Právě je 29 bře 2024 08:08

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PrestaShop 1.5 - Aktualizace kliknutím nebo čistá instalace?
PříspěvekNapsal: 28 kvě 2015 10:41 
C4 zákazník

Registrován:
17 led 2011 08:11
Příspěvky:
85
Dobrý den
Mám verzi Prestashop 1.5.6 chci upgradovat na aktuelní 1.6.. Nevím zda se pokoušet o instalaci modulu 1 click upgrade a automatickou aktualizaci či zda byste jako asi jednodušší a hlavně čistší řešení doporučili obchod smazat a nainstalovat novou čistou verzi? Protože obchod zatím nebyl zprovozněn, žádná ztráta dat nehrozí.

V případě vymazání - přes ftp smažu všechny soubory a databázi mohu ponechat? Nebo smazat a vytvořit jinou, novou? Event. ještě něco dalšího? Je to na adrese shop.pemitex.cz

Děkuji
A. Hejzlar


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.5 - Aktualizace kliknutím nebo čistá instalace?
PříspěvekNapsal: 28 kvě 2015 11:32 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
09 úno 2013 12:11
Příspěvky:
2413
Dobrý den,

záleží pouze na Vás, pro jaký postup se rozhodnete. Každopádně aktualizace na novější verzi pomocí modulu Aktualizace kliknutím (1-Click Upgrade) je jednodušší. Aktualizace na novější verzi proběhne jedním kliknutím během několika minut a Váš obchod budete moci ihned používat. Tímto procesem dojde k aktualizaci šablony a také veškerých souborů na FTP serveru,

Pokud si ovšem přejete provést úplně novou instalaci aplikace, tak je to přesně tak, jak píšete. Tzn. je nutné soubory instalace smazat přímo na FTP serveru a následně nahrát instalační balíček nové verze a provést instalaci. Pro novou instalaci můžete buď v administračním systému Vaší domény vytvořit zcela novou databázi, příp. můžete použít stávající. Před instalací můžete původní databázi odstranit, příp. z ní vymazat veškerá data z původní instalace.

_________________
Filip Kučera
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.5 - Aktualizace kliknutím nebo čistá instalace?
PříspěvekNapsal: 02 čer 2015 15:23 
C4 zákazník

Registrován:
27 led 2015 19:51
Příspěvky:
102
Dobrý den, je třeba se nějak obávat aktualizace Aktualizace kliknutím (1-Click Upgrade). Jaká může vzniknout komplikace se spuštěním shopu? Jelikož neumím sám opravovat soubory ftp, oslovil jsem jednoho z vašich smluvních partnerů, který mi odepsal, že cena bude 40 hodin x 500,-Kč , což se mi zdá nehorázné........


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.5 - Aktualizace kliknutím nebo čistá instalace?
PříspěvekNapsal: 02 čer 2015 16:19 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
09 úno 2013 12:11
Příspěvky:
2413
Dobrý den,

během aktualizace na novější verzi pomocí modulu Aktualizace kliknutím by k žádné chybě dojít nemělo. Ovšem pokud s aktualizací na novější verzi nemáte žádné zkušenosti, doporučuji Vám si aktualizaci nejdříve vyzkoušejte na testovací instalaci (tzn. vytvořit si kopii stávající instalace na subdoméně nebo v podsložce). Návod na přesun naleznete v tématu PrestaShop - Přesun eshopu na jiný název domény. Pokud byste během procesu aktualizace narazil na nějaký problém nebo si s něčím nevěděl rady, neváhejte napsat.

_________________
Filip Kučera
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.5 - Aktualizace kliknutím nebo čistá instalace?
PříspěvekNapsal: 10 čer 2015 11:02 
C4 zákazník

Registrován:
17 led 2011 08:11
Příspěvky:
85
Dobrý den
Provedl jsem aktualizaci pomocí 1-click upgrade a mám nějaký problém v administraci obchodu - probíhá mi kontrola souborů již půl dne, nefunguje rozbalování menu v levém sloupci. Prosím o radu.
Děkuji
A. Hejzlar
http://www.fotbalovekarty.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.5 - Aktualizace kliknutím nebo čistá instalace?
PříspěvekNapsal: 10 čer 2015 12:24 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 08:14
Příspěvky:
8492
Dobrý den,

pokud spolu dotazy nesouvisí, tak pro ně, prosím, vytvářejte samostatná témata. Chceme mít fórum přehledné i pro ostatní uživatele, kteří hledají řešení stejného problému. Pro Váš dotaz jsem vytvořil nové téma PrestaShop - Po aktualizaci nefunguje administrace.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.5 - Aktualizace kliknutím nebo čistá instalace?
PříspěvekNapsal: 05 úno 2016 16:37 
C4 zákazník

Registrován:
03 úno 2013 20:58
Příspěvky:
29
Bydliště:
Litvínov
Filip Kučera píše:
Dobrý den,

během aktualizace na novější verzi pomocí modulu Aktualizace kliknutím by k žádné chybě dojít nemělo. Ovšem pokud s aktualizací na novější verzi nemáte žádné zkušenosti, doporučuji Vám si aktualizaci nejdříve vyzkoušejte na testovací instalaci (tzn. vytvořit si kopii stávající instalace na subdoméně nebo v podsložce). Návod na přesun naleznete v tématu PrestaShop - Přesun eshopu na jiný název domény. Pokud byste během procesu aktualizace narazil na nějaký problém nebo si s něčím nevěděl rady, neváhejte napsat.


Dobrý den.
Zkušebně jsem provedl aktualizaci (na pracovní adrese), vše proběhlo zdánlivě korektně - v administraci nenacházím žádný problém, ale (i po zrušení "Režimu údržby" v administraci) se nedaří spustit Front End:

500 Server Error
Oops, something went wrong.

Try to refresh this page or feel free to contact us if the problem persists.


Je možné poradit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.5 - Aktualizace kliknutím nebo čistá instalace?
PříspěvekNapsal: 05 úno 2016 17:18 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 08:14
Příspěvky:
8492
Dobrý den,

stejný dotaz se v diskuzním fóru již řešil v tématu PrestaShop - Po aktualizaci nefunguje front-end - Chyba 500, řešení naleznete v tomto příspěvku.

Dotazy se v diskuzním fóru často opakují, takže před vytvořením nového příspěvku, prosím, nejdříve vyzkoušejte použít hledání na fóru. A pokud stejné téma nenaleznete, tak pro něj vytvořte samostatné téma. Chceme mít fórum přehledné i pro ostatní uživatele, kteří hledají řešení stejného problému.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.5 - Aktualizace kliknutím nebo čistá instalace?
PříspěvekNapsal: 05 úno 2016 19:44 
C4 zákazník

Registrován:
03 úno 2013 20:58
Příspěvky:
29
Bydliště:
Litvínov
Dobrý den.
Ano, pomohlo.
Pouze jsem tuto položku v seznamu 209 položek nenalezl, resp. přehlédl.
Děkuji, jdu na ostrou verzi…


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.5 - Aktualizace kliknutím nebo čistá instalace?
PříspěvekNapsal: 06 úno 2016 21:51 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
09 úno 2013 12:11
Příspěvky:
2413
Dobrý den,

děkujeme Vám za informaci. Jsem rád, že vše již v pořádku funguje. Pokud budete mít další dotazy, neváhejte napsat.

_________________
Filip Kučera
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
PrestaShop partneři

Seznam všech partnerů

PrestaShop Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz