Právě je 29 bře 2024 06:53

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PrestaShop - IP adresa pro údržbu - obchod vidí i ostatní
PříspěvekNapsal: 17 led 2014 14:11 
C4 zákazník

Registrován:
15 led 2014 12:51
Příspěvky:
91
Dobrý den, je možné, že moje IP adresa je stejná pro všechny zákazníky WIFI providera? když zadám přidej mou IP adresu, jinak mám zakliknuto Povolit obchod NE, tak obchod sice vidím, ale vidí ho i moje kamarádka, která bydlí o 6 km dál a má stejného poskytovatele internetového připojení. Nebo to zakliknutí Povolit Obchod NE prostě nefunguje, pokud je vyplněná IP adresa? Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - IP adresa pro údržbu - obchod vidí i ostatní
PříspěvekNapsal: 20 led 2014 11:54 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 08:14
Příspěvky:
8492
Dobrý den,

nastavení je funkční, ale pokud používáte stejného poskytovatele internetového připojení a máte stejnou IP adresu, tak bohužel obchod uvidí i ostatní uživatelé se stejnou IP adresou. IP adresu si můžete ověřit např. na stránkách http://www.mojeip.cz/.

Ale podle návodu PrestaShop Tips - How to allow mutiple access at maintenance mode without IP address si můžete upravit zdrojový kód aplikace tak, aby stránky byly přístupné po zadání speciální URL adresy. Návod je určen pro starší verzi aplikace, takže nyní Vám uvedu trochu upravený postup pro verzi 1.5.

Na FTP serveru s Vašimi stránkami najděte v souboru classes/controller/FrontController.php tento řádek:
Kód:
if (!in_array(Tools::getRemoteAddr(), explode(',', Configuration::get('PS_MAINTENANCE_IP'))))

a nahraďte ho těmito řádky:
Kód:
session_start();
if(isset($_GET['UDRZBA']))$_SESSION['UDRZBA'] = $_GET['UDRZBA'];
if(!isset($_SESSION['UDRZBA']) OR $_SESSION['UDRZBA'] != Configuration::get('PS_MAINTENANCE_IP'))

Nyní přejděte do administrace aplikace PrestaShop do sekce Konfigurace > Údržba obchodu a do pole IP pro údržbu vložte nějaký text (příp. kombinaci písmen, čísel nebo znaků), který bude sloužit k povolení přístupu. A uložte nastavení.
Příloha:
udrzba_obchodu.jpg
udrzba_obchodu.jpg [ 138.17 KiB | Zobrazeno 1852 krát ]

Když nyní obchod zakážete, všem uživatelům se zobrazí standardní stránka s informací o probíhající údržbě. Pokud ale zadáte adresu ve tvaru:
Kód:
http://www.nazev-vasi-domeny.cz/?UDRZBA=jakykoliv.text

tak se Vám obchod zobrazí.

Zdrojový kód si samozřejmě můžete upravit podle vlastních přestav a např. místo UDRZBA použít jiné slovo. Pokud budete provádět aktualizaci na novější verzi aplikace, tak je nutné úpravu znovu aplikovat.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - IP adresa pro údržbu - obchod vidí i ostatní
PříspěvekNapsal: 24 led 2014 15:51 
C4 zákazník

Registrován:
15 led 2014 12:51
Příspěvky:
91
dobrý den, děkuji za odpověď. Onen řádek jsem na FTP serveru našla, ale bohužel mi nejde nijak přepsat ani upravit, můžete mi, prosím, ještě poradit, jak na to? Moc díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - IP adresa pro údržbu - obchod vidí i ostatní
PříspěvekNapsal: 24 led 2014 17:30 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 08:14
Příspěvky:
8492
Dobrý den,

soubor si z FTP serveru stáhněte na lokální počítač. Pro editaci souboru doporučuji použít např. aplikaci PSPad. A po úpravě soubor nahrajte zpět na FTP server. Také si pro jistotu vytvořte kopii souboru, abyste měla k dispozici původní verzi, kdyby došlo k nějaké chybě.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - IP adresa pro údržbu - obchod vidí i ostatní
PříspěvekNapsal: 05 úno 2014 20:40 
C4 zákazník

Registrován:
15 led 2014 12:51
Příspěvky:
91
Dobrý den, změnila jsem zdrojový kód přesně podle návodu, ale bohužel to nezafungovalo podle očekávání, navíc to způsobilo to, že už volba Povolit obchod NE nefungovala vůbec, takže obchod viděli všichni, i když nebylo v poli IP adresa vyplněno nic a bylo zaškrtnuto povolit obchod NE :( takže jsem zase vše změnila zpět, aby mi fungovalo zakázáni obchodu alespoň pro ostatní kromě uživatelů stejného internetového připojení... kdyby vás napadlo, kde by mohl být problém, budu opět vděčná za radu, jinak moc díky za rychlé reakce a rady!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - IP adresa pro údržbu - obchod vidí i ostatní
PříspěvekNapsal: 06 úno 2014 11:15 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 08:14
Příspěvky:
8492
Dobrý den,

máte pravdu, kód obsahoval chybu. Opravil jsem ho na správný tvar, takže znovu vyzkoušejte úpravu aplikovat. Již by mělo být vše v pořádku.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - IP adresa pro údržbu - obchod vidí i ostatní
PříspěvekNapsal: 11 úno 2014 18:22 
C4 zákazník

Registrován:
15 led 2014 12:51
Příspěvky:
91
tak já nevím, buď to nefunguje, nebo jsem to špatně pochopila. kód jsem změnila, nastavila text pro údržbu podle návodu, ale po zadání uvedené upravené adresy se mi obchod nezobrazí, zobrazí se pouze, pokud zadám a uložím svou IP adresu, takže předpokládám, že to opět vidí všichni, co mají stejného internetového providera :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - IP adresa pro údržbu - obchod vidí i ostatní
PříspěvekNapsal: 12 úno 2014 10:58 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 08:14
Příspěvky:
8492
Dobrý den,

pokud Vám po úpravě funguje omezení přístupu starým způsobem, tak jste zřejmě musela někde udělat chybu. Zkontrolujte na FTP serveru, jestli soubor classes/controller/FrontController.php opravdu obsahuje úpravu. Pokud by Vám úprava stále nefungovala, tak napište. Otestuji problém přímo na Vašich stránkách.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - IP adresa pro údržbu - obchod vidí i ostatní
PříspěvekNapsal: 18 úno 2014 17:01 
C4 zákazník

Registrován:
15 led 2014 12:51
Příspěvky:
91
Dobry den, mel jste pravdu, nejak se mi nenahradil ten soubor, ted uz to funguje, jste nejlepsi :) akorat teda nevim, jestli nedelam nekde chybu, ale obchod vidim, i kdyz dam normalne v administraci zobrazit obchod, ani nemusim zadavat tu specialni adresu s udrzbou, je to normalni? Ale kamaradka se stejnou IP obchod nevidi, takze to asi funguje...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - IP adresa pro údržbu - obchod vidí i ostatní
PříspěvekNapsal: 18 úno 2014 17:54 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 08:14
Příspěvky:
8492
Dobrý den,

ano, tak je to v pořádku. Protože pokud jednou do prohlížeče zadáte Vaši speciální URL adresu pro přístup, tak si prohlížeč tuto akci zapamatuje (pomocí tzv. cookies). Proto se Vám pak stránky zobrazí i bez zadání speciální URL adresy. Pokud byste v internetovém prohlížeči cookies promazala, tak se Vám opět zobrazí hlášení, že v obchodě probíhá údržba, a znovu byste musela zadat speciální URL adresu. Jestli máte k dispozici jiný internetový prohlížeč, tak si v něm Vaše stránky zobrazte. A uvidíte hlášení o údržbě, stejně jako uživatelé, kteří nezadali speciální URL adresu.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
PrestaShop partneři

Seznam všech partnerů

PrestaShop Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz