Právě je 25 dub 2024 06:05

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PrestaShop - Obrázky se ukládají do jiného adresáře na FTP
PříspěvekNapsal: 24 zář 2018 17:06 
C4 zákazník

Registrován:
14 zář 2018 10:16
Příspěvky:
7
Zdravím všechny,

chtěl bych poradit s Prestashopem.
Máme problém s tím že se nám obrázky neukládají podle ID produktu do příslušného adresáře.

Například produkt
pestuj.alias.c4.cz/pokus-ratan/21526-ratanova-sedaci-souprava-kerin-tmava.html

tento má očividně ID 21526

ale kdybych si vlezl na FTP, tak obrázek by měl být v IMG/P/2/1/5/2/6/21526.jpg
tam se ale nachází úplně jiný produkt...
...
...
...
Přesto se na Front office zobrazuje obrázek správný (většinou - někdy produkt NEMŮŽE svůj obrázek najít vůbec = zobrazí se obrázek otazníku).

Budu vděčný za každou radu/názor/vodítko


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Obrázky se ukládají do jiného adresáře na FTP
PříspěvekNapsal: 25 zář 2018 10:11 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8507
Dobrý den,

ID obrázků se nevytvářejí podle ID produktů. Číselná řada obrázků je zcela závislá, začíná od 1 a postupně se navyšuje. Jedná se o standardní chování aplikace. Pokud chcete nějaký obrázek nalézt na FTP serveru, tak se nejdříve podívejte na jeho URL adresu (zobrazením zdrojového kódu stránky). U příkladu produktu, který jste uvedl, se tedy jedná např. o obrázky:

  1. ../22870-thickbox_default/ratanova-sedaci-souprava-kerin-tmava.jpg
  2. ../22871-thickbox_default/ratanova-sedaci-souprava-kerin-tmava.jpg
  3. ../22872-thickbox_default/ratanova-sedaci-souprava-kerin-tmava.jpg

Takže na FTP serveru byste měl všechny velikosti těchto obrázků nalézt ve složkách:

  1. ../img/p/2/2/8/7/0/
  2. ../img/p/2/2/8/7/1/
  3. ../img/p/2/2/8/7/2/

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Obrázky se ukládají do jiného adresáře na FTP
PříspěvekNapsal: 25 zář 2018 11:36 
Uživatelský avatar

Registrován:
03 bře 2011 23:21
Příspěvky:
640
K tomu otazníku. Znamená to, že není vytvořený náhled pro tento obrázek. To může mít více důvodů. Buď se nepodařilo náhled vytvořit vyjímečně a regenerace obrázků pomůže, anebo je zdrojový obrázek příliš velký a není v silách PrestaShopu ho zpracovat. Viděl jsem selhávání u obrázků okolo 2M, ale může se to lišit server od serveru.

_________________
M4 Vše v jednom SEO - snadný a na funkce bohatý SEO plugin
https://www.presta-addons.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Obrázky se ukládají do jiného adresáře na FTP
PříspěvekNapsal: 25 zář 2018 13:52 
C4 zákazník

Registrován:
14 zář 2018 10:16
Příspěvky:
7
Tak jak říká Pan Plašil, tak by to mělo být, ale @Plašil - bohužel to tak není - to s tím ID jsem se jen špatně vyjádřil, myslel jsem pořadové číslo podle zadání do systému

@TUK66 - jasně, tak bybto mělo být, ALE jak říkám, zadám obrázky k produktům (třeba 10 nových produktů v jednom dni) a všechny obrázky drží u 7 z 10 a u těch dalších 3 se NÁHODNĚ ztratí třeba 3 obrázky NEBO jen jeden nebo 4... Prostě náhodně.
A na serveru nejsou ani ve své složce (např. Pro produkt 111 by měla být Img/p/1/1/1.jpg)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Obrázky se ukládají do jiného adresáře na FTP
PříspěvekNapsal: 25 zář 2018 15:55 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8507
Dobrý den,

omlouvám se, ale trochu se ve Vašem popisu ztrácím. Nejdříve mi potvrdíte, že to funguje způsobem, který jsem uvedl, a na konci příspěvku znovu uvedete chybný příklad:
Pestuj.cz píše:
(např. Pro produkt 111 by měla být Img/p/1/1/1.jpg)
Ale možná jste jen chtěl místo slova produkt napsat slovo obrázek.

Každopádně můžete mi, prosím, lépe vysvětlit, v čem je problém? Vy nemůžete na FTP serveru nalézt ani obrázky, které jsem Vám uvedl jako příklad?

Jinak pokud má toto vlákno souvislost s mizejícími obrázky na Vašem webu, tak tento problém přece již řešíme v tématu PrestaShop - Ztrácí se obrázky.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Obrázky se ukládají do jiného adresáře na FTP
PříspěvekNapsal: 29 zář 2018 12:10 
C4 zákazník

Registrován:
14 zář 2018 10:16
Příspěvky:
7
Zjistil jsem že se tu dá přiložit i obrázek chyby.
V příloze tedy ukazuji co mám na mysli - před tím to byly jen příklady pro představu problému.

Teď je to tedy konkrétní případ.

+ ten problém s mizením obrázků je zatím asi v pořádku MOŽNÁ pomohlo smazání toho Bridgeconnectoru (ale potvrzené to ještě nemám)

+ ještě u toho mizení obrázků je to tak že přidám obrázek, ten se zobrazuje na Frontoffice i Backoffice, ale na FTP v tom adresáři kde má být, prostě není = po čase se ztratí i z Fronoffice a Backoffice
Podle mě to ukládání do špatných adresářů a ztracené fotky nějak musí souviset


Přílohy:
Poznámka: Rozdíl mezi obrázky je viditelný
chyba.JPG
chyba.JPG [ 180.77 KiB | Zobrazeno 1142 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Obrázky se ukládají do jiného adresáře na FTP
PříspěvekNapsal: 01 říj 2018 12:00 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8507
Dobrý den,

číslo 21503, které vidíte v URL adrese produktu "../pokus-ratan/21503-ratanovy-stojan-na-1-kvetinu-svetly.html", nemá vůbec nic společného s obrázkem produktu, ale jedná se pouze o ID produktu. To jsem se Vám snažil vysvětlit už v mé první odpovědi, že číselná řada (resp. ID) obrázků je zcela nezávislá na číselné řadě (resp. ID) produktů. A proto obrázek nemůžete hledat podle ID produktu 21503, ale musíte ho hledat podle ID daného obrázku, které zjistíte z URL adresy obrázku. Ve Vašem ukázkové případě máte u produktu dva obrázky a jejich cesty jsou např.:

  1. ../22815-thickbox_default/ratanovy-stojan-na-1-kvetinu-svetly.jpg
  2. ../22816-thickbox_default/ratanovy-stojan-na-1-kvetinu-svetly.jpg

Takže ID obrázků jsou 22815 a 22816. A měl byste je nalézt na FTP serveru ve složkách:

  1. /img/p/2/2/8/1/5/
  2. /img/p/2/2/8/1/6/

Pokud obrázky v daném umístění nenaleznete, tak to by samozřejmě byla chyba, ale předpokládám, že tam budou.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
PrestaShop partneři

Seznam všech partnerů

PrestaShop Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz