Právě je 28 bře 2024 10:01

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PrestaShop - Po aktualizaci nefunguje modul ShipToPay
PříspěvekNapsal: 06 úno 2016 12:02 
C4 zákazník

Registrován:
28 dub 2012 22:47
Příspěvky:
30
Dobrý den,

po aktualizaci z 1.6.1.3 na 1.6.1.4 mě přestalo fungovat správné přiřazení přepravců k platbám. Podotýkám, že na druhém e-shopu, který je ve verzi 1.6.1.4 vše funguje jak má. Tzn. že použité moduly by měly být OK. Rozdíl pouze spočívá v tom, že web, který jo OK má čistou instalaci. A web, který zlobí prošel aktualizací (Aktualizace kliknutím).

Pro přiřazení přepravců k platbám používáme placený modul ShipToPay 2016. Zkoušel jsem použít i free modul Payments2carriers. Dělalo to stejnou chybu. Chyba spočívá v tom, že i po přiřazení plateb k jednotlivým přepravcům se stále zobrazují všechny možnosti plateb u jednotlivých přepravců. Platební moduly používáme originální bankwire, cashondelivery (platba v hotovosti) + další placené s možností přiřazení dopravcům. Zde je zvláštní, že pokud u placených modulů přiřadím k dopravci, tak to u těchto placených modulů funguje. Ale jenom u těch co mají možnost přiřazení k dopravci. Na druhém e-shopu, ale tuto možnost nepoužíváme. Jak jsem již uvedl přiřazení je provedenou pouze modulem ShipToPay 2016.

Kontroloval jsem a zkoušel následující:
- Přiřazení dopravců ke skupinám zákazníků - OK.
- Odinstalace a smazání (i přes ftp i ze šablony)+ následné znovu nahrání a instalace platebních modulů.
- Odinstalace a smazání (i přes ftp i ze šablony) + následné znovu nahrání a instalace modulů k přiřazení plateb k dopravcům.
- Kontrola v databázi ve všech tabulkách ps_module - nenašel jsem nic zvláštního. Porovnával jsem tabulky i s druhým e-shopem a nenašel jsem nic podezřelého.
- Prohledával jsem fóra - na obdobný problém jsem nenarazil.

Osobně jsem to typoval na chybu v databázi, ale nenašel jsem nic podezřelého.

Prosím o pomoc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Po aktualizaci nefunguje modul ShipToPay
PříspěvekNapsal: 06 úno 2016 17:14 
C4 zákazník

Registrován:
28 dub 2012 22:47
Příspěvky:
30
Tak jsem si nakonec pomohl sám.

Kdyby někdo měl obdobný problém, tak řešením bylo:
Nástroje > Výkon > Režim ladění (debugování) > Zakázat všechna přepsání (overrides)
Nastavit na hodnotu "NE".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Po aktualizaci nefunguje modul ShipToPay
PříspěvekNapsal: 08 úno 2016 12:00 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 08:14
Příspěvky:
8492
Dobrý den,

pokud máte při procesu aktualizace nastavenou volbu "Zakázat nepůvodní moduly" na Ano, tak aplikace automaticky nastaví volbu "Zakázat všechna přepsání (overrides)" na Ano. Nestandardní moduly využívají právě přepsání (overrides), takže aby při aktualizaci nedošlo k nějakým problémům (např. nekompatibilita modulů s novou verzí), tak je aplikace zakáže. Po dokončení aktualizace tedy stačí nestandardní moduly znovu povolit a přepnout volbu "Zakázat všechna přepsání (overrides)" zpět na Ne, přesně jak jste provedl.

Pouze pokud byste měl během aktualizace nastavenou volbu "Zakázat nepůvodní moduly" na Ne, tak by aplikace ponechala nastavenou volbu Zakázat všechna přepsání (overrides) na Ne. Aktualizaci lze samozřejmě spustit i s tímto nastavením, ale musíte si být jistý, že k žádným problémům s nestandardními moduly nemůže dojít. A proto je lepší nestandardní moduly při aktualizaci zakázat.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
PrestaShop partneři

Seznam všech partnerů

PrestaShop Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz