Právě je 16 dub 2024 16:34

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PrestaShop - Delete Test Orders - špatná cena na faktuře
PříspěvekNapsal: 06 bře 2014 23:01 
C4 zákazník

Registrován:
17 led 2014 23:16
Příspěvky:
19
Dobrý den,
před nějakou dobou jsem měl tento problém: prestashop-ve-fakture-neni-zapocteno-zbozi-t4575.html

Měl jsem za to, že tento problém už není a vymazal jsem všechny zkušební objednávky (modulem Delete Test Orders). Pro jistotu jsem zkusil ze zkušebního účtu něco objednat. Je zde problém takový, že ve faktuře jsou započteni dopravci, které jsem nastavoval dříve a které jsem už dříve vymazal, dále jsou zde započteny slevové kupóny, které už jsem také dávno vymazal. Částka k zaplacení je odeslána zákazníkovi správně, ale ve faktuře jsou nesmysly.

Zkusil jsem takhle objednat 7 objednávek (ze tří různých účtů) a postupně tyto problémy samovolně odešly až nakonec 6 a 7 objednávka byla už naprosto bez chyby.

Klidně bych se vsadil, že jakmile bych opět vymazal objednávky nastane tento problém znovu. Klidně tam tyhle zkušební objednávky nechám a vše asi půjde tak jak má, ale i přesto nevíte proč se to děje? A jestli to jde nějak vyřešit?

Předem děkuji za odpověď
D.K.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Delete Test Orders - špatná cena na faktuře
PříspěvekNapsal: 08 bře 2014 13:49 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
09 úno 2013 13:11
Příspěvky:
2413
Dobrý den,

problém je pravděpodobně v tom, že i po smazání objednávek jsou vygenerované faktury uloženy v databázi v tabulce s názvem ps_order_invoice (prefix_order_invoice). Takže když teď pomocí výše uvedeného modulu odstraníte všechny objednávky, přihlásíte se do databáze pomocí phpMyAdmin a smažete faktury v tabulce ps_order_invoice (prefix_order_invoice), tak by se měly další vytvořené faktury zobrazovat se správnou částkou atp.

Když jsem to testoval, tak dopravce je vždy správný, ale cena se zobrazuje z původně vygenerované faktury, ne z této nové.

_________________
Filip Kučera
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Delete Test Orders - špatná cena na faktuře
PříspěvekNapsal: 09 bře 2014 14:59 
C4 zákazník

Registrován:
17 led 2014 23:16
Příspěvky:
19
Dobrý den,
mnohokrát Vám děkuji. Tento problém byl vyřešen, ale teď jsem si ještě všiml, že ve faktuře je DPH 21%, ale v tabulce Detaily DPH není 21%, ale 210%. V Lokalizace -) Daně je to nastavené správně - 21.000 %.

Předem děkuji
D.K.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Delete Test Orders - špatná cena na faktuře
PříspěvekNapsal: 09 bře 2014 15:27 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
09 úno 2013 13:11
Příspěvky:
2413
Dobrý den,

a jakou verzi aplikace PrestaShop používáte?

_________________
Filip Kučera
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Delete Test Orders - špatná cena na faktuře
PříspěvekNapsal: 09 bře 2014 15:50 
C4 zákazník

Registrován:
17 led 2014 23:16
Příspěvky:
19
Dobrý den,
myslím, že tu nejnovější: PrestaShop™ 1.5.6.2


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Delete Test Orders - špatná cena na faktuře
PříspěvekNapsal: 09 bře 2014 16:23 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
09 úno 2013 13:11
Příspěvky:
2413
Dobrý den,

ano, tato verze je nejnovější. Tento problém máte jen u jedné faktury nebo máte problém u všech faktur?

_________________
Filip Kučera
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Delete Test Orders - špatná cena na faktuře
PříspěvekNapsal: 09 bře 2014 17:10 
C4 zákazník

Registrován:
17 led 2014 23:16
Příspěvky:
19
Dobrý den,
tento problém se vyskytuje u všech faktur a všiml jsem si, že pokaždé jsou v Detailech o DPH jiná procenta. Myslím si, že Detaily o DPH nejsou stejně ve faktuře nutné, takže jestli to nepůjde vyřešit jinak, klidně by se mohla celá ta tabulka o Detailech o DPH odstranit - to ale také nevím jak)

Mnohokrát děkuji za pomoc.
D.K.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Delete Test Orders - špatná cena na faktuře
PříspěvekNapsal: 09 bře 2014 17:18 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
09 úno 2013 13:11
Příspěvky:
2413
Dobrý den,

vyzkoušejte v administraci aplikace PrestaShop v sekci Objednávky > Faktury nastavit volbu Povolit rozdělení daní na faktuře na Ano.

_________________
Filip Kučera
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Delete Test Orders - špatná cena na faktuře
PříspěvekNapsal: 09 bře 2014 17:31 
C4 zákazník

Registrován:
17 led 2014 23:16
Příspěvky:
19
Dobrý den,

děkuji, tento problém je tedy vyřešen.

Ale mám ještě jeden. Jak jsme před tím řešily ty nesmyly ve faktuře, tak se tím vyřešili ty položky a celková částka je tedy teď správná, ale v prvních několika objednávkách je zobrazeno několik dopravců v detailech objednávky, které jsem již dříve vymazal (obr2.png) postupně s každou další objednávkou jich je méně (obr3.png) a opět asi 6 objednávka je již v naprostém pořádku (pouze jeden dopravce). Takže když nyní vymažu znovu objednávky a i je smažu, jak jste mi poradil, z té databáze, tak ale ti dopravci tam stále budou v dalších nových objednávkách. Lze je také podobným způsobem z databáze vymazat?

Děkuji za odpověď
D.K.


Přílohy:
obr3.png
obr3.png [ 30.82 KiB | Zobrazeno 1733 krát ]
obr2.png
obr2.png [ 54.06 KiB | Zobrazeno 1733 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Delete Test Orders - špatná cena na faktuře
PříspěvekNapsal: 09 bře 2014 17:57 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
09 úno 2013 13:11
Příspěvky:
2413
Dobrý den,

s takovým problémem jsem se během testování tohoto modulu nesetkal. Je potřeba prozkoumat i ostatní tabulky a dopravce případně odstranit ručně.
Případně můžete v administraci v sekci Objednávky > Faktury nastavit číslování faktur např. na 7.

S tímto modulem jsou problémy, protože se třeba neodstraní všechna data objednávek z tabulek, zůstanou tam a potom se zobrazí v úplně nově vytvořených objednávkách.

Také můžete vyzkoušet modul Delete Orders Free 1.2.

_________________
Filip Kučera
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
PrestaShop partneři

Seznam všech partnerů

PrestaShop Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz