Právě je 19 dub 2024 02:01

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PrestaShop - Nefunguje odesílání mailu objednávky z cizojazyčného účtu
PříspěvekNapsal: 13 srp 2018 11:18 
C4 zákazník

Registrován:
08 úno 2017 10:16
Příspěvky:
53
Dobrý den,
máme německou jazykovou verzi našeho eshopu. Zázazník zadá objednávku, ale nepřijde mi žádný email.
- v české verzi to funguje jak má
- tipuji, že "jen" chybí překlad - pro němčinu jsou zkoušel zadat překlad (přes lokalizace/překlad), ale píše to, že v "mails/de" není nic nalezeno

- přes FTP jsem otevřel adresář "mails" a založil adresář "de", ale i když jsem ručně změnil práva pro zápis, tak mi tam nejde nic vložit (chtěl jsem podle jiných zdrojů do toho "de" vložit obsah např. z "en" a pak to přeložit, ale nelze tam nic vkládat...)

Prosím o tip jak to rozchodit, děkuji předem, Josef


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Nefunguje odesílání mailu objednávky z cizojazyčného účtu
PříspěvekNapsal: 13 srp 2018 14:55 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8504
Dobrý den,

odesílání mailu o nové objednávce správci stránek zajišťuje modul "Oznámení e-mailem [Mail alerts]". Výchozí emailové šablony se nacházejí ve složce /modules/mailalerts/mails/ + plus podsložka jazykové mutace (příp. ve složce použitého šablony stránek /themes/nazev-sablony/modules/mailalerts/mails/). Takže zkuste zkopírovat tyto emailové šablony.

Zobrazuje se Vám při kopírování na FTP server nějaká chyba? Standardně by k žádnému problému nemělo docházet. Ani není nutné po vytvoření složky de měnit její práva, ta by měla být automaticky 755. Nevím, jakého FTP klienta používáte, ale například pomocí aplikace Total Commander by mělo vše bez problému fungovat. Soubory s emailovými šablonami si nejdříve zkopírujte do lokálního počítače a z něj zpátky do nové složky na FTP serveru.

A nebo pokud jste v německých překladech obchodu neprováděl nějaké vlastní úpravy, o které nechcete přijít, tak si můžete celý jazyk zaktualizovat originálními překlady. Při této akci by se měli doplnit i chybějící emailové šablony. Stačí v administraci aplikace v sekci "Lokalizace > Překlady" přejít do části "Přidat / Aktualizovat jazyk", vybrat německý jazyk a kliknout na tlačítko "Přidat nebo aktualizovat jazyk".

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Nefunguje odesílání mailu objednávky z cizojazyčného účtu - vyřešeno
PříspěvekNapsal: 15 srp 2018 07:32 
C4 zákazník

Registrován:
08 úno 2017 10:16
Příspěvky:
53
dobrý den,

děkuji za pomoc.
to kopírování mi nefungovalo, protože jsem se snažil kopírovat (přetažením, ale i Ctrl+C a Ctrl+V) přímo na serveru, ale když jsem dle Vaší rady zkopíroval data na počítač a pak zpět na server, tak to bylo v pohodě.

Čili na příslušných místech jsem založil a naplnil adresáře pro šablony "de" a objednávky mi chodí. Už jen doplnit překlady, ale to se doladí lehko, zatím je to aspoň anglicky.

Děkuji,

Josef


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
PrestaShop partneři

Seznam všech partnerů

PrestaShop Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz