Právě je 29 bře 2024 08:19

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: VirtueMart - Nahrávání cen do eshopu z Excelu?
PříspěvekNapsal: 24 bře 2013 10:25 

Registrován:
24 bře 2013 10:22
Příspěvky:
46
Potřeboval bych takovou docela pro spoutu lidí potřebou radu. Jak propojujete ceny s eshopem a vašimi ceníky? To každou položku editujete zvlášť? Nelze například v excelu ke každé ceně dát kód a eshop by si načetl vždy ceny k prodktům dle kodu z excelu? Dá se to tak nějak dělat? Jak se to nastavuje? Jak to děláte vy? Děkuji za rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nahrávání cen do eshopu z excelu?
PříspěvekNapsal: 24 bře 2013 11:19 

Registrován:
16 srp 2012 08:03
Příspěvky:
114
moznosti je mnoho
pokud mate nekde aktualni cenik online a vzdy na stejne adrese, pak je nejjednodussi jej zpracovavat primo bez vaseho pricineni (napr kazdou hodinu/noc/... jej skript nacte a zpracuje a ceny aktualizuje)

pokud cenik online neni, ale napriklad vam chodi kazdy tyden do mailu od dodavatele, pak se da opet udelat skript, ktery cenik precte a ceny na eshopu dle nej zmeni
jiz to neni automaticke, ale alespon je to hromadne a je to behem par desitek vterin u nekolika tisic polozek

v podstate jste to napsal dobre, jen to upresnim
kazdy produkt ma sve jednoznacne ID, ktere je sparovano s ID ceny => mohu mit excel s ID (ci produkt kodem, ... proste necim jedinecnym) a ten nechat zpracovat skriptem a ceny tak jendnoduse aktualizovat

podobny skript jsem delal zrovna nedavno pro eshop, kde je nyni cca 5000 polozek a hlida to i stav skladu a podobne


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nahrávání cen do eshopu z excelu?
PříspěvekNapsal: 24 bře 2013 12:55 

Registrován:
24 bře 2013 10:22
Příspěvky:
46
Děkuji za odpověď. V současnosti mám 1084 produktů. Je nějaký jednoduchý návod na to, jak ty jednolitvá id přiřadit k id v daném excelu? Jak udělat ten script. ktery cenik precte a ceny na eshopu dle nej zmeni? Jde to i se stavem skladových zásob? A jak vlastně to s virtuamartem propojit? Každý měsíc díky novým produktům totiž musím ono přiřazování měnit, takže bych se to rád naučil. Popříapdě, že je to moc komplikované - tak kolik by to stálo vytvořit takový script a popřípadě lze tam pak přidávat další položky sám?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nahrávání cen do eshopu z excelu?
PříspěvekNapsal: 24 bře 2013 19:01 

Registrován:
16 srp 2012 08:03
Příspěvky:
114
naucit to dost dobre nejde, bud to zvladnete naprogramovat (ten script) nebo ne
obsluha skriptu je pak jiz trivialni

jde to i se stavem, a propojeni se deje tak, ze co mate v danem excelu, to se prenese do virtuemartu

koukal jsem na vas eshop z jneho vlakna - http://www.bmily.obchod.cz/
- toto ani neni virtuemart
- takze, kde jej vlastne mate a v jake verzi?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nahrávání cen do eshopu z excelu?
PříspěvekNapsal: 25 bře 2013 09:05 

Registrován:
24 bře 2013 10:22
Příspěvky:
46
To je jen shoda jmen onen obchod bmily.obchod.cz.
Já mám prozatím jen stránku www.mbily.cz,(tj. přehozeno m a b s mím nickem - zde mám virtuamart jako katalog -stará verze joomly 1,0.1) kde bych chtěl dané zboží (cca 1084 ks)přesunout na novou adresu do nově nainstalované joomly a virtuamartu v nejnovější verzi (to zvládnu sám). Doplnit ke každému zboží kódy(taky zvládnu sám), které pomocí skriptu budou spojeny s ceníkem a tak si načte ceny.
A chtěl bych po někom, aby mě za rozumný peníz udělal onen script, který to propojuje.
A pokud by vyšlo levně i překopírování textu s obrázky a kategorie zboží.
Dokázal by jste to? Nebo někdo jiný? Za kolik?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nahrávání cen do eshopu z excelu?
PříspěvekNapsal: 25 bře 2013 10:05 
Uživatelský avatar

Registrován:
25 pro 2010 12:02
Příspěvky:
290
Tohle by šlo nejlépe přes ten CSV Improved, udělat export v csv a např. cronem nebo i ručně to tam naimportovat. Tedy o důvod více, naučit se ten CSV Improved používat.

_________________
Joomla + VirtueMart + cs = eCommerce_cs-CZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VirtueMart - Nahrávání cen do eshopu z excelu?
PříspěvekNapsal: 25 bře 2013 13:53 

Registrován:
24 bře 2013 10:22
Příspěvky:
46
No právě jsem to nainstaloval a je to šíleně složité. Uvažuji jeslti nevyzkoušet Prestashop. co vy na to? Třeba bude v těchto věcech jednoduší...
Popřípadě kolik by mě stálo propojení (1084 položek - propojení kodu, ceny a stav skladu) excel dokumentu s virtuamartem?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VirtueMart - Nahrávání cen do eshopu z excelu?
PříspěvekNapsal: 25 bře 2013 13:59 
Uživatelský avatar

Registrován:
25 pro 2010 12:02
Příspěvky:
290
Prestashop nic neumí, to by byl krok zpět.

Složité? Hmmm, já tohle používám skoro denně, tak mi to přijde jednoduché, tak nevím. Ono to bude asi jenom o pochopení filosofie toho programu, jak se v tom rozkoukáte, tak to půjde skoro samo.

Takhle, pokud to chcete řešit na bázi toho CSV Improved, návod mohu dodat, tak mi napište na info@vitakappa.net. Výhoda by byla, že se to dá použít i pro export nebo pro jiné hromadné úpravy, jako já tedy říkám že ten CSVI je dobrá "hračka", dá se s tím dělat fakt hodně věcí.

Pokud to ale budete chtít řešit přes nějaký php script, tak já už nedělám.

_________________
Joomla + VirtueMart + cs = eCommerce_cs-CZ


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
VirtueMart partneři
VirtueMart Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz