Právě je 18 dub 2024 07:08

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PrestaShop - Výpis produktů - nejvyšší cena kombinace
PříspěvekNapsal: 09 bře 2014 02:43 

Registrován:
09 bře 2014 02:24
Příspěvky:
2
Dobrý den můžete mi prosím poradit. Nejde mi nastavit zobrazení nejnižší ceny kombinace u zboží v přehledu kategorie. V detailu se zobrazuje správně dle výchozího nastavení.

Předem mnohokrát děkuji za radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Zobrazení nejvyšší ceny kombinace v produkt-lis
PříspěvekNapsal: 12 bře 2014 15:52 

Registrován:
12 bře 2014 15:39
Příspěvky:
54
Taky bych poprosil o tuto odpověď. Mám nakombinováno balení po různých množstvích ml, na kartě produktu se vždy zobrazí správně "nastavený defaultní" produkt včetně označení, kódu i ceny. V přehledech všech výrobků nebo samostatných kategoriích se však objevuje ten nejdražší, nejpozději do systému přidaný. Prestashop 1.5.6.2. Web je u Vás, zatím nepřístupný, pokud byste chtěl kouknout, zpřístupním a napíšu konkrétní produkt kde se to děje. info@aditivujeme.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Výpis produktů - nejvyšší cena kombinace
PříspěvekNapsal: 15 bře 2014 17:28 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
09 úno 2013 13:11
Příspěvky:
2413
Dobrý den,

otestoval jsem to v nejnovější verzi 1.5.6.2 a vše se zobrazuje správně. Cena kombinace ve výpisu produktů i na stránce produktu se zobrazuje podle kombinace, která je nastavena jako výchozí.

Například u defaultního produktu iPod Nano je výchozí kombinace nastavena na 41,81 Kč. Konečná cena ve výpisu produktů a na stránce s produktem je 191,26 Kč. Pokud se nastaví kombinace s cenou 0,00 Kč, tak se ve výpisu produktů a na stránce produktu zobrazí nižší cena (143,21 Kč).

_________________
Filip Kučera
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Výpis produktů - nejvyšší cena kombinace
PříspěvekNapsal: 17 bře 2014 22:32 

Registrován:
12 bře 2014 15:39
Příspěvky:
54
I tak děkuji za odpověď a vyzkoušení. Myslel jsem jestli nemám já i kolega špatně nastavené výrobky a jejich kombinace. Mám konkrétně 50ml výrobek zadaný na 1. kartě výrobku včetně kódu a EANU, v kombinacích pak znovu 50ml (chci v kombinacích všechny pro lepší přehlednost) včetně stejného kódu a EANU no a v dalších kombinacích 120, 250, 500, 1000 ml atd. včetně jejich kódů a EANů.

Zkoušel jsem na první záložce produktu "informace" - kód i EAN i cenu smazat a nechat je jen v kombinacích, zda tento konflikt nemůže být příčinou, po promazání cache, kompilace, historie prohlížeče atd. - odzkoušeno, beze změny.

Když však smažu např. ten 50ml a znovu ho dohraju do kombinací, je právě on posledním dohraným takže se bude všude (i v přehledu kategorie) již zobrazovat tak jak to chci.
Sice v backoffice to není ideálně přehledné - posloupnost výrobků 120,250,500,1000,50, ale naštěstí ve frontoffice se to seřadí dle velikosti správně tj. 50ml na 1 místě.

Zatím jediné řešení na jaké jsem přišel. Pokud někoho nenapadá něco elegantnějšího a méně pracného ..... ? :)
Za případné odpovědi předem děkuji.

Vědět to předem, tak jsem výrobky rovnou nahrával v opačném pořadí, tj. od max balení po min - lepší přehlednost v backoffice a ve frontoffice by to bylo seřazeno správně od min do max.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Výpis produktů - nejvyšší cena kombinace
PříspěvekNapsal: 18 bře 2014 19:38 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
09 úno 2013 13:11
Příspěvky:
2413
Dobrý den,

v administraci aplikace PrestaShop můžete v sekci Katalog > Atributy a hodnoty u zvoleného atributu měnit pozice hodnot. Takže na stránce Atributy a hodnoty stačí u vybraného atributu kliknout na Detaily a chycením a tažením šipky můžete měnit pozice hodnot. Například v pořadí 50 ml, 120 ml, 250 ml, 500 ml, 1000 ml atp. Takto seřazené hodnoty se potom budou zobrazovat i na stránce produktu.

Pokud ale vytvoříte novou hodnotu (např. 2000 ml) a u produktu vytvoříte novou kombinaci s touto hodnotou, tak se umístí na poslední místo. Ale na stránce produktu se budou hodnoty zobrazovat tak, jak si je uspořádáte v administraci.
Pokud chcete, aby byly kombinace seřazeny i v administraci v nastavení produktu, tak možností je si vytvořit hodnoty předem a pak použít Generátor kombinací, ve kterém můžete vytvořit kombinace. Případně nové kombinace můžete vytvořit po jednom kliknutím na Nové kombinace.

_________________
Filip Kučera
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Výpis produktů - nejvyšší cena kombinace
PříspěvekNapsal: 19 bře 2014 22:50 

Registrován:
09 bře 2014 02:24
Příspěvky:
2
Tak problém vyřešen :). Stává se to při povolení modulu blocklayered. Stačí ho smazat a nakopírovat z Presty 1.6 komplet nový, vím že je to fuj ale funkční :) :).

Děkuji za pomoc.
Honza

http://svetickasmecka.cz
Prestashop 1.5.6.2


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Výpis produktů - nejvyšší cena kombinace
PříspěvekNapsal: 19 bře 2014 22:52 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
09 úno 2013 13:11
Příspěvky:
2413
Dobrý den,

děkujeme. Řešení se bude určitě hodit i ostatním uživatelům.

_________________
Filip Kučera
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Výpis produktů - nejvyšší cena kombinace
PříspěvekNapsal: 25 bře 2014 17:16 

Registrován:
12 bře 2014 15:39
Příspěvky:
54
Děkuji, u mě také funguje. :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
PrestaShop partneři

Seznam všech partnerů

PrestaShop Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz