Právě je 23 dub 2024 16:36

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PrestaShop - Úprava faktury PDF rozsáhlá změna
PříspěvekNapsal: 25 pro 2010 16:28 
Uživatelský avatar

Registrován:
22 pro 2010 22:44
Příspěvky:
6
Zdravím ve spoleki :ugeek:

Pohledal jsem docela dobrou úpravu modulu - PDF dokladů. Základní verze byla ale pro 1.3.2 ale pro 1.3.3 je změna v: classes/Tools
Přikládám dole obě dvě úpravy, stahujte dle verze PS.

Úpravy oproti offi verzi PS, která je standardně k dispozici:
- dodavatel: přidána česká republika
- doručovací adresa: přidáno telefonní číslo
- doručovací adresa: odstraněno ič, dič
- fakturační adresa: přidáno telefonní číslo
- fakturační adresa: ič, dič pod sebe zarovnáno (nastavení v administraci)
- přepravce odstraněn, pokud si ho chcete vložit je tam zakomentovaný
- konstantní symbol se bude přidávat z administrace v nastavení o obchodě PS_SHOP_BANK_KS
- patička: přibyla možnost textu, ten se vyplní v administraci – PS_SHOP_DETAILS
Například já tam mám uvedeno, že firma je zapsána soudem tam a tam…

Když nevyplní zákazník fakturační adresu, bude stejná jako doručovací.

Náhled: zde Faktura PDF

Pro správnou funkčnost je potřeba v administraci nastavit pdf podle přiloženého obrázku.

Kódování: cp1250
Front: arialmt


Poté je nutné vyplnit údaje v administraci – kontakt

Verze pro PS 1.3.2:
Faktura je testována ve 4 jazycích – španělština, francouzština, angličtina a samozřejmě čeština. Kompletní překlad češtiny je v příloze. (osobně jsem netestoval, dejte když tak pro ostatní vědět zda je to tak?)

Verze pro PS 1.3.3:
Musel jsem provézt překlad do českého jazyka ale je to jednoduchý.
Cesta pro úpravu je:
nástroje/překlady/Překlady PDF

Dejte vědět zda je vše OK.

Zatím draci :)


Přílohy:
Poznámka: Pro verzi PS_1.3.3
PDF-133.zip [351.4 KiB]
1314 krát
Poznámka: Pro verzi PS_1.3.2
PDF-132.zip [350.86 KiB]
793 krát
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Úprava faktury PDF rozsáhlá změna
PříspěvekNapsal: 27 pro 2010 20:52 

Registrován:
04 lis 2010 16:42
Příspěvky:
18
Zdar,
faktura je ok, až na to, že se mi sčítá druhá položka na faktuře a poštovné do kolonky celková částka k zaplacení.
Nejlepší by bylo, kdyby tam ta poslední položka nebyla... umí to někdo?
(nebo poraďte, kde mám co v adminu špatně nastavené)
lukas@jirman.biz icq 396387561

díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Úprava faktury PDF rozsáhlá změna
PříspěvekNapsal: 02 led 2011 00:55 
Uživatelský avatar

Registrován:
22 pro 2010 22:44
Příspěvky:
6
lukas.jirman píše:
Zdar,
faktura je ok, až na to, že se mi sčítá druhá položka na faktuře a poštovné do kolonky celková částka k zaplacení.
Nejlepší by bylo, kdyby tam ta poslední položka nebyla... umí to někdo?
(nebo poraďte, kde mám co v adminu špatně nastavené)
lukas@jirman.biz icq 396387561

díky


Čau,
hele asi jsem tě úplně nepochopil? ale mělo by to běhat v pohodě, aspoň jsem nenarazil na stejný problém co popisuješ.
Taky nevím kterou položku považuješ za poslední? asi tu "Celkem k zaplacení:", každopádně je to koncová částka která informuje zákazníka o celkové ceně nákupu a je to na dokladu třeba viz. zákon.
Pokud ale bereš za poslední položku cenu doprav? tak ta by se dala vyloučit ale pokud nemáš jak na kartách zboží zadanou cenu za balení a manipulaci, tak pak u volby doprav-y/ce cenu za danou dopravu, tak ti tam naskočí cena 0,- Kč a pak je škoda tuto položku vylučovat. Jednak zákazník vidí že má něco zadarmo, tak pak pokud někdy budeš potřebovat zavézt poplatky za manipulaci a dopravu, tak nemusíš nic přenastavovat.

--------

Jinak, cena za dopravu obsahuje dvě ceny které můžeš nezávisle na sobě nastavit a auto se ti ve výsledku vše sečte (příklad: centrální balení dělá 100,-Kč, ale bude obsahovat 3 produkty, 2prod. jsou baleny přímo do balíku za centrální poplatek ale i společně s tím třetím produktem, jenomže ten musí být např. z důvodů křehkosti zabalen do speciálního obalu a pak teprve vložen do centrálního balíku, ale speci. obal je za "dopadovou cenu" 500,-Kč.).

Je to pak započteno dle systému sčítání výsledné dopravy takto:

A) Jedna část ceny je za balení a expedici, máš možnost jí nastavit jak centrálně, tak pak na samotný kartě daného zboží (tam je to dokonce při aplikaci "atributů" možný nastavit ještě rozsáhleji, je to pak na kartě označené jako "dopadová cena expedice" - to znamená že ti to připočte danou částku uvedenou jako "dopadovou cenu" k základní ceně poplatku za manipulace a expedice (centrální balík). Tady jen pozor na celkové nastavení shopu, a jak je nastaveno DPH, podle toho jsou pak přičítány ty ceny "dopadové". Buď jí zadáváš s DPH a nebo bez DPH, dle centrálního nastavení, je to udělaný podobně jako u "slev").

B) Máš pak druhou část ceny možnost zvolit v AdminMenu u nastavení doprav-y/ců, tam máš třeba zadaný 2 možnosti dopravy.
1) je při nákupu do 5000,-Kč, doprava pak dělá příklad 500,-Kč - zadává se to dole a to přímo v AD-Menu na záložce Doprav/ců.
2) je při nákupu nad 5001,-Kč, a třeba ZDARMA (a to včetně expedice)

poznámka:
možností pro volbu ceny za samotnou dopravu je ale mnoho, každopádně si dobře nastav podmínky zobrazování pro zákazníka při jeho objednávání. Když si obj. za 6000,- tak dostane jen možnost dopravy ZDARMA. Při obj. pod 5000,- zas má zákazník jen volbu dopravy za cenu xxx,-Kč.
V základu je v shopu pak pro dopravu ZDARMA a pro auto. dohled, možnost volby ze dvou variant:
a) cena
b) váha
Tady pak nastav podmínky dle rozsahů a tvé volby cena/váha.
- Jen je tu prozatím jeden nedostatek shopu, nastavit lze centrálně jen jedna možnost z těchto dvou a to pro celej shop (doporučuji volit cenu než váhu)

Z tohoto celého nastavení se ti pak vypočte celková cena za dopravu. Proto doporučuji při rozsáhlém nastavení cen za balení, expedici a dopravu, promyslet předem ideální systém za jednotlivé poplatky.


Zdar a sílu draci :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Úprava faktury PDF rozsáhlá změna
PříspěvekNapsal: 25 říj 2011 20:40 

Registrován:
23 říj 2011 13:53
Příspěvky:
112
Měl bych k Vám velikou prosbu,pokud by jste mi někdo neporadil jak do faktury PDF přidat
1.Telefon
2.Čas objednávky (není až tak podstatné ale bylo by to super)
3.Poznámka k objednávce (A to je docela dost podstatné)

Předem moc děkuji za ochotu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Úprava faktury PDF rozsáhlá změna
PříspěvekNapsal: 27 říj 2011 12:06 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8506
Dobrý den,

přidání telefonu naleznete v tématu PrestaShop - Telefon ve faktuře a v emailu. Dotazy se často opakují, takže před zadáním příspěvku nejdříve vyzkoušejte použít hledání. A přidání času objednávky a poznámky jde pouze pomocí úpravy zdrojového kódu šablony. Takže pokud na takovou úpravu nemáte znalosti, obraťte se na některého z našich partnerů http://www.webhosting-c4.cz/tvorba-webovych-stranek. Případně můžete vyzkoušet kontaktovat tvůrce modulu M4 PDF rozšíření, jestli rozšíření umožňuje takové úpravy.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
PrestaShop partneři

Seznam všech partnerů

PrestaShop Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz