Právě je 23 dub 2024 08:44

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PrestaShop 1.7 - V administraci se nezobrazuje počet návštěv stránky produktu
PříspěvekNapsal: 31 bře 2021 10:25 
C4 zákazník

Registrován:
04 led 2020 13:50
Příspěvky:
24
Dobrý den, má u vás PS 1.7.1.7 Když v administraci kliknu v detailu produktu na piktogram pro Prodeje a zobrazím si tak obrazovku DETAILY O PRODUKTECH, tak se mi v téhle obrazovce u všech produktů zobrazuje Celkem zobrazeno: 0.
Což je nesmyls jak z toho důvodu, že celková návštěvnost eshopu samozřejmě zdaleka není nula. A zároveň na té samé stránce se správně zobrazuje kolikrát už se daný produkt prodal.
Chyba se vyskytuje u všech produktů. Bez ohledu na to, zda jde o produkt s kombinacemi, nebo bez kombinací.
Nevíte prosím co s tím?
A nevíte, kde je ta informace ukládána v databázi? Respektive nad čím bych si mohl v databázi udělat nějaký COUNT, nebo SUM, kterým bych si jí vypočítal? Díky tomu bych se, do vyřešení problému na front endu, mohl na ty informace dívat aspoň přes databázi. Protože informace o návštěvnosti stránek jednotlivých produktů je pro mě důležitá.
Předem moc dík za radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.7 - V administraci se nezobrazuje počet návštěv stránky produktu
PříspěvekNapsal: 31 bře 2021 11:44 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8505
Dobrý den,

musíte v konfiguraci modulu "Získávání dat pro statistiky" (v sekci "Rozšířené > Moduly > Správce modulu") zaktivovat volbu "Uložit globální zobrazení stránkek", pak se bude zobrazovat i počet návštěv produktu. Každopádně interní statistiky aplikace nedoporučujeme používat, protože velké množství záznamů v databázi má negativní vliv na rychlost celé aplikace. Takže je lepší pro statistiky použít některou ze služeb třetích stran. Přímo v aplikaci je zdarma k dispozici např. modul pro Google Analytics, který naleznete v sekci "Rozšířené > Moduly > Katalog modulů".

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.7 - V administraci se nezobrazuje počet návštěv stránky produktu
PříspěvekNapsal: 01 dub 2021 16:25 
C4 zákazník

Registrován:
04 led 2020 13:50
Příspěvky:
24
Zkusil jsem se zařídit podle vaší rady. Nainstaloval jsme ten modul pro Google Analytics, našel jsme si ve svém google analytics účtu ve správci ID účtu, to jsem vložil do konfigurace toho modulu. Nastavil jsem v něm Enable User ID tracking na ANO a Anonymize IP jsem nechal NE a konfiguraci jsem uložil.
Už je to víc než dva dny ale v Google Analytics účtu mi pořád žádné statistiky nenabíhají. Všechno je stále na nule.
Dělám něco špatně?
Díky moc za info.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.7 - V administraci se nezobrazuje počet návštěv stránky produktu
PříspěvekNapsal: 06 dub 2021 12:01 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8505
Dobrý den,

testoval jsem nastavení modulu Google Analytics a zjistil jsem, že modul bohužel ještě nepodporuje novou metodu měření Google Analytics 4. Takže než vývojáři modul opraví, tak buď můžete použít starší metodu měření Universal Analytics. Postup naleznete v tomto návodu a v nastavení modulu pak stačí zadat ID měření, které má v případě Universal Analytics tvar např. UA-58334167. Nebo jestli chcete použít novou metodu měření Google Analytics 4 (ID měření má tvar např. G-H2QS3JVMN0), tak byste musel měřící kód manuálně přidat do hlavičky šablony. Pokud si s implementací nebudete vědět rady, tak prosím pro dotaz vytvořte samostatné vlákno, protože již nesouvisí s aktuálním tématem.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
PrestaShop partneři

Seznam všech partnerů

PrestaShop Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz