Právě je 29 bře 2024 01:19

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.6 - Přidání do košíku - Odstranění dopravy
PříspěvekNapsal: 13 lis 2016 23:03 
C4 zákazník

Registrován:
13 lis 2016 22:50
Příspěvky:
2
Dobrý den,

rád bych se vrátil k tomuto tématu. Použil jsem návod na odmazání zobrazení dopravy v úvodním košíku a funguje to. Potřeboval bych ale stejně odstanit dopravu i v těchto částech viz dotaz v tomto tématu:

martin669 píše:
Dobrý den,
četl jsem fóra, ale nenarazil jsem na řešení odstranění problému zobrazování dopravy zdarma v kosíku a v objednávce(viz. obrázky). Doprava zdarma je nastavena až od částky 1500,- Kč.
Mohu Vás požádat o radu i když nemám hosting u Vaší společnosti?

Věřím, že tento problém řeší více lidí.

Děkuji a přeji Vám hezký den.

download/file.php?id=1939&mode=view
download/file.php?id=1938&mode=view


Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.6 - Přidání do košíku - Odstranění dopravy
PříspěvekNapsal: 16 lis 2016 10:20 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 08:14
Příspěvky:
8492
Dobrý den,

pro odstranění dopravy v rozbalovacím košíku smažte na FTP serveru v souboru /themes/default-bootstrap/modules/blockcart/blockcart.tpl následující řádky:
Kód:
<div class="cart-prices-line first-line">
   <span class="price cart_block_shipping_cost ajax_cart_shipping_cost{if !($page_name == 'order-opc') && $shipping_cost_float == 0 && (!$cart_qties || $cart->isVirtualCart() || !isset($cart->id_address_delivery) || !$cart->id_address_delivery || $free_ship)} unvisible{/if}">
      {if $shipping_cost_float == 0}
            {if !($page_name == 'order-opc') && (!isset($cart->id_address_delivery) || !$cart->id_address_delivery)}{l s='To be determined' mod='blockcart'}{else}{l s='Free shipping!' mod='blockcart'}{/if}
      {else}
         {$shipping_cost}
      {/if}
   </span>
   <span{if !($page_name == 'order-opc') && $shipping_cost_float == 0 && (!$cart_qties || $cart->isVirtualCart() || !isset($cart->id_address_delivery) || !$cart->id_address_delivery || $free_ship)} class="unvisible"{/if}>
      {l s='Shipping' mod='blockcart'}
   </span>
</div>

Dále upravte řádek:
Kód:
<span class="price cart_block_total ajax_block_cart_total">{$total}</span>
na tvar:
Kód:
<span class="price cart_block_total ajax_block_cart_total">{$product_total}</span>

A v souboru /themes/default-bootstrap/js/modules/blockcart/ajax-cart.js upravte řádek:
Kód:
$('.ajax_block_cart_total').text(jsonData.total);
na tvar:
Kód:
$('.ajax_block_cart_total').text(jsonData.productTotal);



Pro odstranění dopravy na stránce košíku smažte v souboru /themes/default-bootstrap/shopping-cart.tpl následující řádky:
Kód:
{if $total_shipping_tax_exc <= 0 && (!isset($isVirtualCart) || !$isVirtualCart) && $free_ship}
   <tr class="cart_total_delivery{if !$opc && (!isset($cart->id_address_delivery) || !$cart->id_address_delivery)} unvisible{/if}">
      <td colspan="{$col_span_subtotal}" class="text-right">{l s='Total shipping'}</td>
      <td colspan="2" class="price" id="total_shipping">{l s='Free shipping!'}</td>
   </tr>
{else}
   {if $use_taxes && $total_shipping_tax_exc != $total_shipping}
      {if $priceDisplay}
         <tr class="cart_total_delivery{if $total_shipping_tax_exc <= 0} unvisible{/if}">
            <td colspan="{$col_span_subtotal}" class="text-right">{if $display_tax_label}{l s='Total shipping (tax excl.)'}{else}{l s='Total shipping'}{/if}</td>
            <td colspan="2" class="price" id="total_shipping">{displayPrice price=$total_shipping_tax_exc}</td>
         </tr>
      {else}
         <tr class="cart_total_delivery{if $total_shipping <= 0} unvisible{/if}">
            <td colspan="{$col_span_subtotal}" class="text-right">{if $display_tax_label}{l s='Total shipping (tax incl.)'}{else}{l s='Total shipping'}{/if}</td>
            <td colspan="2" class="price" id="total_shipping" >{displayPrice price=$total_shipping}</td>
         </tr>
      {/if}
   {else}
      <tr class="cart_total_delivery{if $total_shipping_tax_exc <= 0} unvisible{/if}">
         <td colspan="{$col_span_subtotal}" class="text-right">{l s='Total shipping'}</td>
         <td colspan="2" class="price" id="total_shipping" >{displayPrice price=$total_shipping_tax_exc}</td>
      </tr>
   {/if}
{/if}

A aby nebyla matoucí celková cena, ke které se připočítá cena za dopravu, pokud dopravu během objednávky vyberete a vrátíte se zpět na první krok objednávky, tak ještě smažte řádky:
Kód:
<tr class="cart_total_price">
   <td colspan="{$col_span_subtotal}" class="total_price_container text-right">
      <span>{l s='Total'}</span>
               <div class="hookDisplayProductPriceBlock-price">
                  {hook h="displayCartTotalPriceLabel"}
               </div>
               </td>
               {if $use_taxes}
      <td colspan="2" class="price" id="total_price_container">
         <span id="total_price">{displayPrice price=$total_price}</span>
      </td>
   {else}
      <td colspan="2" class="price" id="total_price_container">
         <span id="total_price">{displayPrice price=$total_price_without_tax}</span>
      </td>
   {/if}
</tr>


Aby se změna projevila, tak nezapomeňte v sekci "Nástroje > Výkon" kliknout na tlačítko "Vyčistit mezipaměť". A jelikož se prováděla i úprava v javascriptu, tak si promažte paměť Vašeho internetového prohlížeče.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.6 - Přidání do košíku - Odstranění dopravy
PříspěvekNapsal: 17 lis 2016 20:49 
C4 zákazník

Registrován:
13 lis 2016 22:50
Příspěvky:
2
Dobrý den,

děkuji za pomoc. Vyzkoušel jsem to a zafungovalo to správně. Má to ale vedlejší efekt, že se mi občas nechtěla zobrazit nabídky výběru dopravy.

Tak jsem nahrál zpět originály těch .tpl, ale nečekaně nezobrazující se výběr nabídky se objevuje pořád. Navíc k tomu nechce fungovat volba:

Doručení > Konfigurace" v části "Volby přepravce" volba "Hlavní dopravce"

Navíc to vypadá tak, že kdy v prohlížeči vymažu historii a cookies, tak se to zobrazí správně (tedy správná předvolená doprava a následně i nabídka dopravy). Jakmile košík smažu a znovu udělám objednávku, tak je tam opět chyba (dokonce s mi tam i zobrazí doprava, kterou jsem mezitím zakázal).

Abych se přiznal, úplně nechapu, jak se to může chovat špatně, když jsem tam vratil původní .tpl soubory.

Děkuji

Zikmund


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.6 - Přidání do košíku - Odstranění dopravy
PříspěvekNapsal: 18 lis 2016 11:20 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 08:14
Příspěvky:
8492
Dobrý den,

po vrácení souborů ze zálohy by Vám měl obchod fungovat jako před úpravami. Každopádně tyto změny určitě nemají vliv na nastavení dopravy v administraci. Nepoužíváte nějaké nestandardní moduly, které by mohly s dopravou souviset? Případně se také může jednat o chybu starší verze aplikace, které jste si před úpravou nevšiml. Takže pokud používáte starší verzi aplikace, doporučuji provést aktualizaci. Tento postup je ověřený na verzi 1.6.1.9.

Ještě jsem trochu upravil můj původní návod. Doplnil jsem dvě úpravy, aby nebyla matoucí celková cena objednávky, pokud se zákazník po výběru dopravy vrátí zpět na první krok objednávky, a nebo změní produkty v objednávce.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
PrestaShop partneři

Seznam všech partnerů

PrestaShop Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz