Právě je 20 dub 2024 02:40

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PrestaShop 1.7.7.2 - Předmět mailu neúplný + někdy anglicky, někdy česky
PříspěvekNapsal: 03 srp 2021 01:07 
C4 zákazník

Registrován:
03 srp 2021 00:50
Příspěvky:
10
Příloha:
2) h v předmětu mailu - kde změnit, anglicky česky potvrzení objednávky Zásilkovna.jpg
2) h v předmětu mailu - kde změnit, anglicky česky potvrzení objednávky Zásilkovna.jpg [ 320.59 KiB | Zobrazeno 305 krát ]


Zdravím,

mám problémy s mailem, který posílá můj e-shop. Je vytvořen v Prestashopu 1.7.7.2. Mail má neúplný předmět a vždy je zakončen (h, nevím odkud to bere. V šabloně mailu to napsané není. Jiné maily, které mi chodí od jiných firem mají předmět, a pak závorku a https:// atd. Takže tam asi má být toto, ale nevím, kde to upravit nebo nastavit, aby to bylo celé nebo vůbec. Přikládám obrázek.

Další dotaz je jazyk. Předmět mailu potvrzující objednávku je jednou česky a jednou anglicky. V šabloně v Prestashopu je to česky. Vysledoval jsem, že když zvolím doručení zboží Zásilkovnou, tak je to anglicky, když zvolím něco jiného, tak česky. Lze to nějak udělat, aby to bylo jen česky?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Předmět mailu neúplný + někdy anglicky, někdy česky
PříspěvekNapsal: 03 srp 2021 15:56 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8504
Dobrý den,

nejedná se o neúplný předmět, ale o ukázku začátku obsahu e-mailu. Takže si podle jiných e-mailů můžete upravit obsah výchozích e-mailových šablon aplikace.

Bohužel v případě anglických e-mailů se budete muset obrátit přímo na autora modulu Zásilkovna, protože bez API přístupu nelze modul otestovat.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Předmět mailu neúplný + někdy anglicky, někdy česky
PříspěvekNapsal: 03 srp 2021 21:35 
C4 zákazník

Registrován:
03 srp 2021 00:50
Příspěvky:
10
Děkuji. A jak mohu upravit obsah tak, aby se tam už to "(h" nezobrazovalo nebo se zobrazovalo více?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.7.7.2 - Předmět mailu neúplný + někdy anglicky, někdy česky
PříspěvekNapsal: 04 srp 2021 09:57 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8504
Dobrý den,

jak jsem již psal, podívejte se na začátek obsahu e-mailů, u kterých se text (odkaz) zobrazuje správně, a podle něj upravte obsah výchozích e-mailů aplikace PrestaShop. Editace e-mailů se provádí v sekci "Mezinárodní > Překlady > Upravit překlady", kde vyberte "Překlady e-mailů", typ Tělo, šablonu a jazyk. Následně klikněte na Upravit, v seznamu najděte danou e-mailovou šablonu a v části "Upravit html verzi" si přizpůsobte její obsah.

Případně pokud si s úpravou šablony nevíte rady, můžete se obrátit na některého z našich partnerů (příp. vpravo blok PrestaSho partneři), který se aplikaci PrestaShop věnuje.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.7.7.2 - Předmět mailu neúplný + někdy anglicky, někdy česky
PříspěvekNapsal: 04 srp 2021 22:01 
C4 zákazník

Registrován:
03 srp 2021 00:50
Příspěvky:
10
Děkuji. Nějak se s tím poperu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.7.7.2 - Předmět mailu neúplný + někdy anglicky, někdy česky
PříspěvekNapsal: 05 srp 2021 11:22 
C4 zákazník

Registrován:
03 srp 2021 00:50
Příspěvky:
10
Dobrý den. Mám ještě jednu prosbu. Zkusil jsem editovat e-mail. A celé se mi rozhodilo. Přitom jsem jen chtěl smazat toto {DELIVERY_BLOCK_HTML} akorát na konci bylo txt. Bylo to tam 2x za sebou a v mailu se pak zobrazovala adresa 2x. Když jsem chtěl něco dopsat, tak se automaticky psalo velkými písmeny a nešlo to změnit. Tím celý text nabyl do šířky a pravděpodobně se to rozhodilo. Jenže teď to nejde zpět. Dá se to nějak vrátit zpět na původní? Posílám fotku, co to dělá s mailem. Sice mám už jen jednou zadanou adresu, ale je to rozhozené.


Přílohy:
2-mail původní rozložení.jpg
2-mail původní rozložení.jpg [ 563.71 KiB | Zobrazeno 270 krát ]
1-Rozhozený mail.jpg
1-Rozhozený mail.jpg [ 493.35 KiB | Zobrazeno 270 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.7.7.2 - Předmět mailu neúplný + někdy anglicky, někdy česky
PříspěvekNapsal: 05 srp 2021 15:30 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8504
Dobrý den,

všechny výchozí e-mailové šablony naleznete na FTP serveru ve složce /mails/cs/ a upravené e-maily pro Vaši šablonu ve složce /themes/nazev-vasi-sablony/mails/cs/. Takže v případě html verze potvrzení objednávky se jedná o soubor /mails/cs/order_conf.html, který stačí zkopírovat místo souboru /themes/nazev-vasi-sablony/mails/cs/order_conf.html.

Soubor také můžete zkopírovat ze zálohy (příp. obnovit kompletní web).

PS: Pokud spolu dotazy vyloženě nesouvisí, zakládejte pro ně prosím samostatná vlákna. Chceme mít fórum přehledné i pro ostatní uživatele.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.7.7.2 - Předmět mailu neúplný + někdy anglicky, někdy česky
PříspěvekNapsal: 05 srp 2021 19:06 
C4 zákazník

Registrován:
03 srp 2021 00:50
Příspěvky:
10
Dobrý den. Moc děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
PrestaShop partneři

Seznam všech partnerů

PrestaShop Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz