Právě je 20 dub 2024 11:04

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PrestaShop - Chyba při objednávce
PříspěvekNapsal: 11 črc 2016 09:56 
C4 zákazník

Registrován:
13 led 2015 21:25
Příspěvky:
90
Dobrý den,

včera si u nás zákazník vytvořil objednávku, ale! využil slevové kódy ke kterým ani nemůže mít přístup.
Když jsem se díval do error logu v BO, tak jsem tam nalezl tuto chybu přesně v okamžiku vytvoření objednávky : Frontcontroller::init - Cart cannot be loaded or an order has already been placed using this cart Cart 2096 0x 0 2016-07-10 20:35:12

Dočetl jsem se že je to z důvodu znovunačtení stránky v objednávce, ale jak je možné že se mu do objednávky přidaly ty slevové kódy?
Dále ty kódy měli platnost pouze do 1.7, tak jak je možné, že se mohly uplatnit..
Dále jsem koukal že se přidal slevový kód v pravidlech pro košík, ale je divné že já jsem tam žádný slevový kód už nepřidával..:/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Chyba při objednávce
PříspěvekNapsal: 11 črc 2016 15:55 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8504
Dobrý den,

přesně tak, hlášení znamená, že zákazník znovu načetl stránku s dokončením stejné objednávky. Ale na funkčnost slevových kódů by hlášení nemělo mít žádný vliv. Jste si jistý, že platnost slevového kódu opravdu vypršela? A zákazník tedy žádný slevový kód při objednávce nezadával?

Jaký má nově přidaný slevový kód název? Nejedná se o slevový kód, který si zákazník vytvořil převedením věrnostních bodů? Jinak totiž není možné, aby se zničehonic objevil v sekci "Pravidla cen > Pravidla pro košík".

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Chyba při objednávce
PříspěvekNapsal: 12 črc 2016 14:07 
C4 zákazník

Registrován:
13 led 2015 21:25
Příspěvky:
90
Tak nakonec jsem zjistil že slevové kódy se mu ukázaly v zákaznickém účtu v "Moje poukazy", tím se teda dostávám k otázce, je možné schovat kódy v zákaznickém účtu? Hojně posíláme určité 2 kódy k objednávkám, aby je mohl pro příště využít. Ale aby je využili pouze ti, co dostali kód a ne ti, co se právě zaregistrovali a ihned dostali 15% slevu..:/

Ten kód byl ve tvaru BO_CODE_2044 (či podobně), je to možné, ale o ničem se zákazník nezmínil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Chyba při objednávce
PříspěvekNapsal: 12 črc 2016 16:21 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8504
Dobrý den,

pro skrytí kódů si můžete v sekci "Zákazníci > Skupiny" vytvořit další zákaznickou skupinu, pak ji v editaci zákazníka (resp. zákazníků) v části "Přístup skupiny" přiřadit jako další skupinu a v editaci daného "Pravidla pro košík" na záložce Podmínky nastavit omezení jen pro tuto skupinu zákazníků.

Nově vytvořený kód nemusel souviset se stejným zákazníkem. Škoda, že jste ho smazal, protože v jeho editaci by se případně dalo získat více informací. Ale můžete si ze zálohovacího serveru stáhnout databázi (příp. si někam obnovit celou instalaci) ze dne, kdy slevový kód v obchodě ještě byl, a pokusit se zjistit něco bližšího.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
PrestaShop partneři

Seznam všech partnerů

PrestaShop Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz