Právě je 25 dub 2024 10:16

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PrestaShop - Zprávy od zákazníka - problém s diakritikou
PříspěvekNapsal: 21 led 2015 03:09 
C4 zákazník

Registrován:
26 pro 2014 20:08
Příspěvky:
72
Dobrý den,
netuším kde je problém. V celém e-shopu nemám problém s češtinou či diakritikou, až na jedno místo. Pokud zákazník jde do svého přehledu objednávek, zobrazí si detail objednávky, tak má možnost Přidat zprávu: k dané objednávce. A zde je problém s diakritikou v tom smyslu, že text se uřízne jakmile narazí na první písmeno s háčkem či čárkou. Pro příklad jsem jako zákazník vložil text: testuji komentářík k objednávce a uloží se mi pouze text "testuji koment"
Pokud vloží komentář přímo při tvorbě objednávky (což má možnost vložit ve třetím kroku, kdy vybírá adesy, je tam pole: Komentář k objednávce:) tak je taktéž problém s diakritikou, avšak projeví se "trochu" jinak, text se sice neuřízne, ale zkomolí. Pro příklad z původního komtáře:
Ahoj lidi, ještě jsem chtěl zákaznickou slevičku.
na
Ahoj lidi, ještě jsem chtěl zákaznickou slevičku.

Můžete mi poradit, kde je chyba? Netuším co s tím a kde hledat.
děkuji JA


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Zprávy od zákazníka - problém s diakritikou
PříspěvekNapsal: 21 led 2015 18:14 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
09 úno 2013 13:11
Příspěvky:
2413
Dobrý den,

můžete se vyzkoušet podívat do diskuzního tématu PrestaShop - Zpráva od zákazníka čeština, kde měla uživatelka podobný problém. Pokud tedy používáte tuto starší verzi aplikace, tak vyzkoušejte přepsat uvedené soubory z balíčku forms1531.zip.

Pokud ale nepoužíváte poslední verzi 1.6.0.11, tak Vám doporučuji pomocí modulu Aktualizace kliknutím provést aktualizaci na poslední verzi, kde k takovým problémům nedochází. Nová verze aplikace také řeší případné chyby v kódu a bezpečnostní díry předchozích verzí.

_________________
Filip Kučera
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Zprávy od zákazníka - problém s diakritikou
PříspěvekNapsal: 22 led 2015 14:37 
C4 zákazník

Registrován:
26 pro 2014 20:08
Příspěvky:
72
Dobrý den,
Vámi uvedené téma jsem taktéž dohledal, nicméně protože se týkalo staré verze 1.5.3.1, neodvážil jsem se zkoušet nahrazovat uvedené soubory. :)
Instalaci Prastashopu jsem prováděl před necelým měsícem z vašeho instalačního balíčku, takže mám verzi 1.6.0.9.
Zkusím tedy aktualizovat - jen se chci zeptat, protože jsem doposud neaktulizoval:
Jak přesně daná aktualizace probíhá?
Resp. mě zajímá, zda je možné někde nějak zjistit, které soubory daná aktualize z 1.6.0.9. na 1.6.0.11 přepíše?
Nebo přepisuje všechny?

Jde mi samozřejmě o to, že mám provedeno cca 50 různých zásahů a změn do kódu v různých souborech, tak abych věděl, které budu muset případně zopakovat znovu apod...

děkuji JA


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Zprávy od zákazníka - problém s diakritikou
PříspěvekNapsal: 22 led 2015 15:00 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
09 úno 2013 13:11
Příspěvky:
2413
Dobrý den,

aktualizaci aplikace PrestaShop na novější verzi můžete provést pomocí modulu Aktualizace kliknutím, který naleznete v administraci aplikace PrestaShop v sekci Moduly > Moduly (příp. Nástroje > 1-Click Upgrade). Jedná se o automatický proces aktualizace, takže nic nemusíte nastavovat, stačí v konfiguraci modulu kliknout na Aktualizujte PrestaShop právě teď!. Po kliknutí na toto tlačítko by se měl bez problému provést proces aktualizace.

Jestli jste prováděl nějaké úpravy přímo ve zdrojovém kódu aplikace PrestaShop (např. v modulech, šabloně apod.), tak o ně během procesu aktualizace přijdete a bude nutné je znovu aplikovat. Veškeré produkty, zákazníci apod. Vám v obchodě zůstanou. Při aktualizaci se stahuje kompletní originální balíček aplikace a dojde k nahrazení původních souborů. Pokud ale používáte jinou než defaultní šablonu default-bootstrap, tak úpravy v šabloně zůstanou. Během procesu aktualizace totiž dochází pouze k aktualizaci defaultní šablony, která je v adresáři themes/default-bootstrap/.

Jestli si ale dobře pamatuji, tak tento problém se zprávami od zákazníka se v této starší verzi 1.6.0.9 nevyskytoval, takže je možné, že problém způsobila právě nějaké úprava, kterou jste ve svém obchodě aplikoval.

Pokud s aktualizací na novější verzi nemáte žádné zkušenosti, doporučuji Vám si proces aktualizace nejdříve otestovat na zkušební instalaci.

_________________
Filip Kučera
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Zprávy od zákazníka - problém s diakritikou
PříspěvekNapsal: 23 led 2015 00:34 
C4 zákazník

Registrován:
26 pro 2014 20:08
Příspěvky:
72
Dobrý den,
provedl jsem aktualizaci na 1.6.0.11 a prozatím neaplikoval žádné vlastní úpravy zdrojového kódu, abych vyloučil vlastní chybný zásah, který by popisované chybné chování způsobil.
Bohužel problém je stále stejný :(
Už nevím, jedině, že bych zkusil aplikovat nějaké ty úpravy, které pomohli pro verzi 1.5.3.1 ale do toho se mi moc nechce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Zprávy od zákazníka - problém s diakritikou
PříspěvekNapsal: 23 led 2015 00:43 
C4 zákazník

Registrován:
26 pro 2014 20:08
Příspěvky:
72
Tak ještě mě napadlo přepnout na defaultní šablonu a tam problém není. Je tedy jasné, že problém je v mnou použité šabloně :( Bohužel dodavatele šablony už nemám možnost kontaktovat, takže předpokládám, že mi nezbývá, než zkusit někoho PrestaShop partnerů a zaplatit si opravu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Zprávy od zákazníka - problém s diakritikou
PříspěvekNapsal: 24 led 2015 11:51 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
09 úno 2013 13:11
Příspěvky:
2413
Dobrý den,

pokud se jedná o problém související s Vaší nestandardní šablonou, tak Vám bohužel nemohu pomoci. V defaultní šabloně k takovým problémům nedochází. V takovém případě je nejlepší obrátit se přímo na tvůrce šablony.

Pokud ale tvůrce šablony podporu nepodporuje nebo už nemáte možnost ho kontaktovat, tak se vyzkoušejte obrátit na některého z našich partnerů (příp. vpravo blok PrestaShop partneři), který se aplikaci PrestaShop věnuje.

_________________
Filip Kučera
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
PrestaShop partneři

Seznam všech partnerů

PrestaShop Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz