Právě je 28 bře 2024 18:56

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PrestaShop - Po instalaci nefunkční - HTTP 500 - stránka se nedá zobrazit
PříspěvekNapsal: 03 bře 2019 12:53 
C4 zákazník

Registrován:
02 bře 2019 22:52
Příspěvky:
5
Dobrý den,

provedl jsem instalaci Presta Shopu dle návodu, vše proběhlo v pořádku, přes ftp jsem odinstaloval soubor instal, ale všiml jsem si, že nedošlo k vygenerování číselného kodu za souborem Admin, jak je popsáno v návodu, složku admin jsem si přejmenoval na adminDek0r, ale stránky prestashop.dekoracemartina.cz mi nejdou spustit, a nepustí mě to ani do administrativní části, můžete mi prosím poradit, jak si tuto demo verzi můžu zprovoznit.

hlásí mi to chybu HTTP 500 - stránka se nedá zobrazit

Děkuji
Václav Lukeš


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Po instalaci nefunkční - HTTP 500 - stránka se nedá zobrazit
PříspěvekNapsal: 04 bře 2019 09:42 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 08:14
Příspěvky:
8492
Dobrý den,

pokud jste postupoval přesně podle našeho návodu PrestaShop - Instalace a čeština, tak Vám musí aplikace po instalaci fungovat. Zkuste se po zobrazení chyby 500 podívat do Error logu webu (dole v administraci domény), z chybových hlášení by mělo být patrné, k jakému problému dochází.

Případně si můžete dočasně zaktivovat ladící režim aplikace a související chybová hlášení by se Vám měla zobrazit přímo na webu. Stačí na FTP serveru v souboru /config/defines.inc.php upravit řádek:
Kód:
define('_PS_MODE_DEV_', false);
na tvar:
Kód:
define('_PS_MODE_DEV_', true);

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Po instalaci nefunkční - HTTP 500 - stránka se nedá zobrazit
PříspěvekNapsal: 04 bře 2019 21:31 
C4 zákazník

Registrován:
02 bře 2019 22:52
Příspěvky:
5
Dobrý den,
po provedení změny dle vaší instrukce se mi zobrazí následující chyba


Notice: Use of undefined constant _RIJNDAEL_KEY_ - assumed '_RIJNDAEL_KEY_' in /data/www/dekoracemartina.cz/prestashop.dekoracemartina.cz/classes/Cookie.php on line 79

Notice: Use of undefined constant _RIJNDAEL_IV_ - assumed '_RIJNDAEL_IV_' in /data/www/dekoracemartina.cz/prestashop.dekoracemartina.cz/classes/Cookie.php on line 79

Fatal error: Uncaught exception 'RuntimeException' with message 'Either Mcrypt or OpenSSL extension is required to run Prestashop' in /data/www/dekoracemartina.cz/prestashop.dekoracemartina.cz/classes/Rijndael.php:68 Stack trace: #0 /data/www/dekoracemartina.cz/prestashop.dekoracemartina.cz/classes/Cookie.php(328): RijndaelCore->encrypt('date_add|2019-0...') #1 /data/www/dekoracemartina.cz/prestashop.dekoracemartina.cz/classes/Cookie.php(369): CookieCore->_setcookie('date_add|2019-0...') #2 /data/www/dekoracemartina.cz/prestashop.dekoracemartina.cz/classes/controller/Controller.php(518): CookieCore->write() #3 /data/www/dekoracemartina.cz/prestashop.dekoracemartina.cz/classes/controller/FrontController.php(723): ControllerCore->smartyOutputContent('/data/www/dekor...') #4 /data/www/dekoracemartina.cz/prestashop.dekoracemartina.cz/classes/controller/Controller.php(209): FrontControllerCore->display() #5 /data/www/dekoracemartina.cz/prestashop.dekoracemartina.cz/classes/Dispatcher.php(367): ControllerCore->run() #6 /data/ww in /data/www/dekoracemartina.cz/prestashop.dekoracemartina.cz/classes/Rijndael.php on line 68


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Po instalaci nefunkční - HTTP 500 - stránka se nedá zobrazit
PříspěvekNapsal: 05 bře 2019 10:02 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 08:14
Příspěvky:
8492
Dobrý den,

tato chyba znamená, že nemáte aktivní ani jednu z PHP knihoven Mcrypt nebo OpenSSL. Takže jste během instalace vynechal odstavec "Další nastavení", ve kterém je uvedena aktivace všech důležitých knihoven. Je důležité při instalaci postupoval přesně podle návodu PrestaShop - Instalace a čeština a žádné kroky nepřeskakovat.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Po instalaci nefunkční - HTTP 500 - stránka se nedá zobrazit
PříspěvekNapsal: 10 bře 2019 13:09 
C4 zákazník

Registrován:
02 bře 2019 22:52
Příspěvky:
5
Dobrý den,
instalaci jsem zkoušel několikrát, vždy proběhne úspěšně, ale obchod nelze spustit.


Přílohy:
instalace ps.png
instalace ps.png [ 303.21 KiB | Zobrazeno 774 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Po instalaci nefunkční - HTTP 500 - stránka se nedá zobrazit
PříspěvekNapsal: 11 bře 2019 09:59 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 08:14
Příspěvky:
8492
Dobrý den,

a zaktivoval jste si pro web opravdu všechny knihovny z návodu? Jaké chyby se Vám nyní zobrazují v Error logu webu?

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
PrestaShop partneři

Seznam všech partnerů

PrestaShop Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz