Právě je 29 bře 2024 11:28

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PrestaShop -Při prohlížení produktů se nezobrazuje levé menu
PříspěvekNapsal: 19 úno 2015 12:33 

Registrován:
20 čer 2014 15:29
Příspěvky:
6
Ahoj, snad někdo poradí.

Když vstoupím na stránku, je vše v pohodě. Když si projíždím CMS stránky (horní menu), taktéž vše v pořádku, když ale kliknu na nějakou kategorii (levé menu) a zobrazí se mi produkty, zmizí mi levé menu s kategoriemi. Ví někdo, kde může být chyba? Moc by mi to pomohlo.

Děkuju


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop -Při prohlížení produktů se nezobrazuje levé menu
PříspěvekNapsal: 10 dub 2015 15:07 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
09 úno 2013 12:11
Příspěvky:
2413
Dobrý den,

pravděpodobně se jedná o chování Vámi použité nestandardní šablony pro aplikaci PrestaShop, takže s takovým dotazem se budete muset obrátit přímo na autora šablony. V novější verzi aplikace PrestaShop si můžete v administraci aplikace v sekci Konfigurace > Šablony > Rozšířené nastavení nastavit, jaké bloky se budou v pravém/levém sloupci zobrazovat.

Pokud ale autor šablony podporu neposkytuje, tak se můžete vyzkoušet obrátit na některého z našich partnerů (příp. vpravo blok PrestaShop partneři), který se aplikaci PrestaShop věnuje.

_________________
Filip Kučera
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop -Při prohlížení produktů se nezobrazuje levé menu
PříspěvekNapsal: 10 dub 2015 18:46 
C4 zákazník

Registrován:
18 lis 2012 09:51
Příspěvky:
16
Dobrý den,
mám úplně stejný problém jako uživatel freelex. Po rozkliknutí kategorie se zobrazí produkty a kategorie v levém sloupci zmizí. Zůstanou pouze stránky CMS atd. Po kliknutí na produkt a jeho zobrazení se kategorie v levém sloupci zase objeví. V rozšířeném nastavení šablony mám kategorie v levém sloupci povoleny. Nainstalovanou mám nově verzi 1.6.0.14 z Vašich stránek a používám standartní šablonu pouze s upravenýma barvama.
Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop -Při prohlížení produktů se nezobrazuje levé menu
PříspěvekNapsal: 10 dub 2015 20:28 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
09 úno 2013 12:11
Příspěvky:
2413
Dobrý den,

jelikož používáte nestandardní šablonu pro aplikaci PrestaShop, tak vyzkoušejte zobrazování bloku kategorií v defaultní šabloně aplikace PrestaShop. Jestli se problém nebude opakovat, tak je jasné, že chybu způsobuje Vaše nestandardní šablona. V takovém případě bych Vám doporučil obrátit se přímo na autora šablony.

_________________
Filip Kučera
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop -Při prohlížení produktů se nezobrazuje levé menu
PříspěvekNapsal: 20 dub 2015 20:49 
C4 zákazník

Registrován:
12 lis 2013 00:31
Příspěvky:
6
Dobrý den, povedlo se to nějak vyřešit? Mám použitou default šablonu, jen barevně upravenou v PS Theme Maker. A když kliknu vlevo na podkategorii, tak se mi zobrazení kategorií ztratí. Můžete mi někdo poradit? Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop -Při prohlížení produktů se nezobrazuje levé menu
PříspěvekNapsal: 21 dub 2015 09:11 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
09 úno 2013 12:11
Příspěvky:
2413
Dobrý den,

problém jsem otestoval v aktuální verzi 1.6.0.14 a jedná se o standardní chování v této novější verzi. Pokud již podkategorie nemá přiřazené další podkategorii, tak se blok s kategoriemi automaticky skryje.

Jestli si ale přejete, aby se v novější verzi blok kategorií bez problému zobrazoval i během prohlížení podkategorií, byla by nutná úprava zdrojového kódu modulu Blok kategorií, kde je nutná úprava funkce, která má na starost zobrazení tohoto bloku v levém sloupci (hookLeftColumn).

Do přílohy Vám přikládám již upravený soubor blockcategories.php, který stačí nahrát na FTP server do adresáře modules/blockcategories/. Poté by vše mělo fungovat přesně tak, jak požadujete.


Přílohy:
blockcategories.rar [3.77 KiB]
286 krát

_________________
Filip Kučera
Webhosting C4
http://www.c4.cz/
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop -Při prohlížení produktů se nezobrazuje levé menu
PříspěvekNapsal: 21 dub 2015 13:32 
C4 zákazník

Registrován:
18 lis 2012 09:51
Příspěvky:
16
Dobrý den,
děkuji. Po nahrání Vašeho upraveného souboru blockcategories.php se již kategorie správně zobrazují. :D
Hezký den.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop -Při prohlížení produktů se nezobrazuje levé menu
PříspěvekNapsal: 21 dub 2015 22:34 
C4 zákazník

Registrován:
12 lis 2013 00:31
Příspěvky:
6
Moc díky. funguje to dobře. Skvělá podpora.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop -Při prohlížení produktů se nezobrazuje levé menu
PříspěvekNapsal: 22 dub 2015 09:51 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 08:14
Příspěvky:
8492
Dobrý den,

případně další možností je změna nastavení modulu s kategoriemi. V sekci Moduly > Moduly přejdete do konfigurace modulu Blok kategorií, přepněte volbu Hlavní kategorie na Původní kategorie. Pak bude blok viditelný vždy se všemi kategoriemi.

V konfiguraci modulu máte u volby Hlavní kategorie na výběr více možností:

  • Původní kategorie - Blok bude viditelný vždy se všemi kategoriemi a podkategoriemi.
  • Vybraná kategorie - Budou viditelné podkategorie aktuální kategorie. Pokud podkategorie neexistují, blok zmizí.
  • Nadřazená kategorie - Budou viditelné všechny kategorie, které jsou na stejné úrovní jako aktuální kategorie, a jejich podkategorie. Blok je viditelní vždy.
  • Současná kategorie- Budou viditelné všechny podkategorie aktuální kategorie, ale pokud žádné podkategorie neexistují, blok se chová stejně jako při volbě Nadřazená kategorie. Blok je viditelní vždy.

Ve všech případech se název bloku změní na název aktuální kategorii.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
PrestaShop partneři

Seznam všech partnerů

PrestaShop Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz