Právě je 19 dub 2024 20:48

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.5 - PDF soubor jako příloha v odeslaném emailu
PříspěvekNapsal: 06 úno 2015 16:22 

Registrován:
26 led 2014 20:15
Příspěvky:
10
Mám stejnou verzi jako Vy. Novou verzi už jsem 2x měla zaktualizovanou, ale 2x jsem se vrátila zpět na starší. Chodilo mi to všechno nějak pomalu, administrace se mi vůbec nelíbila, páté přes deváté, atd. Navíc mám spoustu modulů, které v nové verzi nejdou.

Ty přílohy mailem mi chodily v pořádku, ale teď mi to u .pdf píše "je to buď soubor nepodporovaného typu nebo byl poškozen (například byl poslán jako příloha e-mailu a nebyl správně dekódován)".
U souboru .doc se mi to otevře bez hlášky, ale jen prázdná stránka. Čímž jsem zjistila, že všechny takto přijaté přílohy u mě mají sice správné názvy, ale všechny mají 0 bajtů.

Nevím jestli to nemůže být nějakým špatným uložením souborů, nebo jestli to neovlivňuje nějaké zabezpečení na serveru, nebo Windouws, antivir...

Na tohle jsem už krátká. Nemá někdo prosím nějaký nápad? Nechce se mi do placeného modulu, když vím, že mi to takhle už pěkně fungovalo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.5 - PDF soubor jako příloha v odeslaném emailu
PříspěvekNapsal: 07 úno 2015 13:49 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
09 úno 2013 13:11
Příspěvky:
2413
Dobrý den,

bohužel nevím, jak tato úprava funguje ve starší verzi 1.5.6.1, jelikož jsem úpravy testoval na verzi 1.5.6.2, kde jsem na žádný takový problém nenarazil, a to ani v případě, kdy jsem vyzkoušel nahrát úplně nový PDF soubor. Vždy se bez jakéhokoliv problému zobrazil správný PDF soubor s obchodními podmínkami. Problém s nulovou velikostí PDF souboru je pravděpodobně kvůli tomu, že ve vloženém kódu nemáte správně nastavenou cestu k souboru, v tom případě je soubor označen jako nepodporovaný typ.

Jestli vytváříte objednávku přímo v administraci aplikace PrestaShop, tak jaký máte nastavený Jazyk? Pokud máte nastavený např. English, tak je jasné, že se příloha v emailu vůbec nezobrazí, protože výše uvedený kód platí pro emaily cs/order_conf, nikoliv pro en/order_conf. Takže při vytváření nové objednávky přímo v administraci aplikace PrestaShop si v části Košík zkontrolujte, zda máte Jazyk nastavený na Czech a poté objednávku dokončete.

Pokud si nebudete vědět s úpravami rady, můžete se vyzkoušet obrátit na některého z našich partnerů (příp. vpravo blok PrestaShop partneři), který se aplikaci PrestaShop věnuje.

Případně je k dispozici ještě placený modul Příloha k objednávce, který je kompatibilní s verzí 1.5 a 1.6.

_________________
Filip Kučera
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.5 - PDF soubor jako příloha v odeslaném emailu
PříspěvekNapsal: 07 úno 2015 19:57 

Registrován:
26 led 2014 20:15
Příspěvky:
10
Sláva :P
Moc díky za ten tip se špatnou cestou k souboru.

I když moc nechápu proč mi to podle Vašeho zápisu v kořenovém adresáři chvíli fungovalo a zničeho nic to přestalo fungovat.

Protože odesílám najednou 4 soubory přílohou, tak abych v tom neměla v FTP takový bordel, udělala jsem si v themes/default adresář "dokumenty" a zápis na kterým mi to jezdí vypadá takto:

if ($template == 'cs/shipped nebo jiný')
$message->attach(new Swift_Message_Attachment(file_get_contents("http://názevstánek.cz/themes/default/dokumenty/názevsouboru.pdf"), "názevsouboru.pdf", "application/pdf"));

Třeba to někomu pomůže....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.6 - PDF soubor jako příloha v odeslaném emailu
PříspěvekNapsal: 12 črc 2015 13:37 
C4 zákazník

Registrován:
13 zář 2013 15:02
Příspěvky:
187
Pro Prestashop 1.6.1.0 funguje pouze následující řešení:

Kód:
/* Send mail */
/*if ($template == 'cs/order_conf')*/
$message->attach(new Swift_Message_Attachment(file_get_contents('ObchodniPodminky.pdf'), 'ObchodniPodminky.pdf', 'application/pdf'));


Problém ale je, že s tímto řešením odešle presta obchodní podmínky s každým mailem. Potřeboval bych řešení, které odešle ObchodniPodminky.pdf pouze se šablonou cs/order_conf .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.6 - PDF soubor jako příloha v odeslaném emailu
PříspěvekNapsal: 15 črc 2015 12:25 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8504
Dobrý den,

příloha se Vám posílá všude, protože máte zakomentovanou podmínku jen pro danou šablonu. Pro novou verzi aplikace je potřeba kód trochu upravit, protože názvy šablon neobsahují jazyk. Proměnná $template (resp. název šablony) nyní vrací např. místo "cs/order_conf" pouze "order_conf". Takže pokud v obchodě používáte pouze jeden jazyk nebo chcete stejný soubor posílat pro všechny jazyky, tak kód bude vypadat následovně:
Kód:
if ($template == 'order_conf')
$message->attach(new Swift_Message_Attachment(file_get_contents('ObchodniPodminky.pdf'), 'ObchodniPodminky.pdf', 'application/pdf'));

Pokud byste chtěl pro každý jazyk posílat jinou variantu souboru, tak stačí přidat podmínku s ID daného jazyka, které zjistíte v sekci "Lokalizace > Jazyky" ve sloupečku Číslo [ID] v tabulce jazyků. Takže kód pro dva jazyky s ID 1 a 2 by vypadal např. následovně:
Kód:
if ($template == 'order_conf' && $id_lang == 1)
$message->attach(new Swift_Message_Attachment(file_get_contents('cesta-k-pdf-souboru-prvniho-jazyka'), 'nazev-soubor.pdf', 'application/pdf'));

if ($template == 'order_conf' && $id_lang == 2)
$message->attach(new Swift_Message_Attachment(file_get_contents('cesta-k-pdf-souboru-druheho-jazyka'), 'nazev-soubor.pdf', 'application/pdf'));

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.6 - PDF soubor jako příloha v odeslaném emailu
PříspěvekNapsal: 16 říj 2015 14:41 

Registrován:
28 lis 2014 13:21
Příspěvky:
9
Dobrý den, po upgardu na 1.6.1.1 tato úprava již nefunguje :( je třeba někde něco jiného?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.6 - PDF soubor jako příloha v odeslaném emailu
PříspěvekNapsal: 16 říj 2015 14:51 

Registrován:
28 lis 2014 13:21
Příspěvky:
9
Tak doplňuji, pořádně jsem pročetla celý toppic a řešení na 1.6.1 tu je (šablona neobsahuje "cs"), vše tedy fuguje. Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.5 - PDF soubor jako příloha v odeslaném emailu
PříspěvekNapsal: 18 kvě 2016 12:23 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8504
Dobrý den,

ověřil jsem úpravu na aktuálně poslední verzi aplikace 1.6.1.5 a bez problému funguje. Takže musíte dělat chybu někde v postupu. Doporučuji vše znovu zopakovat. Bohužel Vaše stránky nejsou umístěny na Webhostingu C4, pro který je diskuzní fórum určeno, takže nemám k dispozici Vaši instalaci, abych mohl chybu prověřit. Pokud se bude problém opakovat, obraťte se na Vašeho poskytovatele hostingu. Chcete-li se stát naším zákazníkem a získat tak kvalitní podporu a hostingu pro aplikaci PrestaShop, učinit tak můžete zde.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: PrestaShop 1.6.1.8 - PDF soubor jako příloha emailu
PříspěvekNapsal: 02 lis 2016 03:54 
C4 zákazník

Registrován:
15 led 2014 13:51
Příspěvky:
91
Dobrý den, není pro verzi 1.6.1.8 už zase jiný postup? vložila jsem následující a potom potvrzení objednávky přestala chodit úplně a navíc v posledním kroku objednávky se po dokončení objednávky namísto informace o dokončené objednávce objeví bílá stránka. Děkuji

/* Send mail */
if ($template == 'order_conf')
$message->attach(new Swift_Message_Attachment(file_get_contents('ObchodniPodminky.pdf'), 'ObchodniPodminky.pdf', 'application/pdf'));


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - PDF soubor jako příloha v odeslaném emailu
PříspěvekNapsal: 02 lis 2016 09:06 
Uživatelský avatar

Registrován:
03 bře 2011 23:21
Příspěvky:
640
Další možností je odesílat jen jednu PDF přílohu a v ní spojit vše potřebné. Konkrétně fakturu a přidat další stránku s obchodními podmínkami.

_________________
M4 Vše v jednom SEO - snadný a na funkce bohatý SEO plugin
https://www.presta-addons.com


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
PrestaShop partneři

Seznam všech partnerů

PrestaShop Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz