Právě je 23 dub 2024 11:25

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PrestaShop - Nezobrazuje se symbol košíku
PříspěvekNapsal: 02 črc 2015 13:46 
C4 zákazník

Registrován:
07 lis 2014 14:46
Příspěvky:
23
Dobrý den,
poprosila bych o radu: Zmizel mi z úvodní stránky symbol košíku, takže se nejde do košíku dostat. Na stránce je pouze číslice udávající počet položek v košíku, ale nelze na ni kliknout. Modul košík mám aktivní a zavěšení Right column. Můžete mi prosím poradit co s tím? Mám nestandardní šablonu, zakoupenou, ale dříve se košík normuálně zobrazoval.

Díky za odpověď
M. Tesárková


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Nezobrazuje se symbol košíku
PříspěvekNapsal: 02 črc 2015 17:07 
C4 podpora
C4 podpora
Online

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8505
Dobrý den,

blok s košíkem musíte mít zavěšený ještě v pozici Header. Takže v administraci aplikace PrestaShop přejděte do sekce Moduly > Pozice modulů a vpravo nahoře klikněte na tlačítko Přidat modul. Pak na stránce vyberte volby:

  • Modul - Blok košíku
  • Zavěsit na - Header (Pages html head section)

a uložte nastavení. A na stránce si ověřte zobrazení bloku s košíkem.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Nezobrazuje se symbol košíku
PříspěvekNapsal: 02 črc 2015 17:14 
C4 zákazník

Registrován:
07 lis 2014 14:46
Příspěvky:
23
Dobrý den,

díky za odpověď, nicméně problém stále trvá, je tam pouze hook Display header (Pages header) a k tomu už zavěšený byl. Ten co jste napsal tam není k dispozici.
Je ještě něco co můžu udělat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Nezobrazuje se symbol košíku
PříspěvekNapsal: 02 črc 2015 17:56 
C4 podpora
C4 podpora
Online

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8505
Dobrý den,

jedná se o stejnou pozici, ale pravděpodobně používáte starší verzi aplikace, ve které měla pozice tento název. Ale píšete, že je problém pouze na úvodní stránce, takže na ostatních stránkách je vše v pořádku? Nyní jsou Vaše stránky v režimu údržby, takže se nelze na problém podívat. Standardně je modul zavěšený ještě v pozici displayTop, takže ho vyzkoušejte přidat ještě do této pozice. Pokud to nepomůže, tak v sekci Moduly > Modulu klikněte u modulu Blok košíku na volbu Obnovit původní. Tím modul zresetujete do výchozího nastavení. Každopádně jestli používáte nějakou nestandardní šablonu, tak je samozřejmě možné, že modul musí být zavěšen v úplně jiné pozici.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Nezobrazuje se symbol košíku
PříspěvekNapsal: 02 črc 2015 18:07 
C4 zákazník

Registrován:
07 lis 2014 14:46
Příspěvky:
23
Problém je na všcech stránkách, když vložím zboží do košíku, zobrazí se, že tam bylo vloženo a místo košíku je jen číslice. Do košíku se nelze dostat odnikud. Zrušila jsem údržbu, abyste se mohl podívat. Zkusila jsem hook Display Top, tam je již modul připojen. Obnovit původní jsem už taky zkusila, jediné, co se stalo, že se mi posunul blok vyhledávání přes text HTML bloku. To už jsem spravila, ale košík stále nikde.
Díky
M.T.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Nezobrazuje se symbol košíku
PříspěvekNapsal: 03 črc 2015 13:34 
C4 podpora
C4 podpora
Online

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8505
Dobrý den,

to je opravdu divné. A neprováděla jste poslední dobou třeba aktualizaci aplikace, šablony nebo modulů (resp. modulu Blok košíku)? Není totiž možné, aby problém nastal zničehonic. Na stránkách muselo dojít k nějaké akci. K dispozici případně máte 30denní zálohy obsahu. Takže buď si můžete stránky obnovit z funkční zálohy, nebo si zálohu nahrát např. na subdoménu test.nazev-vasi-domeny.cz (viz PrestaShop - Přesun eshopu na jiný název domény) a porovnat nastavení jednotlivých instalací.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Nezobrazuje se symbol košíku
PříspěvekNapsal: 05 črc 2015 16:47 
C4 zákazník

Registrován:
07 lis 2014 14:46
Příspěvky:
23
Dobrý den,
aktualizaci jsem zřejmě prováděla, dělám aktualizace modulů pokaždé, když se u nich zobrazí, že je aktualizace potřebná. Je to již poněkolikáté, co se po nšějaké aktualizaci něco pokazilo. Znamená to, že nemám provádět aktualizace? Šablony jsem také zkoušela různé, takže nemám přepínat mezi šablonami? Ale k čemu by ta možnost potom byla?
Vyzkouším, co jste mi poradil, zatím děkuji.
M.T.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Nezobrazuje se symbol košíku
PříspěvekNapsal: 06 črc 2015 15:08 
C4 zákazník

Registrován:
07 lis 2014 14:46
Příspěvky:
23
Dobrý den,
zkoušela jsem ty dvě věci, co jste mi poradil, ale nejsem z toho moc moudrá. Teda spíše tomu vůbec nerozumím :)
Nicméně jsem modul košík prostě odinstalovala plus odinstalovala i modul Shopping cart slider k mé šabloně Tony Theme a v podstatě jediný rozdíl je v tom, že se teď na stránce nezobrazuje číslovka udávající počet položek v košíku. Přístup do košíku je možný jen přes "Přidání zboží do košíku".
Neexistuje nějaký jiný modul košíku, který bych nainstalovala?
Za další návrhy budu vděčná, děkuji.
M.T.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Nezobrazuje se symbol košíku
PříspěvekNapsal: 08 črc 2015 16:24 
C4 podpora
C4 podpora
Online

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8505
Dobrý den,

jestli na stránkách používáte nějaké moduly související s Vaší nestandardní šablonou a košíkem, tak se s problémem obraťte přímo na tvůrce šablony/modulů. Pokud jste na stránkách neprováděla žádné změny a chyba nastala až po aktualizaci modulů, problém bude souviset právě s touto akcí. Vaše nestandardní šablona pravděpodobně není kompatibilní s novější verzí modulů.

Samozřejmě doporučujeme provádět pravidelnou aktualizaci aplikace i modulů, ale pokud používáte nějakou nestandardní šablonu nebo moduly, tak si musíte ověřit, že jsou kompatibilní s novou verzí.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Radek Plašil a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
PrestaShop partneři

Seznam všech partnerů

PrestaShop Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz