Právě je 20 dub 2024 02:38

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.5 - PDF soubor jako příloha v odeslaném emailu
PříspěvekNapsal: 02 dub 2014 11:50 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8504
ien.cv píše:
jde to aplikovat na multistore, když pro každý shop potřebuji jiné přílohy ?

Dobrý den,

ano, pro jiné obchody stačí přidat podmínku s ID obchodu. Takže pokud chcete v obchodě s ID 1 posílat přílohu soubor1.pdf a v obchodě s ID 2 přílohu soubor2.pdf, tak kód bude vypadat následovně:

Kód:
if ($template == 'cs/order_conf' && $id_shop == 1)
      $message->attach(new Swift_Message_Attachment(file_get_contents("cesta-k-souboru/soubor1.pdf"), "soubor1.pdf", "application/pdf"));
if ($template == 'cs/order_conf' && $id_shop == 2)
      $message->attach(new Swift_Message_Attachment(file_get_contents("cesta-k-souboru/soubor2.pdf"), "soubor2.pdf", "application/pdf"));

Došlo tedy pouze k úpravě původní části kódu:
Kód:
if ($template == 'cs/order_conf')

, do které se přidala podmínka s ID obchodu:
Kód:
if ($template == 'cs/order_conf' && $id_shop == zadejte-id-obchodu)

Text zadejte-id-obchodu si nahraďte ID daného obchodu.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.5 - PDF soubor jako příloha v odeslaném emailu
PříspěvekNapsal: 13 led 2015 02:13 

Registrován:
26 led 2014 20:15
Příspěvky:
10
Funguje to, ale u potvrzovacího mailu mám obavy, aby to zákazníkovi s těmi přílohami nespadlo do spamů.
Můžete mě prosím navést, jak to udělat jako přílohu k mailu "zpracování objednávky"? Tady by to nevadilo a zákonnou povinnost si splním.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.5 - PDF soubor jako příloha v odeslaném emailu
PříspěvekNapsal: 15 led 2015 22:05 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
09 úno 2013 13:11
Příspěvky:
2413
Dobrý den,

v tom případě stačí, když ve výše uvedeném kódu změníte šablonu emailového oznámení. Takže řádek:

Kód:
if ($template == 'cs/order_conf')


změníte na:

Kód:
if ($template == 'cs/preparation')
, kde se změnila emailová šablona z order_conf (potvrzení objednávky) na preparation (zpracování objednávky).

Veškeré názvy emailových šablon naleznete buď na FTP serveru v adresáři mails/cs/ a nebo v administraci aplikace PrestaShop na stránce s překlady emailových šablon (Lokalizace > Překlady > Upravit překlady > Překlady e-mailových šablon).

_________________
Filip Kučera
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.5 - PDF soubor jako příloha v odeslaném emailu
PříspěvekNapsal: 15 led 2015 22:22 

Registrován:
26 led 2014 20:15
Příspěvky:
10
Děkuji Vám moc. Sice jsem už na to mezitím přišla sama, ale určitě to pomůže dalším. :oops:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.5 - PDF soubor jako příloha v odeslaném emailu
PříspěvekNapsal: 01 úno 2015 17:57 
C4 zákazník

Registrován:
15 led 2014 13:51
Příspěvky:
91
Dobrý den, měla jsem obchodní podmínky v příloze nastavene podle tohoto návodu, vše fungovalo bez problémů. Teď jsem potřebovala obch. podmínky upravit, tak jsem v kořenové složce smazala starý soubor a nahrála nový a v souboru mail.php jsem přejmenovala soubor dle toho nově uloženého, a nyní to nefunguje, resp. obch podmínky v příloze přijdou, ale nejdou otevřít, a hlásí mi to: Adobe reader nemohl otevřít "obchodnipodminky-1.pdf", protože je to buď soubor nepodporovaného typu nebo byl poškozen (například byl poslán jako příloha e-mailu a nebyl správně dekódován). Zvlášní je, že v názvu souboru Adobe uvádí obchodnipodminky-1, ale můj soubor se jmenuje pouze obchodnipodminky. Prosím o info, kde by mohl být problém. Děkuji, Jana S.
http://www.nanomoda.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.5 - PDF soubor jako příloha v odeslaném emailu
PříspěvekNapsal: 02 úno 2015 19:05 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
09 úno 2013 13:11
Příspěvky:
2413
Dobrý den,

a opravdu jste správně nastavila cestu v souboru classes/Mail.php? Pokud ano, tak by Vám mělo vše bez problému fungovat. Ve Vašem obchodě jsem vyzkoušel vytvořit testovací objednávku a v příloze emailu Potvrzení objednávky je soubor obchodnipodminky.pdf, který lze bez problému otevřít.

_________________
Filip Kučera
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.5 - PDF soubor jako příloha v odeslaném emailu
PříspěvekNapsal: 02 úno 2015 19:31 
C4 zákazník

Registrován:
15 led 2014 13:51
Příspěvky:
91
Děkuji za odpověď, dnes už jsem také zjistila, že když udělá objednávku zákazník přímo na e-shopu, tak obchodní podmínky jdou otevřít, ale když objedná na jiném serveru a já zadávám objednávku sama v administraci, tak potom podmínky v příloze potvrzovacího emailu, co chodí záklazníkům, nejdou otevřít, před změnou nebyl problém. Nevíte, prosím, co s tím? Děkuji, Jana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.5 - PDF soubor jako příloha v odeslaném emailu
PříspěvekNapsal: 03 úno 2015 18:37 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
09 úno 2013 13:11
Příspěvky:
2413
Dobrý den,

pokud Vám odesílání fungovalo i před změnou souboru s obchodními podmínkami, tak by vše mělo fungovat i nyní. Jakou verzi aplikace PrestaShop používáte?

K dispozici je ale i několik modulů, které také umí zasílat potvrzovací emaily s přílohou bez nutnosti zásahu do zdrojového kódu aplikace PrestaShop. Konkrétně se jedná o moduly Hamon - Attach Terms of sale and other files to emails a Terms on Invoice - Hamon law. Druhý modul je kompatibilní s aktuální verzí aplikace PrestaShop.

_________________
Filip Kučera
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.5 - PDF soubor jako příloha v odeslaném emailu
PříspěvekNapsal: 06 úno 2015 01:46 

Registrován:
26 led 2014 20:15
Příspěvky:
10
Mám po přepisu pdf stejný problém. Vyřešila jste to nějak?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.5 - PDF soubor jako příloha v odeslaném emailu
PříspěvekNapsal: 06 úno 2015 15:06 
C4 zákazník

Registrován:
15 led 2014 13:51
Příspěvky:
91
bohužel ještě nevyřešila :(
mám verzi 1.5.6.1, přejít na novou si netroufám, myslíte, že to může být tím?
Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
PrestaShop partneři

Seznam všech partnerů

PrestaShop Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz