Právě je 25 dub 2024 08:45

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PrestaShop - Odstranění ceny v doporučených produktech
PříspěvekNapsal: 09 led 2017 18:17 
C4 zákazník

Registrován:
09 led 2017 18:08
Příspěvky:
6
Dobrý den,

hledal jsem, ale bohužel nenašel odpověď na dotaz : Jak mohu odstranit cenu zboží na úvodní stránce v modulu doporučené zboží. Našel jsem úpravu souboru /themes/default-bootstrap/product-list.tpl , ale ne přímo, jak zrušit cenu. Teď mě napadá taková podotázka, jestli by šlo kdyžtak místo ceny s DPH zobrazovat cenu bez DPH. Jinak mám v obchodu nastaveny obě ceny, včetně úpravy v kombinacích, ale přímo v tomto modulu nevím, jak upravit potřebné.

Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Odstranění ceny v doporučených produktech
PříspěvekNapsal: 09 led 2017 20:50 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
20 říj 2016 15:03
Příspěvky:
117
Dobrý den,

bohužel pokud jde o modul "homefeatured" je dosti nevariabilní, a v administraci toho příliš nenastavíte. Musíte provést zásah do zdrojového kódu na Vašem FTP serveru. To provedete tak, že ve Vašem FTP klientovi otevřete soubor "/modules/homefeatured/views/templates/hook/homefeatured.tpl", kde nahradíte kód:
Kód:
                  {if $product.show_price AND !isset($restricted_country_mode) AND !$PS_CATALOG_MODE}<p class="price_container"><span class="price">{if !$priceDisplay}{convertPrice price=$product.price}{else}{convertPrice price=$product.price_tax_exc}{/if}</span></p>{else}<div style="height:21px;"></div>{/if}

kódem:
Kód:
                  {if $product.show_price AND !isset($restricted_country_mode) AND !$PS_CATALOG_MODE}<p class="price_container"><span class="price">{if !$priceDisplay}{convertPrice price=$product.price_tax_exc}{else}{convertPrice price=$product.price_tax_exc}{/if}</span></p>{else}<div style="height:21px;"></div>{/if}

V případě, že chcete cenu odstranit, uvedený řádek jednoduše smažte.

Tímto si ovšem vypnete funkci pro zobrazování cen bez DPH, která je v administraci v sekci "Zákazníci > Skupiny zákazníků" pod tlačítkem "Editovat", položka "Způsob zobrazení ceny". Tato funkce funguje globálně pro celý e-shop. Tzn. Pokud chcete mít v celém e-shopu ceny bez DPH, použijte tuto funkci a nic needitujte.

_________________
Jan Finkous
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - odstranění ceny v doporučených produktech.
PříspěvekNapsal: 10 led 2017 10:43 
C4 zákazník

Registrován:
09 led 2017 18:08
Příspěvky:
6
Děkuji za odpověď. Zdrojové kódy samozřejmě editovat umím :)
Vaše druhá možnost funguje dobře až na jednu maličkost a to, že na stránce produktu jsou pak 2 stejné ceny bez DPH. Šlo by i toto prosím nějak ošetřit ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Odstranění ceny v doporučených produktech
PříspěvekNapsal: 11 led 2017 22:24 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
20 říj 2016 15:03
Příspěvky:
117
Dobrý den,

je dobře a jsme rádi, že umíte editovat zdrojový kód, ale chceme poskytovat podporu všem zákazníkům i těm, kteří se v tom tolik neorientují. Co se týče dvou stejných cen, nikde je ve Vámi uvedeném e-shopu je nevidím. Pouze pokud na položku najedete myší můžete vidět cenu s DPH i bez DPH (stejně tak na stránce produktu), což je správné chování a je to i přehledné. Prosím zkuste mi lépe nastínit, kde je problém.

Pokud je to již vyřešeno a budete chtít,můžete sem poslat Vaše řešení pro pomoc dalším.

_________________
Jan Finkous
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Odstranění ceny v doporučených produktech
PříspěvekNapsal: 12 led 2017 16:56 
C4 zákazník

Registrován:
09 led 2017 18:08
Příspěvky:
6
Mám verzi 1.6.1.10, ale bohužel tyto příkazy v uvedeném souboru nejsou.
Tak jsem přepnul celý obchod http://eetcka.cz s DPH, ale jsou tam ty ceny 2x s DPH, před tím nebylo vidět, protože jsem to tak nechtěl nechat, ale pro představu by jste to měl vidět teď. Upravoval jsem soubor product-list.tpl, aby se na stránce produktu zobrazovali obě i v kombinacích a asi tam bude někde chybka, dělal jsem to dle https://forum.c4.cz/prestashop-1-6-zobrazeni-ceny-s-dph-a-bez-dph-t4908.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Odstranění ceny v doporučených produktech
PříspěvekNapsal: 12 led 2017 16:58 
C4 zákazník

Registrován:
09 led 2017 18:08
Příspěvky:
6
Jsou tam 2x ceny bez DPH.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Odstranění ceny v doporučených produktech
PříspěvekNapsal: 12 led 2017 20:44 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
20 říj 2016 15:03
Příspěvky:
117
Dobrý den,

bohužel takhle nejsem schopen problém příliš nasimulovat, ale na stránkách odkud čerpá úprava pro soubor "product.js" je uvedeno, že úpravy fungují pouze, pokud je nastavena pro zákazníky cena s DPH. Potřeboval bych vědět po jaké úpravě se Vám ceny zobrazí dvakrát(stejné). Před posledním příspěvkem se Vám vše zobrazovalo dle mého názoru korektně. Zobrazovala se Vám cena i s DPH, i bez DPH. Prosím uveďte, proč a jaké úpravy jste tedy prováděl?

_________________
Jan Finkous
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Odstranění ceny v doporučených produktech
PříspěvekNapsal: 12 led 2017 22:24 
C4 zákazník

Registrován:
09 led 2017 18:08
Příspěvky:
6
Dobrý den,

spíš bych asi hledal problém v "product.tpl".

Udělal jsem několik pokusů. Vzal jsem product.tpl a vyzkoušel původní kód prices a upravený a zároveň jsem přepínal ve skupině zákazníku s a bez DPH. A vyšlo mi to následovně:

Původní kód + bez DPH = stránka produktu-1x bez DPH, kombinace-1x bez DPH, doporučené-bez DPH
Původní kód + s DPH = stránka produktu-1x s DPH, kombinace-1x s DPH, doporučené-s DPH
Upravený kód + bez DPH = stránka produktu-2x bez DPH, kombinace-2x bez DPH, doporučené-bez DPH
Upravený kód + s DPH = stránka produktu-s i bez DPH, kombinace-s i bez DPH, doporučené-s DPH

Snad tu moji hatmatilku pochopíte. Každopádně Vám děkuji za trpělivost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Odstranění ceny v doporučených produktech
PříspěvekNapsal: 16 led 2017 21:53 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
20 říj 2016 15:03
Příspěvky:
117
Dobrý den,

omlouvám se za odmlku, modul homefeatured je dosti problémový, ale mělo by to fungovat i s úpravami z Vašeho odkazu. Vývojáři zřejmě změnili nějakou část kódu, je přeci jen pro starší verzi. Modul homefeatured se částečně odkazuje na product-list, kterému upravuje některé vlastnosti, tzn. pokud se ceny správně zobrazují v seznamu produktů měli by i zde. Zrovna s tímto modulem se setkávám často jako s problémovým. Bohužel jsem zatím nenašel adekvátní náhradu, která by nebyla placená.

_________________
Jan Finkous
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Odstranění ceny v doporučených produktech
PříspěvekNapsal: 22 led 2017 12:59 
C4 zákazník

Registrován:
09 led 2017 18:08
Příspěvky:
6
Dobrý den,

tak jsem to nakonec udělal tak, že jsem skryl ceny na úvodní stránce.
Každopádně děkuji moc za snahu.

themes/your_theme/css/global.css - tam jsem vložil následující kód:

Kód:
#index .product-container .content_price {display:none}


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
PrestaShop partneři

Seznam všech partnerů

PrestaShop Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz