress - Nejde aktualizace ani stahování pluginů, pomocí kterého vyřešíte problém 2) s instalací nového pluginu a také problém 3) s aktualizací. Pak jsem Vám napsal, že po aktualizaci máte vyzkoušet funkčnost aplikace, a pokud bude pořád k nějakým chybám docházet, tak ať znovu napíšete. Ale z Vaší odpovědi bohužel netuším, jestli jste kroky provedl. Pouze jste mi sdělil, že kdybyste věděl řešení situace a našel jste ho ve fóru, tak byste nepsal o pomoc.

Každopádně další upřesnění ohledně migrace a problému s databází je opravdu zásadní. Absence porovnávání utf8mb4_unicode_ci totiž znamená, že je Vaše doména umístěna ještě na starším serveru se starší verzí PHP a MySQL, kde toto porovnávání není dostupné. Takže z důvodu kompatibility doporučuji provést následující kroky:

  1. Požádejte si pro Vaši doménu o změnu verze PHP na aktuálně nejnovější verzi PHP 7.2 - viz Změna verze PHP.
  2. Smažte stávající instalaci - tzn. databázi a obsah na FTP serveru.
  3. Vytvořte novou databázi s nějakým porovnáváním.
  4. Na adrese https://mysql.nazev-vasi-domeny.cz přejděte do správy databáze pomocí aplikace phpMyAdmin a na záložce Úpravy změňte Porovnávání databáze na požadované utf8mb4_unicode_ci.
  5. A nyní dokončete proces migrace stejným způsobem, jako když jste instalaci přesouval poprvé. Ale již nebude nutné provádět úpravy porovnávání pomocí textového editoru.

Je možné, že pouhá změna verze PHP rovnou vyřeší i problémy 1) a 4), ale protože není jisté, jaké chyby doposud nastaly, tak bude lepší instalaci přesunout znovu.

A nezapomeňte si pro web zaktivovat knihovnu OpenSSL (viz Nastavení konfiguračních direktiv a knihoven), aby Vám fungovala instalace pluginů a aktualizace aplikace.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: WordPress - Upravování, aktualizace ani nahrávání souborů nefungují
PříspěvekNapsal: 10 úno 2019 19:01 
C4 zákazník

Registrován:
06 úno 2019 16:11
Příspěvky:
3
Dobre den,

aktualizace PHP vse vyresila na 100%. Tam byl zakopany pes. Plus samozrejme i aktivace OpenSSL.

Moc dekuji za pomoc,
Ondrej


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
WordPress partneři

Seznam všech partnerů

WordPress Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz