Právě je 19 dub 2024 23:33

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PrestaShop 1.5 - Platby a doprava - provázanost
PříspěvekNapsal: 07 bře 2013 18:09 

Registrován:
07 bře 2013 18:02
Příspěvky:
1
Ahoj, omlouvám se že zakládám toto ohrané téma, ale nepodařilo se mi nikde najít nic abych to dokázal rozchodit.

Kdyby byl někdo tak hodný a popsal prosím přesně postup co kde a kam, abych dokázal rozchodit platební možnosti
1) Platba hotově při osobním převzetí
2) Platba předem
- PPL
- ČP
3) Dobírka
- PPL
- ČP

našel jsem různé návody na starší verze Prestashopu, ale na toto ne. Nemám s tím zkušenosti a nevím co se kde s čím vším musí provázat :(

Když jsem to zkoušel nastavit si "Dopravci"
- osobní odběr
- PPL
- ČP
ale kde jim mám přiřadit cenu za jakých podmínek už nevím.

Když jsem byl v záložce "Přeprava zboží" tak dole je "Poplatky podle dopravce, geografické oblasti a dosahu" a tam se dá nastavit nějaká cena pro Dopravce, ale už ne za jakých podmínek.

Navíc při nákupu už v první stránce "Shrnutí" mi to furt cpe "Celkem za dodání" s nějakou částkou.

Děkuji předem za rady


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.5.3 - Platby a doprava
PříspěvekNapsal: 11 bře 2013 12:50 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8504
Dobrý den,

počítám s tím, že platby již máte nastavené (sekce Moduly > Platby). Takže nyní přejdu rovnou k nastavení dopravců. V sekci Doprava > Přepravci si vytvořte pro každý způsob platby vlastní dopravu. Takže budete mít:

  • Osobní odběr
  • PPL - dobírka
  • PPL - převodem
  • Pošta - dobírka
  • Pošta - převodem

Poté musíte podle typu fakturace dopravy dle celkové ceny nebo hmotnosti (sekce Doprava > Doprava > Fakturace) vytvořit rozmezí, pro které lze dopravy použít (sekce Doprava > Cenové rozsahy nebo Doprava > Hmotnostní rozsahy). Následně nastavíte ceny jednotlivých doprav. To se provádí v sekci Doprava > Doprava dole v části Poplatky, kde stačí vybrat dopravu a zadat částku pro daný region. Tím máte dopravce připravené.

Nyní pro provázání plateb s určitou dopravou můžete použít např. modul Payments2Carriers. V jeho konfiguraci pak jednoduše zaškrtnete, které platby se mají u dané dopravy zobrazit. Jen upozorňuji, pokud následně upravíte a uložíte nějakou dopravu, tak se provázanost s platbami smaže, takže je nutné toto nastavení v konfiguraci modulu zopakovat.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.5 - Platby a doprava - provázanost
PříspěvekNapsal: 04 dub 2013 23:58 

Registrován:
04 dub 2013 23:42
Příspěvky:
67
Dobrý den,

mohla bych také požádat o radu? Vytvářím si svůj první eshop a mám problém s dopravou a cenou dopravy. Nastavila jsem si dle rady na fóru ČP - dobírka a ČP - převodem. Zkoušeli jsme nainstalovat modul Ship2pay, bohužel to se nepodařilo, neboť nám Presta hází hlášku

Následující modul(y) nebyly úspěšně nainstalovány: - payments2carriers :
Nelze nainstalovat přepsání: soubor (/var/www/popcos.cz/override/classes/Hook.php) není zapisovatelný

Když testuji objednávku (z pozice zákazníka), tak se mi sice nabídne zda platit dobírkou či převodem, ale nezmění se částka za dopravu (nepřepočítá se). Už nevím, kde co mám přesně nastavit, zkoušíme to různě kombinovat, upravovat, ale nic nepomáhá.

Máme verzi Presta Shopu 1.5.3.1 cz

Děkuji předem za každou radu a pomoc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.5 - Platby a doprava - provázanost
PříspěvekNapsal: 16 dub 2013 13:02 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8504
Dobrý den,

pokud máte problémy již s instalací modulu, tak se musíte obrátit přímo na podporu Vašeho hostingu. Tento postup je ověřený na Webhostingu C4, kde takové problémy nejsou.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.5 - Platby a doprava - provázanost
PříspěvekNapsal: 29 kvě 2013 10:49 

Registrován:
29 kvě 2013 10:43
Příspěvky:
1
Dobrý den,
potýkám se s podobným problémem. Ten modul na provázanost se podařilo nainstalovat, běží. Moje závada je jinde - nechtějí se mi nastavit Poplatky. V Cenové rozsahy jsem vytvořila rozsahy, v Doprava - Poplatky se ale neotevře možnost přiřadit těm rozsahům cenu. Tedy zobrazuje se jen u starých Přepravců, nikoliv u těch nových ,které jsem vyrobila. Poradíte? Už jsem zoufalá :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.5 - Platby a doprava - provázanost
PříspěvekNapsal: 03 čer 2013 10:19 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8504
Dobrý den,

pokud máte stránky umístěné na Webhostingu C4, tak mi na emailovou adresu forum@c4.cz pošlete adresu stránek a přístupové údaje do administrace aplikace PrestaShop. Problém otestuji přímo na Vaší instalaci.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.5 - Platby a doprava - provázanost, poplatek
PříspěvekNapsal: 13 led 2014 17:12 
Uživatelský avatar

Registrován:
06 úno 2013 15:06
Příspěvky:
28
Zajímavý modul na zakázání a povolení kombinací dopravy a platby v objednávce. Přidání příplatku či slevy k platební metodě. Příplatky a slevy mohou být v pevnou částkou nebo procenty.
Příplatek za platební metodu je vhodný například k Platbě kartou kde obchodník odvádí procenta bance.
Modul je ve free/devel verzi http://www.prestapoint.com/cs/kombinace-dopravy-a-platby-poplatky-a-slevy--8.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.5 - Platby a doprava - provázanost
PříspěvekNapsal: 14 srp 2014 21:33 
C4 zákazník

Registrován:
26 čer 2014 14:48
Příspěvky:
15
Dobrý den,

mám verzi PS 1.6.0.8.
V této verzi mi bohužel modul Payments2Carriers nefunguje.
Ale je to přesně to co požaduji :)
Modul lze nainstalovat i konfigurovat, ale jeho nastavení se v e-shopu neprojevuje.
Je možné, že s touto verzí nepracuje nebo někde budu dělat chybu?
Nemáte, prosím, informace o modulu pro mou verzi? Bohužel jsem ho marně hledal (Google a spol.)
Díky za Váš čas!
RM


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.5 - Platby a doprava - provázanost
PříspěvekNapsal: 18 srp 2014 13:41 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8504
Dobrý den,

testoval jsem modul na poslední verzi 1.6.0.9 a na žádný problém jsem nenarazil. Takže předpokládám, že by Vám měl fungovat i na verzi 1.6.0.8. V konfiguraci modulu stačí mít u volby Povolit modul vybranou zelenou "fajfku" a v seznamu dopravců zaškrtnuté povolené platby. Žádná další nastavení nejsou nutná. Vyzkoušejte modul odinstalovat a znovu nainstalovat.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.5 - Platby a doprava - provázanost
PříspěvekNapsal: 16 črc 2015 10:36 

Registrován:
16 črc 2015 10:30
Příspěvky:
7
Zdravím

Ja mám podobný problém s modulom platby a dopravcovia. Mám verziu 1.6.0.14. Modul nainštalujem bez problémov ale tiež nefunguje. Viete mi niekto poradiť? Mám to povolené v module aj povolené aké platby chcem aby sa realizovali a napriek tomu mi zobrazuje všetky platby pri objednávke.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
PrestaShop partneři

Seznam všech partnerů

PrestaShop Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz