Právě je 20 dub 2024 06:25

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PrestaShop 1.6.1.24 - Skupiny zákazníků B2B a DPH
PříspěvekNapsal: 08 dub 2020 16:05 
C4 zákazník

Registrován:
16 zář 2013 01:18
Příspěvky:
102
Dobrý den,

v eshopu mám standardně nastaveno u zboží DPH = 21%, prodávám jak koncovým zákazníkům, tak dealerům.

Mám nastaveny skupiny zákazníků:
A. Dealer CZ, EU - Neplátce DPH...ceny se zobrazují včetně DPH, faktura se vystavuje s DPH 21%
B. Dealer EU, plátce DPH...ceny se zobrazují bez DPH - faktura se vystavuje s DPH 0%
C. Dealer mimo EU...ceny se zobrazují bez DPH - faktura se vystavuje s DPH 0%

Při vytváření objednávky se ale u všech skupin A, B, C generuje objednávka s cenami s DPH 21%

Jde nějak nastavit, aby u skupin B a C se generovala objednávka s DPH 0% ? Pro automatické generování se používá modul Superfaktura pro Prestashop, který přebírá data a DPH z vygenerované objednávky a nepozná od které skupiny zákazníků je objednávka. Autoři modulu Superfaktura mě odkázali na úpravu modulu Prestashop, který vytváří objednávku.

Můžete mi prosím pomoci s nastavením, aby to fungovalo správně?

Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.6.1.24 - Skupiny zákazníků B2B a DPH
PříspěvekNapsal: 09 dub 2020 15:21 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8504
Dobrý den,

a máte nainstalovaný modulu "Evropské DIČ [European VAT number]"? V jeho konfiguraci pak musíte mít nastavenou Českou republiku.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.6.1.24 - Skupiny zákazníků B2B a DPH
PříspěvekNapsal: 09 dub 2020 16:01 
C4 zákazník

Registrován:
16 zář 2013 01:18
Příspěvky:
102
Dobrý den,

tento modul mám od začátku nainstalovaný a nastavený:
Vygenerovat pro klienty země: "Czech Republic"
Povolit kontrolu DIČ pomocí webové služby: "ANO"



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.6.1.24 - Skupiny zákazníků B2B a DPH
PříspěvekNapsal: 09 dub 2020 16:56 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8504
Dobrý den,

vyzkoušejte si vytvořit testovacího zákazníky např. ze Slovenska, vyplňte DIČ, ale nenastavujte mu žádnou dealerskou skupinu zákazníků. A otestujte, jestli bude objednávka bez DPH.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.6.1.24 - Skupiny zákazníků B2B a DPH
PříspěvekNapsal: 10 dub 2020 12:43 
C4 zákazník

Registrován:
16 zář 2013 01:18
Příspěvky:
102
Dobrý den,

vyzkoušel jsem testovacího zákazníka ze Slovenska s platným DIČ, nedal jsem jej do žádné dealerské supiny, v eshopu se zobrazuje se automaticky cena bez DPH.
Objednávka se vytvořila s DPH 0% - správně.
Pak jsem jej dal do dealerské skupiny B - dealer v U plátce DPH, objednávka se vytvořila správně s DPH 0%.
Vypadá to tak, že rozhodující je platné DIČ a ne skupina zákazníků.
Faktem je, že dosud nemám žádnou objednávku z EU - plátce DPH, takže s platným DIČ to podle tohoto testování funguje správně.

Zbývá tedy vyřešit dealerskou skupinu C - dealer mimo EU, aby se objednávky vytvářely s DPH 0%, napadá mi možná nějakým fiktivním "platným" DIČ, nebo automatickým přepsáním DPH na 0%.

Děkuji,



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.6.1.24 - Skupiny zákazníků B2B a DPH
PříspěvekNapsal: 14 dub 2020 10:44 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8504
Dobrý den,

myslel jsem, že vše již máte nastaveno, ale po otestování se Vám DPH chybně vypočítává. Takže Vám vysvětlím, jak to v aplikaci PrestaShop funguje. Vše závisí na adrese zákazníka a nastavení DPH pro danou zemi (příp. stát). Sazby DPH se vytvářejí v sekci "Lokalizace > DPH" a přiřazení k zemím se provádí v sekci "Lokalizace > Daňová pravidla". Vše byste měl mít automaticky přednastaveno již po instalaci (21%, 15% a EU virtuální produkty). U zemí s nulovým DPH se žádné daňové pravidlo nenastavuje. Ale protože jsme v EU, tak navíc ještě modul "Evropské DIČ [European VAT number]" zajišťuje nulové DPH pro firemní zákazníky z EU, resp. zákazníky z EU a DIČ. Takže pokud jste neměnil nastavení daňových pravidel, tak by Vám již nyní mělo vše fungovat podle očekávání. Zákazníci s adresou mimo EU (dealerská skupina C) by tedy měli mít nulové DPH, protože tyto země nemají nastavena žádná daňová pravidla. Vše lze jednoduše prověřit v samotném procesu objednávky, stačí si u testovacího zákazníka vytvořit více různých adres (EU bez DIČ, EU s DIČ, mimo EU, apod.) a měnit je.

Jinak samotné skupiny zákazníků nemají žádný vliv na finální DPH. Pomocí volby "Způsob zobrazení ceny", která je u skupin dostupná, pouze nastavíte text (s DPH nebo bez DPH), který se zákazníkovi v obchodě zobrazí vedle ceny..

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.6.1.24 - Skupiny zákazníků B2B a DPH
PříspěvekNapsal: 14 dub 2020 11:11 
C4 zákazník

Registrován:
16 zář 2013 01:18
Příspěvky:
102
Dobrý den,

nastavení daňových pravidel jsem neměnil. Tak jak to popisujete, tak pro zákazníky mimo EU by se objednávky měly generovat s DPH 0%, ale generují se stále s DPH 21%.

Mimo EU mám jak koncové zákazníky ( ve skupinách Visitor, Guest, Customer, VIP)- ti jsou s DPH 21% a dál tam mám dealery (Dealerská skupina C), pro ty potřebuji mít DPH 0%, pro to jsou v dealerské skupině C abych to rozlišil.
Nebo jde pro vybrané zákazníky mimo EU nastavit DPH 0%?

Děkuji,



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.6.1.24 - Skupiny zákazníků B2B a DPH
PříspěvekNapsal: 14 dub 2020 14:55 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8504
Dobrý den,

testoval jsem daně u třetích zemí (mimo EU) ve Vašem obchodě a opravdu se Vám tam přičítá daň 21%. Takže to vypadá, že pro tyto země máte chybně nastavenou daň. Podívejte do sekce "Lokalizace > Daňová pravidla" do editace daňového pravidla, např. "CZ Standardní sazba (21%)". Měl byste tam mít pouze země v rámci EU (viz https://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Clen ... C3%A9_unie). Pokud tam máte i jiné země, tak je smažte. A to samé případně zkontrolujte i u ostatních daňových pravidel. Pak by se Vám u třetích zemí mělo správně počítat 0% DPH.

Jinak při prodeji do třetích zemí byste měl mít 0% DPH u koncových i firemních zákazníků. DPH a CLO si pak řeší zákazník přímo v dané zemi na celnici.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
PrestaShop partneři

Seznam všech partnerů

PrestaShop Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz