Právě je 19 dub 2024 17:01

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PrestaShop - CMS kategorie a jejich pochopení
PříspěvekNapsal: 01 bře 2022 21:06 
C4 zákazník

Registrován:
17 říj 2017 23:07
Příspěvky:
67
Dobrý den, snažím se pochopit způsob přidávání CMS stránek a jejich kategorií do Prestashopu (tedy takových jako Obchodní podmínky, Ceník dopravy...).
Když si otevřu nabídku Vzhled / Stránky
Tak tam mám kategorii "Hlavní", kde jsou vytvořené nějaké stránky (ty Obchodní podmínky, ceník dopravy). Nicméně mohu v té Hlavní kategorii vytvořit podkategorii tlačítkem "Přidat novou stránku kategorie", to jsem udělal a nazval jsem jí "Servis" a do ní přidal stránky s jednotlivými zařízeními, které opravuji. Nicméně to nefunguje tak, jak jsem zamýšlel.
Problém je v tom, že jsem nenašel způsob, jak do té stránky "Servis" (tedy kategorie) dát smysluplný text. Jediné co se tam zobrazí je, textový seznam stránek, které daná kategorie obsahuje (moje-domena.cz/cs/servis).
Udělal jsem sice stránku, která se tváří jako jakýsi grafický rozcestník s texty a odkazuji tam na ty opravovaná zařízení, ale jakmile člověk je na té stránce, tak se mu ukáže drobečková navigace do té kategorie "Servis" a tam je ten textový seznam.

Možná mám někde něco špatně vytvořené, nebo chybí a Presta nefunguje standardně. Přeci jen, mám jí už od 1.4 a je možné, že se někde něco špatně přeneslo.
Je tedy možné pomocí stránek udělat strom kategorií?
To znamená, že bych vytvořil kategorii/stránku "Doprava" (moje-domena.cz/doprava) a potom tam stránky "Doprava v ČR" (moje-domena.cz/doprava/doprava-v-cr), "Doprava na Slovensko" (moje-domena.cz/doprava/doprava-na-slovensko)?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - CMS kategorie a jejich pochopení
PříspěvekNapsal: 02 bře 2022 14:02 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8504
Dobrý den,

takovou strukturu CMS kategorií/stránek s možností vlastního textu (rozcestníku) aplikace PrestaShop neumožňuje. Na Vašich stránkách je ale patrné, že už nyní používáte nějaké rozšíření pro úpravu tvaru URL adres, protože neobsahují ID. Nevím, jaké jsou jeho možnosti, ale určitě nemůžete mít dvě stránky se stejnou URL. Takže pokud máte vytvořenou CMS kategorii (např. Servis) s URL adresou moje-domena.cz/cs/servis, tak nelze zobrazit na stejné URL adrese nějakou CMS stránku. Pokud tedy chcete přidat vlastní rozcestník na stránku CMS kategorie, tak je jedinou možností úprava zdrojového kódu šablony pro CMS kategorie /themes/nazev-vasi-sablony/templates/cms/category.tpl na míru.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - CMS kategorie a jejich pochopení
PříspěvekNapsal: 03 bře 2022 11:30 
C4 zákazník

Registrován:
17 říj 2017 23:07
Příspěvky:
67
Děkuji za reakci.
Ano, používám modul, který odstraňuje ID číslo v URL, ale v čisté instalaci to funguje stejně.
Nemám v úmyslu mít stejné URL adresy. Chci jen vytvořit strukturu stránek jako to má například tento eshop:
Mají tam "d u d l u . c z/spoluprace" kde mají rozcestník, jaké spolupráce nabízejí a potom pro každou spolupráci mají další stránku a URL je potom spoluprace/instagram-spoluprace.
Je to sice Shoptet, ale přijde mi, že vyrobit takhle stránky by měl být základ funkčnosti e-shopu.

Já když udělám kategorii Spolupráce (nebo Servis) tak do ní nemůžu nic napsat. Do vnořených stránek již psát můžu, ale chybí mi tam ta úvodní stránka. Nevíte třeba o nějakém modulu, který by mi dovolil použít pro psaní i tu stránku kategorie?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - CMS kategorie a jejich pochopení
PříspěvekNapsal: 03 bře 2022 14:14 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8504
Dobrý den,

ano, v čisté instalaci to funguje stejně. Ten Váš modul jsem zmiňoval právě kvůli tomu, jestli pomocí něj není možné měnit tvar URL adres podle potřeby. Ale jelikož slouží pouze pro odstranění ID, tak to pravděpodobně neumožňuje. Do CMS stránky kategorie nelze přidávat žádný vlastní text, stránka automaticky generuje pouze seznam stránek v dané kategorii. Ani žádný modul není dostupný, proto je jedinou možností úprava zdrojového kódu šablony.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - CMS kategorie a jejich pochopení
PříspěvekNapsal: 06 bře 2022 19:32 
C4 zákazník

Registrován:
17 říj 2017 23:07
Příspěvky:
67
Dobrý den, obávám se, že ani úprava šablony není řešením, protože tím přeci nemůže v administraci vzniknout okno, kam půjde zadat text ke každé konkrétní kategorii, nebo ano?

Potřebuji vytvořit několik takových kategorií a v nich stránky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - CMS kategorie a jejich pochopení
PříspěvekNapsal: 07 bře 2022 11:26 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8504
Dobrý den,

texty kategorií byste musel manuálně vkládat přímo do šablony. Ale lze samozřejmě vytvořit i úprava na míru, která by Vám umožnila vkládání textů pomocí administrace. Pokud o takovou úpravu máte zájem, můžete se zkusit obrátit na některého z našich partnerů (příp. vpravo blok PrestaShop partneři), který se aplikaci PrestaShop věnuje.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
PrestaShop partneři

Seznam všech partnerů

PrestaShop Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz