Právě je 25 dub 2024 23:48

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 84 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.6. - Přesun eshopu na jiný název domény
PříspěvekNapsal: 17 srp 2015 23:14 
C4 zákazník

Registrován:
26 bře 2014 20:40
Příspěvky:
265
Dobrý den,
stavím nový obchod na testovací "sub" doméně www.něco.prohory.cz.
Jen se chci ujistit, že celý ten obchod, tak jak je, až bude hotový půjde přesunout na doménu, kterou si zaregistruji, a to vč. zboží, které tam "nasázím" , nastavení dopravy atd ... . Ať nemusím ládovat celé to zboží a informace znova. :)
Četl jsem příspěvky a asi to jde, jen se chci ujistit.
Hosting samozřejmě u Vás.
Děkuji za informaci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Přesun eshopu na jiný název domény
PříspěvekNapsal: 18 srp 2015 10:12 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8507
Dobrý den,

ano, přesně tak. Zkopírováním instalace z FTP serveru a exportem/importem databáze přesunete kompletní obchod se všemi daty a nastavením. Pak jen stačí upravit název www stránek na nový tvar.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Přesun eshopu na jiný název domény
PříspěvekNapsal: 18 úno 2016 21:09 
C4 zákazník

Registrován:
07 pro 2010 20:39
Příspěvky:
111
Bydliště:
Jirkov
Dobrý den
přesouvám web abych testnul přechod na novou verzi obchodu a nějak se nedaří.

Přesouval jsem z shop.bionebio.eu na bionebio.eu, upravil databázi a soubor settings.inc.php, přesto když zadám www.bionebio.eu = "500 Server Error" a když zadám bionebio.eu = "stránka není dostupná"

kde jsem udělal chybu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Přesun eshopu na jiný název domény
PříspěvekNapsal: 19 úno 2016 11:49 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8507
Dobrý den,

pokud nyní vstoupím na adresu http://www.bionebio.eu/, tak dojde k přesměrování na http://bionebio.eu/. Pravděpodobně tedy máte nastavenou adresu obchodu na bionebio.eu. Aby tato adresa fungovala, tak musíte mít vytvořený web alias z bionebio.eu na web www.bionebio.eu. Jinak Vám web bionebio.eu nebude fungovat. Takže v administračním systému domény v sekci "V. Web aliasy" ověřte, jestli máte vytvořený web alias z bionebio.eu na web www.bionebio.eu. Pokud ne, tak ho vytvořte a znovu otestujte funkčnost.

Pokud by se Vám znovu objevila chyba 500, tak dole v administračním systému domény prozkoumejte Error log. Z něj by mělo být hned patrné, proč k chybě dochází.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Přesun eshopu na jiný název domény
PříspěvekNapsal: 21 bře 2016 10:28 
C4 zákazník

Registrován:
24 črc 2013 07:42
Příspěvky:
116
Dobrý den, provozuji e-shop, na doméně ho mám umístěný v adresáři /shop. Pomocí přesměrování meta tagem směřuji z rootu do tohoto adresáře. Potřebuji udělat kopii celého e-shopu do dalšího adresáře, upravit ho a z rozcestníku umožňovat spouštět oba shopy nezávisle (budou tedy dva e-shopy na jedné doméně, každý pro jiné zboží). Provedl jsem kopii, umístil do jiného adresáře, vytvořil novou DB, do které jsem naimportoval data z původní DB. V kopii e-shopu jsem upravil v settings.inc.php hodnoty
Kód:
define('_DB_NAME_', 'nová DB');
define('_DB_USER_', 'nová DB');

Když chci spustit nový (kopírovaný) e-shop, dojde k přesměrování do původního. Do administraci se nedostanu, i když hesla a uživ. jména jsou díky kopii DB stejná. Otevřu přihl. formulář, vyplním user a pass a k přihlášení nedojde, bez chybové hlášky.

Kde je prosím chyba?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Přesun eshopu na jiný název domény
PříspěvekNapsal: 21 bře 2016 13:11 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8507
Dobrý den,

v novém obchodě musíte změnit URL obchodu (resp. název složky) na nový tvar. Pokud se nedostanete do administrace nového obchodu z důvodu nefunkčních přihlašovacích údajů, tak si na přihlašovací stránce do administrace nechte pomocí odkazu "Zapomněl jsem moje heslo" zaslat nové heslo. Nebude-li Vám fungovat zaslání nového heslo, tak postupujte podle návodu PrestaShop - Zapomenuté heslo. Po přihlášení do administrace obchodu přejděte do sekce "Konfigurace > SEO a URL" a v části "Nastavit URL obchodu" upravte v poli "Základní URI" název původní složky obchodu na nový.

Každopádně pro dosažení stejného cíle (tzn. dvou obchodů v jiném umístění) byste mohl využít funkce Multistore, která umožňuje správu více obchodů pomocí jedné instalace. Takže byste nemusel kopírovat původní obchod do jiného umístění, ale druhý obchod byste vytvořil virtuálně.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Přesun eshopu na jiný název domény
PříspěvekNapsal: 23 bře 2016 11:45 
C4 zákazník

Registrován:
24 črc 2013 07:42
Příspěvky:
116
Zkusil jsem zprovoznit Multistore, ale nejsem si jistý, jestli je to ta správná cesta pro mě. E-shop mám dost upravený ve zdrojových kódech, druhý e-shop budu také ladit (hlavně vzhled). Mám rád kontrolu na zdroji, tady bych nebyl moc jistý.

Zkusil jsem vygenerovat nové heslo, bez úspěchu. Stejně i změna hesla v databázi mě nepustila do administrace. Stále bez chybové hlášky. Kde by mohla být chyba?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Přesun eshopu na jiný název domény
PříspěvekNapsal: 23 bře 2016 14:54 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8507
Dobrý den,

a vygenerování nového hesla dopadlo jak? Dorazil Vám e-mail s novým heslem a pomocí něj se také nešlo přihlásit do administrace? Jestli se Vám při přihlášení do administrace nezobrazuje žádné chybové hlášení, bude chyba někde ve zdrojovém kódu. Vyzkoušejte ve Vašem internetovém prohlížeči zaktivovat vývojářský režim a v něm ověřte, jestli na přihlašovací stránce do administrace nemáte nějaké chyby. Nebo další možností je opětovné zkopírování instalace na FTP serveru. Protože pokud během migrace nedošlo k žádným chybám, tak Vám musí druhý obchod bez problému fungovat.

Využití varianty multistore je jen Vás. Pokud by se jednalo převážně o úpravy vzhledu, tak multistore umožňuje pro každý obchod nastavit jinou šablonu.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Přesun eshopu na jiný název domény
PříspěvekNapsal: 23 bře 2016 15:04 
C4 zákazník

Registrován:
24 črc 2013 07:42
Příspěvky:
116
Po generování nového hesla e-mail nedorazil, při úpravě databáze se také nic neděje. Mám podezření, že je problém ve zdrojovém kódu, už kopíruji backup z FTP a zkusím to znovu.

Ano, vím, že u Multistore je možné použít různé šablony, raději se přikloním ke dvou samostatným e-shopům.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Přesun eshopu na jiný název domény
PříspěvekNapsal: 30 bře 2016 13:00 
C4 zákazník

Registrován:
24 črc 2013 07:42
Příspěvky:
116
Bohužel se mi stále nedaří připojit se ke kopii e-shopu.
Provedl jsem následující:
- z FTP jsem stáhl backup e-shopu + databáze
- do nového adresáře na stejné doméně jsem nakopíroval e-shop ze zálohy
- provedl jsem export staré databáze do ZIPu, poznamenal porovnání
- v nové databázi (prázdné) nastavil porovnání, provedl import ZIPu
- provedl úpravu souboru settings.inc.php, konkrétně
Kód:
define('_DB_NAME_', 'xxx');
define('_DB_USER_', 'xxx');

- otevřel stránku s administrací nového (kopírovaného) e-shopu
- zadal e-mailovou adresu a heslo, nic se nestalo (bez chyb. hlášky)
- vygeneroval jsem nové heslo (zapomněl jsem moje heslo), přišlo obratem na e-mail
- po zadání nového hesla přihlášení neproběhlo (bez chyb. hlášky)
- podle návodu https://navody.c4.cz/prestashop-zapomenute-heslo?_ga=1.26783487.370064093.1458544509 jsem provedl úpravu v databázi

Bohužel stále se nejde připojit ke kopii e-shopu. Jedná se o technický problém, nebo mezi klávesnicí a židlí?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 84 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
PrestaShop partneři

Seznam všech partnerů

PrestaShop Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz