Právě je 18 dub 2024 23:27

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Prestashop - Název emailu po objednávce - Order confirmation
PříspěvekNapsal: 21 říj 2010 19:53 

Registrován:
05 říj 2010 09:40
Příspěvky:
62
1.Po objednání zboží mi přijde email s předmětem - Order confirmation. Kde je možné tento text přeložit do CZ? V administraci nástroje/překlady jsem toto nenašel.

2.Najednou mi jako provozovateli přestali chodit na email objednávky zákazníků, když dám v administraci Poslat testovací email na: tak mi nic nepřijde, nevíte kde by mohla být chyba?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Název emailu po objednávce - Order confirmation
PříspěvekNapsal: 22 říj 2010 06:44 

Registrován:
05 říj 2010 09:40
Příspěvky:
62
Když dám odeslat testovací email tak systém vypíše Email byl odeslán ale email nedorazí


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Název emailu po objednávce - Order confirmation
PříspěvekNapsal: 22 říj 2010 06:53 

Registrován:
05 říj 2010 09:40
Příspěvky:
62
Tak bod dva vyřešen dle tohoto:
prestashop-neprijde-email-o-objednavce-t334.html

Prosím o radu k bodu 1.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prestashop - Název emailu po objednávce - Order confirmation
PříspěvekNapsal: 25 říj 2010 13:22 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8504
Úpravu textu musíte provést v souboru classes/PaymentModule.php, kde najděte řádek s tímto kódem:

Kód:
Mail::Send(intval($order->id_lang), 'order_conf', 'Order confirmation', $data, $customer->email, $customer->firstname.' '.$customer->lastname, NULL, NULL, $fileAttachment);


a přepište si text Order confirmation, na co potřebujete.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prestashop - Název emailu po objednávce - Order confirmation
PříspěvekNapsal: 10 pro 2010 22:57 

Registrován:
10 pro 2010 22:39
Příspěvky:
3
Děkuji za návod, nicméně zákazníkovi mohou přijít až 4 e-maily a já nevím, kde se dají přeložit ještě ty tři zbývající. (Welcome!, Preparation in progress a On backorder)
předem děkuji za radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prestashop - Název emailu po objednávce - Order confirmation
PříspěvekNapsal: 13 pro 2010 11:07 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8504
Dobrý den,

text Welcome! si přeložte v souboru authentication.php, kde najděte tuto část kód:

Kód:
if (!Mail::Send(intval($cookie->id_lang), 'account', 'Welcome!', 


Ostatní texty jsou stavy objednávky, které si přeložte v administraci v sekci Orders - Statuses.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prestashop - Název emailu po objednávce - Order confirmation
PříspěvekNapsal: 13 pro 2010 12:46 

Registrován:
13 pro 2010 11:26
Příspěvky:
2
Pokud to nefunguje výše uvedeným způsobem jako mě. Je nutné to opravit v mails/cs/lang.php. Když je soubor lang.php v tomto formátu:

<?php

global $_LANGMAIL;
$_LANGMAIL = array();

?>

Stačí překopírovat třeba z francouzštiny
<?php

global $_LANGMAIL;
$_LANGMAIL = array();
$_LANGMAIL['Your new admin password'] = 'Votre nouveau mot de passe administrateur';
$_LANGMAIL['Your password'] = 'Votre nouveau mot de passe';
$_LANGMAIL['Welcome!'] = 'Bienvenue !';
$_LANGMAIL['Order confirmation'] = 'Confirmation de commande';
$_LANGMAIL['Message from contact form'] = 'Message depuis le formulaire de contact';
$_LANGMAIL['My personal informations'] = 'Mes informations personnelles';
$_LANGMAIL['Message from a customer'] = 'Message d\'un client';
$_LANGMAIL['Virtual product to download'] = 'Produit virtuel à télécharger';
$_LANGMAIL['Referral Program'] = 'Programme de parrainage';
$_LANGMAIL['Package in transit'] = 'Colis en cours d\'envoi';

?>


a poté opravit co potřebujete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prestashop - Název emailu po objednávce - Order confirmation
PříspěvekNapsal: 13 pro 2010 15:21 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8504
Rich Bee píše:
Pokud to nefunguje výše uvedeným způsobem jako mě. Je nutné to opravit v mails/cs/lang.php. Když je soubor lang.php v tomto formátu ...

Zde řešíme texty v předmětu mailu, Váš postup je pro úpravu textů v obsahu mailu. Ty jsou obsaženy v balíčku s českým překladem aplikace PrestaShop, takže není nutná úprava souboru mails/cs/lang.php.

Nevím, co Vám podle tohoto postupu nefungovalo? Buď jste řešil něco jiného, nebo jste ve Vaší instalaci použil jiný balíček s překladem.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prestashop - Název emailu po objednávce - Order confirmation
PříspěvekNapsal: 13 pro 2010 17:46 

Registrován:
13 pro 2010 11:26
Příspěvky:
2
Zde řešíme toto : Prestashop - Název emailu po objednávce - Order confirmation. Na tom se shodneme.
Když jsem změnil podle Vašeho návodu stalo se toto: po objednávce přišel jeden mail s opraveným Order confirmation třeba na Potvrzení objednávky. Další bohužel už zase Order confirmation. To co jsem popsal výše tu věc vyřešilo. PS 1.3.3. Proč to tak je nevím, možná se jedná o něco v šablonách.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prestashop - Název emailu po objednávce - Order confirmation
PříspěvekNapsal: 14 pro 2010 15:55 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8504
Ještě jsem to pro jistotu otestoval a fungují oba způsoby. Ten Váš (mails/cs/lang.php) je v případě multijazyčného e-shopu lepší. Když se udělá úprava předmětu mailu natvrdo (soubory authentication.php, PaymentModule.php), tak pak nefunguje překlad předmětu pro ostatní jazyky. Tento způsob úpravy se tedy dá použít pouze pro jednojazyčnou verzi e-shopu.

Akorát je divné, proč Vám úprava natvrdo fungovala jen jednou. To nechápu :?:

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
PrestaShop partneři

Seznam všech partnerů

PrestaShop Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz