Právě je 25 dub 2024 02:08

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PrestaShop 1.7.7 - Na hostingu bez přesměrování DNS neodcházejí mi emaily
PříspěvekNapsal: 22 led 2021 10:53 
C4 zákazník

Registrován:
04 led 2020 13:50
Příspěvky:
24
Dobrý den,
prosil jsme o pomoc s následujícím problémem na emailu vaší technické podpory. Ale přišla mi odpověď, že oni toto neřeší a odkázali mě na zdejší forum.
Mám následující problém.
Mám u vás hosting a na něm si v PrestaShop 1.7.7 připravuji nový web. Ten stávající musí ale mezi tím fungovat a proto zůstává dostupný na původním hostingu u jiného poskytovatele, od kterého k vám přecházím.
Z toho důvodu také zatím DNS záznamy pro moji doménu zapokladem.cz nejsou přesměrovány a URL směřuje pořád na ten původní hosting.
Abych si po zadání URL zobrazil nový obsah, který připravuji na vašem hostingu, musím používat natvrdo nadefinované směrování IP adres, přes definici v souboru HOST.
Můj problém spočívá v tom, že při testování tvorby objednávek ten nový PrestaShop, který mi běží na vašem hostingu, z nějakého důvodu neodesílá emaily. V souladu s radou vaší technické podpory jsem v jeho administraci zkusil ručně nastavit parametry pro odesílání emailů. Zkusil jsme různé SMTP server od Googelu i od toho hostingu, kde mám tu původní verzi webu, ale výsledek je nula.
Při pokusu o odeslání testovacího emailu například přes SMTP toho mého původního hostingu mi to hlásí Connection could not be established with host wes1-smtp.wedos.net :stream_socket_client(): unable to connect to wes1-smtp.wedos.net:25 (Connection timed out)

Co s tím?
Potřebuju si to pořádně otestovat a mít jistotu, že je to plně funkční, včetně odesílání emailů, ještě před tím, než přesměruju DNS záznamy k vám.
Jde to nějak bez nutnosti požádat si u vás o dočasnou URL?

Předem dík za pomoc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.7.7 - Na hostingu bez přesměrování DNS neodcházejí mi emaily
PříspěvekNapsal: 22 led 2021 11:30 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8507
Dobrý den,

posílání mailů by Vám mělo fungovat i bez změny DNS. Pouze si v administraci aplikace nastavte odesílání e-mailů podle návodu PrestaShop 1.7 - Instalace a čeština > odstavec "Nastavení odesílání e-mailů".

Pokud Vám nevyhovuje zobrazení nového webu pomocí hosts souboru, tak Vám případně můžeme vytvořit dočasnou adresu/doménu. Tuto adresu pak nastavíte přímo v administraci aplikace v sekci "KONFIGURACE > Nastavení eshopu > Webový provoz a SEO > Nastavit URL obchodu" u položek "Doména obchodu" a "SSL doména obchodu". A při spuštění obchodu do ostrého provozu pouze vrátíte nastavení zpět na název Vaší domény.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
PrestaShop partneři

Seznam všech partnerů

PrestaShop Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz