Právě je 29 bře 2024 15:19

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: WordPress - Jak vyměřit svislé mezery mezi nadpisy a textem?
PříspěvekNapsal: 12 úno 2013 11:37 

Registrován:
11 úno 2013 09:43
Příspěvky:
3
K základnímu členění textu článků patří mezery mezi odstavci. (Odstavcem je rozuměn jak běžný odstavec-text, tak i text zarážky nebo text nadpisu.) Tyto mezery se vkládají podle toho, jak jsou vyměřeny v souboru se styly (style.css). V tomto souboru jsem opravdu nalezl místo, kde je vyměřena velikost pro mezeru mezi (1) běžnými odstavci textu, (2) mezi odrážkami, (3) mezi běžným odstavcem a odrážkou. Nikde jsem tam ale nemohl nalézti určení mezer před a po nadpisech H1 až H6; věc je komplikována i tím, že správně by měla být jiná mezera mezi na příklad nadpisem H2 a textem před ním a jiná mezi nadpisy H2 a H3 jdoucími po sobě.

Potřebuji poradit, jakým způsobem zadám ve stylovém souboru velikost (1) mezery mezi jednotlivými nadpisy a textem, (2) mezery mezi jednotlivými nadpisy jdoucími bezprostředně po sobě. (Používám WordPress 3.0.1 CZ, šablonu používám uživatelskou, vygenerovanou provaděčem Artisteer 2.3.)

Pro příklad uvádím, jak je vyměřena velikost meziodstavcové mezery pro běžný text v souboru style.css mnou používané šablony: '.art-PostContent p {margin: 0.5em 0;}'.

V současnosti jsou svislé mezery, které se vytvoří vložením některého z dopředných nadpisů, zhruba stejně velké (přesně uvedeno jsou tří různých velikostí, které se od sebe mnoho neliší), což znamená, že mezi velkým nadpisem H1 a textem před ním a po něm je poměrně malá mezera, a mezi malým nadpisem H6 a textem před ním a po něm je mezera obrovská.

Za odpověď (na niž jsem nenalezl odpověď na žádném fóru) děkuji předem; nevěřím, že by mi někdo nebyl schopný poradit v tak jednoduché věci, jíž tato záležitost podle mého názoru musí být.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: WordPress - Jak vyměřit svislé mezery mezi nadpisy a textem?
PříspěvekNapsal: 16 úno 2013 15:27 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
09 úno 2013 12:11
Příspěvky:
2413
Dobrý den,

jaké jsou Vaše stránky? Úprava tagů h1-H6 by měla vypadat nějak takto
Kód:
h1, h2, h3, h4, h5, h6 {
   color:#737475;
   font-family:Arial, Helvetica, sans-serif;
   font-size:12px;
   line-height: 1.6;
}

h1 {font-size:100%;
   }
h2 {font-size:100%;
   }
h3 {font-size:100%;}
h4 {font-size:100%;}
h5 {font-size:100%;}
h6 {font-size:100%;}

případně
Kód:
#content h1,
#content h2,
#content h3,
#content h4,
#content h5,
#content h6 {
   color: #000;
   margin: 0 0 20px 0;
   line-height: 1.5em;
}

, ale pokud neuvidím Vaše stránky nemohu Vám přesně poradit, každý styl je uspořádaný trochu jinak.

_________________
Filip Kučera
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: WordPress - Jak vyměřit svislé mezery mezi nadpisy a textem?
PříspěvekNapsal: 18 úno 2013 10:25 

Registrován:
11 úno 2013 09:43
Příspěvky:
3
Děkuji za odpověď, ukázka mi stačí, nyní vím, kam mám napsat příslušné příkazy pro mezery, k tagům jednotlivých nadpisů v CSS souboru. Mne pouze zmátlo, že jsem u těch tagů mezerování nenalezl, pouze zmíněný druh písma a tak dále. Přesto musí i nyní být nějak ty mezery vyměřené, bude to asi tak, že jsou vyměřeny dopředně celým prostředím, tak jak je mám udělané. Kdyby se ukázalo, že moje úprava nepomohla, ještě bych se ozval.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
WordPress partneři

Seznam všech partnerů

WordPress Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz