Právě je 29 bře 2024 07:40

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: VirtueMart - Hromadné nastavení množstevní slevy
PříspěvekNapsal: 11 led 2012 22:23 

Registrován:
30 led 2011 21:46
Příspěvky:
13
Dobrý den,
prosím o radu. Lze někde ve VM nastavit množstevní slevu popř. více slev najednou, aby se nemuselo zdlouhavě jít na seznam zboží - informace o položce - rozkliknout položku - množstevní sleva a zde pro každou položku nastavit (např. prodávám novoročenky, tak 1 - 10 ks 5 Kč, 11 - 20 ks a 21 - 50 ks atd.)
A tyto počty jsou shodné pro cca 50 druhů zboží a vypisovat to u každého je dost náročné.
Díky za radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VirtueMart - Hromadné nastavení množstevní slevy
PříspěvekNapsal: 12 led 2012 18:19 
Uživatelský avatar

Registrován:
25 pro 2010 12:02
Příspěvky:
290
Ahoy,

tohle hromadně nikde neuděláš, ale asi by to šlo přes CSV Improved 1.9, kdyžtak ti jej pošlu až budeš na ICQ. Případně editací tabulek databáze, ale to bych moc nedoporučil se tam hrabat.

Kdyžtak se zítra ozvi, probereme to.

_________________
Joomla + VirtueMart + cs = eCommerce_cs-CZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VirtueMart - Hromadné nastavení množstevní slevy
PříspěvekNapsal: 15 bře 2013 14:52 

Registrován:
30 pro 2009 20:31
Příspěvky:
63
Dobrý den, také se zajímám o hromadné slevy - tzn. v rámci celé kategorie. Mám VirtueMart 1.1.9
Zkoušel jsem jeden free: http://thebinaryworld.com/training-a-tutoials/joomla/51-virtuemart-discount-module.html, ale ten byl pro 1.1.3 a na novějších verzích nefunguje korektně.

Případně jsem se zajímal o komerční doplňky:
http://www.danimaster.com/en/computer-services-montreal/virtuemart-discounthtml.html
https://www.vm-expert.com/virtuemart-expert-blog/90-extended-virtuemart-discounts
ale tam reference nemám .... co by bylo spolehlivé?

Je zvláštní, že toto nemá VM vyřešené (sleva třeba na 200 položek v dané kategorii).
Nevíte někdo o řešení?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VirtueMart - Hromadné nastavení množstevní slevy
PříspěvekNapsal: 15 bře 2013 15:14 
Uživatelský avatar

Registrován:
25 pro 2010 12:02
Příspěvky:
290
No zvláštní je, že toto nemá žádný open-source program, ono kdyby měly mít všechno co si kdo vymyslí, tak by to ani nebylo možno v reálném čase naprogramovat.

A vyřešené to má, jednak lze udělat výpis zboží pouze z dané kategorie a pak v seznamu zboží měnit ceny, případně přes ten CSV Improved.

To free řešení modifikuje velmi mnoho souborů, to už samo o sobě pro mne není důvěryhodné. Navíc koukám, že to je množstevní sleva, to VM umí.

Případně se to dá řešit slevovými kupóny, pro VM 1.1 je to ale již jenom placené a nechodí to tak jako dřív.

To první placené řešení vypadá zajímavě, ovšem za 70 $, to tedy nevím nevím, asi bych to spíše řešil přes ty slevové kupóny.

Bacha na jednu věc: pokud se ty slevy budou řešit např. přes zákaznické skupiny nebo nějakou touto modifikací, tak to není sleva pro VM, tedy pak toto zboží nebude zobrazovat jako ve slevě, čímž přijdete o určitou formu nabídky zákazníkům - tedy že lidi nebudou vidět, že je to ve slevě.

_________________
Joomla + VirtueMart + cs = eCommerce_cs-CZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VirtueMart - Hromadné nastavení množstevní slevy
PříspěvekNapsal: 15 bře 2013 22:17 

Registrován:
30 pro 2009 20:31
Příspěvky:
63
Díky za rychlou odpověď. Mrknu na ten CSV Improved, jinak ta cena u komerčního řešení je .. no strašná, ale kdyby to jinak něslo?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VirtueMart - Hromadné nastavení množstevní slevy
PříspěvekNapsal: 16 bře 2013 12:26 
Uživatelský avatar

Registrován:
25 pro 2010 12:02
Příspěvky:
290
No nevím jak jinak to vyřešit, já tedy bych to dělal přes ten CSV Improved, případně si vypsat zboží v kategorii a pak tam to ve sloupci Cena nastavovat.

Spíše přemýšlím nad jinou věcí: jestli má smysl dávat slevy plošně na celou kategorii, tím si vlastně snižujete zisk. Já doporučuji lidem udělat v kategorii 2-4 produkty jako doporučené a těm dát třeba slevu, ale ne víc produktů, protože když je sleva všude možně, tak to také nevypadá dobře.

_________________
Joomla + VirtueMart + cs = eCommerce_cs-CZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VirtueMart - Hromadné nastavení množstevní slevy
PříspěvekNapsal: 22 bře 2013 16:24 

Registrován:
16 srp 2012 08:03
Příspěvky:
114
pro nastaveni slevy pro kategorii existuje doplnek (ted nevim z hlavy nazev)
ja osobne jsem si udelal ale skriptik, ktery mi i dovoluje precenit zbozi tak jak potrebuji
dle nazvu (napr vsechna tricka)
dle velikosti (napr vsechny 158)
atd.

teoreticky jde napsat i neco dalsiho, ale bez znalosti vaseho eshopu se neda moc poradit


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
VirtueMart partneři
VirtueMart Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz