Právě je 29 bře 2024 09:33

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Streaming kamery
PříspěvekNapsal: 08 úno 2015 20:23 

Registrován:
08 úno 2015 20:11
Příspěvky:
1
Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat, jak nastreamuji kameru na webové stránky.
Mám veřejnou IP adresu a na kameru se dostanu z kamakoliv jednoduše,¨
kamera by měla mít funkci RTSP, kde je defaultní port 554 ale na čistý stream se nedostanu,
zkoušel jsem už hodně věcí, ale obraz do VLC playeru nemůžu dostat.
Pak už bych jenom na mých webových stránkách nainstaloval nějaký flash player a zadal tam IP adresu kamery? Popravdě pořádně nevím jak to funguje a proto se ptám.
Jak nejjednodušeji nastremovat kameru na webové stránky? ( nemyslím obrázky přes FTP )
Klidně si nechám poradit novou kameru, se kterou to už někomu funguje, a poradil by mi jak
se s ní domluvit :) Ale chci aby měla dobré rozlišení a pěkný obraz. Nejradši bych aby to vypadalo zhruba takhle:
http://www.hvfree.net/?q=kamery
Děkuji za odpovědi, přeji krásný den.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Streaming kamery
PříspěvekNapsal: 11 úno 2015 04:20 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
01 črc 2009 11:23
Příspěvky:
44
Dobrý den, streamovat přes RTSP do prohlížeče je z mnoha důvodů nevhodné (vysoké přenosy, podpora prohlížečů, nutnost veřejné IP a silné konektivity). Spíše bych hledal jiné řešení, viz. níže. Abyste RTSP zprovoznil alespoň ve VLC playeru, musíte znát přesnou URL, na které je stream dostupný. To může být mnohdy problém. Loni jsem koupil nějakou noname čínskou kameru, u které bylo RTSP inzerované, ale už nikde nenapsali, jak se k němu dostat. Po mnoha hodinách experimentů jsem někde vylovil fungující URL, která vypadala nějak takto:

Kód:
rtsp://109.73.211.57:554/user=admin&password=heslo&channel=1&stream=1.sdp


To jen jako příklad, tu adresu bude skládat každý výrobce kamer jinak, takže vám k ničemu nebude. Ale URL v tomto tvaru jde skutečně ve VLC spustit.

Pokud chcete dávat obrázky na web (ne jen stream pro sebe), bude dle mého názoru skutečně jediné řešení (pokud do toho nechcete investovat jmění) to FTP a načítat je nějakým skriptem. Ostatně tak to je i na odkazu, který posíláte - mají tam PHP skript, který zřejmě servíruje poslední přidaný obrázek.

_________________
Adam Chyský
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Streaming kamery
PříspěvekNapsal: 28 bře 2015 02:06 

Registrován:
28 bře 2015 01:53
Příspěvky:
1
Co se týka RTSP - je to skutečně někdy hledani jehly v kupce sena zejmena u číňanů, běžné značky typu Mobotix, JVC nebo Axis tuto informaci běžně publikují nebo distributoři mají tuto informaci k dispozici. Následně i doporučuji kamery, které umí si samy managovat stream a množství dat na základě konektivity.
např:[url]http://www.mobotix.com/eng_GB/Support/Demos/Webcams-Time-Lapse
[/url]


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
Tvorba web stránek Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz