Právě je 25 dub 2024 02:42

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PrestaShop - Pokročilé řízení zásob - Nepřipsané množství
PříspěvekNapsal: 14 bře 2015 15:54 
C4 zákazník

Registrován:
13 pro 2012 20:24
Příspěvky:
29
Dobrý den,
na jednom z mou spravovaných eshopů, který hostuji u vás si nevím rady s Pokročilým řízení zásob. Vše jsem hledal v oficiální dokumentaci, ale nenašel jsem odpověď. Mám Prestashop 1.6.0.6 z vaší instalace.
Zapnul jsem pokročilé řízení zásob v "Konfigurace" - "Produkty" v sekci „Zásob produktů“ mám vše „Ano“. Vytvořil jsem jeden sklad. U všech produktů jsem zapnul „Chci používat pokročilé řízení zásob pro tento produkt“ a dále jsem zaškrtnul „Dostupná množství pro aktuální produkt a jejich kombinace jsou založeny na zásoby ve skladu (pomocí systém rozšířené správy zásob).“ D8le ve všech produktech v podsekci „Dodavatelé“ jsem přiřadil konkrétního dodavatele a přiřadil jim nákupní cenu. A dále v podsekci „Sklady“ u všech produktů přiřadil ke konkrétnímu skladu.
Poté jsem v sekci „Zásoby“ – „Objednávky“ vytvořil objednávku s konkrétními produkty a označil tuto objednávku jako „Objednávka přijata kompletní“. Nicméně konkrétní množství zboží z této objednávky se mi nepřipsalo na sklad. Když přidám produkty na sklad manuálně, tak vše funguje. Prosím tedy o rady, kde je zádrhel, proč se mi z objednávky na dodavatele a označení objednávky „Přijatá kompletní“, nepřipíše toto zboží na sklad. V oficiálním manuálu píšou, že takto lze řešit hromadné přijímání produktů na sklad, ale nevím, proč mě to nefunguje. V případě potřeby poskytnu full přístup do administrace eshopu.
Děkuji za každou radu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Pokročilé řízení zásob - Nepřipsané množství
PříspěvekNapsal: 17 bře 2015 13:22 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8507
Dobrý den,

testoval jsem hromadnou objednávku zboží od dodavatele na poslední verzi 1.6.0.14 a bez problému došlo k naskladnění všech produktů. Takže problém bude pravděpodobně ve Vaší starší verzi aplikace 1.6.0.6. Doporučuji tedy standardně pomocí modulu Aktualizace kliknutím (1-Click Upgrade - AutoUpgrade) provést aktualizaci na poslední verzi aplikace PrestaShop.

Pokud jste aktualizaci nikdy neprováděl, doporučuji si ji nejdříve vyzkoušet na kopii stávající instalace, např. na subdoméně. Návod na přesun/zkopírování instalace naleznete v tématu PrestaShop - Přesun eshopu na jiný název domény.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Pokročilé řízení zásob - Nepřipsané množství
PříspěvekNapsal: 02 dub 2015 11:28 
C4 zákazník

Registrován:
13 pro 2012 20:24
Příspěvky:
29
Dobrý den pane Plašile,
děkuji za odpověď. Nicméně na současné verzi mám minimálně jeden modul, který na aktuální verzi Prestashopu nebude fungovat a spousty ručně upravených tpl šablon, css stylů, atd... o které bych po aktualizaci pravděpodobně přišel. Nicméně jedná se pouze o úpravy vzhledové bez zásahu do zdrojového kódu jádra nebo funkčnosti samotných modulů. To znamená, že momentálně není aktualizace na aktuální verzi možná. Nechce se mi tedy věřit, že by tato funkcionalita v mé verzi prostě nefungovala :-/ Nesetkal se někdo s něčím podobným? Mám jen spíš něco špatně nastavené, ale nevím co. Budu rád za každý nápad.
Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Pokročilé řízení zásob - Nepřipsané množství
PříspěvekNapsal: 03 dub 2015 11:56 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8507
Dobrý den,

samozřejmě netvrdím, že se jedná o problém Vaší starší verze. Ale bohužel není v našich silách ověřovat funkčnost na starých verzích aplikace. A jelikož se na poslední verzi stejná chyba neprojevila, pravděpodobně bude problém souviset s Vaší starší verzí aplikace. Ve Vašem prvním příspěvku jste uvedl všechny nastavení, která jsou nutná. V aplikaci není žádná jiná volba, která by měla vliv na manuální nebo automatické naskladňování produktů pomocí objednávky. Vyzkoušejte si nainstalovat poslední verzi aplikace PrestaShop (do podsložky nebo na subdoménu), na které si otestujte funkčnost naskladňování pomocí objednávky.

Pokud byste chtěl problém vyřešit na Vaší starší verzi, můžete se obrátit na některého z našich partnerů (příp. vpravo blok PrestaShop partneři), který se aplikaci PrestaShop věnuje. Ale spíš Vám doporučuji provést aktualizaci na nejnovější verzi aplikace, protože ta řeší i ostatní chyby.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Pokročilé řízení zásob - Nepřipsané množství
PříspěvekNapsal: 26 dub 2015 05:06 

Registrován:
14 srp 2014 21:24
Příspěvky:
9
Mam stejny problem i u nejnovejsi verze. Podarilo se nekomu, kdo se s timto problemem setkal, vyresit ho?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Pokročilé řízení zásob - Nepřipsané množství
PříspěvekNapsal: 28 dub 2015 13:28 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8507
Dobrý den,

bohužel jak jsem již psal v minulém příspěvku, na nejnovější verzi 1.6.0.14 jsem žádný problém s naskladňováním nezaznamenal. A jelikož Vaše stránky nejsou umístěny na Webhostingu C4, pro který je diskuzní fórum určeno, tak ani nemohu chybu prověřit, protože nemám k dispozici Vaši instalaci. Takže se budete muset s problémem obrátit na podporu Vašeho hostingu. Případně vyčkat na reakci některého z uživatelů, který měl stejný problém.

Pokud se chcete stát naším zákazníkem a získat tak kvalitní podporu a hosting pro aplikaci PrestaShop, učinit tak můžete zde.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Pokročilé řízení zásob - Nepřipsané množství
PříspěvekNapsal: 28 dub 2015 14:14 

Registrován:
14 srp 2014 21:24
Příspěvky:
9
Řešení

Dodavatelskou objednávku je potřeba nejdříve označit jako částečně přijatou. Následně objednávku otevřít pro její aktualizaci. Dole vpravo potvrdit přijaté zboží a kusy se naskladní. Pak už jen objednávku označit jako kompletně přijatou a je to. Je to sice komplikovanější, ale pořád mnohem rychlejší než naskladňovat položku po položce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Pokročilé řízení zásob - Nepřipsané množství
PříspěvekNapsal: 28 dub 2015 15:13 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8507
Dobrý den,

to je opravdu zvláštní, že Vám standardní postup nefunguje. Uvedu zde pro jistotu kompletní postup, ať vyloučíme chybu během tohoto procesu.

  1. Po vytvoření má objednávka stav "1 - Creation in progress".
  2. Následně kliknete na tlačítko Změnit stav, na stránce je automaticky přednastavený stav "2 - Order validated", který stačí potvrdit tlačítkem Uložit.
  3. Znovu kliknete u objednávky na tlačítko Změnit stav, na stránce je automaticky přednastavený stav "3 - Pending receipt", takže opět pouze potvrdíte tlačítkem Uložit.
  4. Nyní u objednávky kliknete na tlačítko Aktualizace probíhajícího příjmu produktů, v seznamu v levém sloupečku zaškrtnete produkty (příp. změníte počty, pokud nedorazila objednávka kompletní) a potvrdíte tlačítkem Update selected items.
  5. Pokud došlo k naskladnění všech produktů v objednávce, její stav se automaticky změní na "5 - Order received completely". A tím je objednávka dokončena.

Stav "4 - Order received in part" se u objednávky nastaví automaticky, pokud v kroku 4 nenaskladníte kompletní objednávku. V tomto stavu pak můžete u objednávky opět kliknout na tlačítko Aktualizace probíhajícího příjmu produktů a po doručení chybějícího zboží objednávku doskladnit. Pak se stav objednávky opět automaticky změní na "5 - Order received completely".

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
PrestaShop partneři

Seznam všech partnerů

PrestaShop Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz