Právě je 18 dub 2024 11:01

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PrestaShop 1.7.6.1 - Příjmení místo jména v adrese zákazníka
PříspěvekNapsal: 10 lis 2020 13:45 
C4 zákazník

Registrován:
10 lis 2020 13:12
Příspěvky:
3
Dobrý den,
před nedávnem se nám na shopu začalo u zákazníků objevovat v adrese místo jejich přijmení vyplněné jméno.
V přehledu zákazníku je přitom vše uvedeno správně. Je zde jak jméno tak i přijmení zákazníka správně ale pokud si otevřu detail tohoto zákazníka a podívám se do menu Adresy, tak zde vidím, že má v poli jméno i přijmení uvedeno pouze přijmení.

Nestává se to u všech zákazníků, jenom u některých a nepodařilo se mi najít žádnou příčinu co by to mohla způsobit.
Do shopu jsem nic neinstaloval ani neměnil....

Nevím jestli to s tím souvisí ale když jsem se díval do menu Zákazníci/Adresy je zde v poslední době spousta "chybných" záznamů. Typy chyb jsou:
1) jsou tady dva záznamy - mají všechno stejné, jméno i přijmení je vyplněno správně ale pouze tady jsou dvakrát pouze s různým ID
2) jsou tady tři záznamy - dva jsou stejné dle ad1) ale navíc je zde ještě třetí kde je uvedeno dvakrát to přijmení (v poli jméno i přijmení)
3) je zde uveden pouze jeden záznam - ten má chybně vyplněné dvakrát to přijmení (v poli jméno i přijmení)

Nesetkali jste se s tím někdy? Umíte mi případně poradit, nebo alespoň nasměrovat?
Dík


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.7.6.1 - Příjmení místo jména v adrese zákazníka
PříspěvekNapsal: 11 lis 2020 13:07 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8504
Dobrý den,

a pokud zkusíte vytvořit testovacího zákazníka, tak je vše v pořádku?

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.7.6.1 - Příjmení místo jména v adrese zákazníka
PříspěvekNapsal: 11 lis 2020 19:09 
C4 zákazník

Registrován:
10 lis 2020 13:12
Příspěvky:
3
Dobrý den,
už jsem to zkoušel a bylo to OK. Teď jsem to zopakoval a také a OK. Ve zkratce: dal jsem zboží do košíku, pokladna, vyplnit údaje nového zákazníka, odeslána objednávka, kontrola v eshopu OK.
Minutu nato objednávka od zákazníka byla tam ta chyba viz příloha.

Prostě vždy několik objednávek OK a pak nějaká chybně ....


Přílohy:
svejnoha.jpg
svejnoha.jpg [ 48.81 KiB | Zobrazeno 419 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.7.6.1 - Příjmení místo jména v adrese zákazníka
PříspěvekNapsal: 13 lis 2020 17:32 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8504
Dobrý den,

testoval jsem problém přímo na Vašem webu i na čisté instalaci stejné verze aplikace a bohužel se mi ho taky nepodařilo nasimulovat. A nepoužíváte nějaký modul, který souvisí s procesem objednávky? Ve Vaší objednávce (resp. registraci zákazníka) vidím nestandardní modul pro GDPR, tak jestli třeba on nepracuje s adresami zákazníků.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.7.6.1 - Příjmení místo jména v adrese zákazníka
PříspěvekNapsal: 15 lis 2020 18:06 
C4 zákazník

Registrován:
10 lis 2020 13:12
Příspěvky:
3
Moduly máme pouze od https://prestashop.valasinec.cz nebo od www.psmoduly.cz . Tento na GDPR je zrovna od Valasinec.cz. To jsme i řed týdnem kontaktovali - poslední modul co jsme cca před 2 měsící instalovali byl od něj. Nenapadla ho ale souvislost s jeho moduly a rovněž ani neměl radu - prý se s tím nesetkal.

Jediné co napadlo mě tak:
1) Jestli to není způsobeno nějakým nestandardním průběhem během objednávky (někde se vrátím o krok zpět, nebo opravou jména během objednávky, atd...)
2) Případně jestli nemůže být problém v DB

Problém je že to opravdu dělá třeba u jedné objednávky z deseti a hlavně nevím co to způsobilo. Určitě na začátku po zprovoznění upgrade shopu to nedělalo. Začalo to před pár měsíci samo od sebe (z našeho pohledu)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.7.6.1 - Příjmení místo jména v adrese zákazníka
PříspěvekNapsal: 16 lis 2020 11:54 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8504
Dobrý den,

spíš to vidím na nějaký nestandardní průběh objednávky, protože k chybě dochází náhodně. V nahlášených chybách aplikace se mi podařilo nalézt podobný problém Duplicate address when submitting a form with errors, tak případně můžete zkusit aplikovat stejné úpravy. Také doporučuji zvážit aktualizaci aplikace na nejnovější verzi a případně ověřit, jestli není k dispozici aktualizace i pro Vaši nestandardní šablonu.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
PrestaShop partneři

Seznam všech partnerů

PrestaShop Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz