Právě je 29 bře 2024 01:30

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Osclass - Překlad do češtiny
PříspěvekNapsal: 04 črc 2015 17:55 

Registrován:
04 črc 2015 15:57
Příspěvky:
85
Dobrý den,

přeložil jsem si šablonu, kde vyloženě chybělo jen pár překladů. Udělal jsem to dle návodu v programu Proedit.
Přes FTP jsem to nahrál do složky en-US, odkud jsem si to vzal.
Bohužel, stále nemohu přijít na to, jak to aktualizovat, aby se český překlad zobrazil.

Můžete mi prosím poradit jako laikovy?

Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Osclass - Překlad do češtiny
PříspěvekNapsal: 06 črc 2015 14:00 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
09 úno 2013 12:11
Příspěvky:
2413
Dobrý den,

veškeré jazykové úpravy se provádějí na FTP serveru v adresáři oc-content. Pro editaci souborů můžete použít již zmíněný Poedit, vše by mělo bez problému fungovat. Ale pokud si přejete mít aplikaci v češtině, stačí si zde stáhnout poslední dostupnou verzi překladu. Návod, jak nový jazyk přidat, naleznete v návodu Osclass - Instalace a čeština.
Návod na překlad souborů naleznete i přímo na oficiálních stránkách na stránce Translating and editing language files (.po and .mo).

_________________
Filip Kučera
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Osclass - Překlad do češtiny
PříspěvekNapsal: 06 črc 2015 16:09 
C4 zákazník

Registrován:
04 črc 2015 15:57
Příspěvky:
85
Dobrý den pane Kučero,

děkuji za Vaší odpověď. Osclass mám v češtině. Stáhl jsem si šablonu a tam je potřeba udělat český překlad. Přes FTp jsem si stáhl ze složky en_US theme.po a přes program Proedit jsem přidal český překlad. Jen nevím, kam to nahrát zpět, aby ta šablona byla v češtině. Nahrál jsem to zpět do té složky, dal jsem přepsat soubory, ale nepomohlo to. Stále se mi na stránce objevují anglické texty i když jsem přidal český překlad.

Tak opravdu nevím, co dělám špatně. A právě s tímto bych potřeboval pomoct. Na stránku o překladu jsem se díval, ale nejsem z toho moudrý.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Osclass - Překlad do češtiny
PříspěvekNapsal: 06 črc 2015 18:04 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
09 úno 2013 12:11
Příspěvky:
2413
Dobrý den,

pravděpodobně provádíte úpravy ve špatném souboru. Soubor (např. theme.po) stačí překopírovat do počítače, otevřít v programu Poedit, provést úpravy v překladu, uložit a následně nahrát zpět na FTP server. Poté znovu načtěte stránku a změny v překladu by měly být viditelné. Překlad jazykových souborů jsem vyzkoušel a bez problému funguje, takže chyba je někde na Vaší straně.

Jestli nejsou Vaše stránky umístěny na Webhostingu C4, pro který je diskuzní fórum určeno, abych mohl problém otestovat přímo na Vaší instalaci, tak Vám doporučuji se s dotazem obrátit na podporu Vašeho hostingu.
Pokud se chcete stát naším zákazníkem a získat tak kvalitní podporu a hosting pro aplikaci Osclass, učinit tak můžete zde.

_________________
Filip Kučera
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Osclass - Překlad do češtiny
PříspěvekNapsal: 06 črc 2015 19:26 
C4 zákazník

Registrován:
04 črc 2015 15:57
Příspěvky:
85
Dobrý den pane Kučero,

opět děkuji za Vaší odpověď.
Zákazníkem jsem zatím jen na půl. Objednávku na hosting máme udělanou a teď to musíme jen rychle otestovat.
Pokud bych Vás tedy mohl požádat o kontrolu, co jsem kde udělal špatně.

Jak jsem již psal. Přes FTP jsem si stáhl theme.po ze složky en_US
/oc-content/themes/osclasswizards/languages

Soubor jsem otevřel v programu Proedit, doplnil češtinu, uložil a opět nahrál do složky en_US, kde jsem soubory přepsal.
Stránku jsem občerstvil a čeština nikde.

Budu velice rád, za Vaší pomoc.

Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Osclass - Překlad do češtiny
PříspěvekNapsal: 08 črc 2015 12:09 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
09 úno 2013 12:11
Příspěvky:
2413
Dobrý den,

šablonu jsem si stáhl a otestoval. Pokud používáte český jazyk, tak by velká část měla být v češtině. Co se konkrétně snažíte přeložit? Některé výrazy je nutné přeložit přímo v souborech šablony.

_________________
Filip Kučera
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Osclass - Překlad do češtiny
PříspěvekNapsal: 08 črc 2015 16:49 
C4 zákazník

Registrován:
04 črc 2015 15:57
Příspěvky:
85
Stáhl jsem si tuto šablonu OsclassWizards 2.0.1 od OsclassWizards.
Je česká, ale i anglická. Tak jsem ji začal překládat přes Proedit. Změny jsem pak nahrál zpět, jak jsem již psal. Ale český překlad se mi na stránce neobjevil.

Například Categories, Published date


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Osclass - Překlad do češtiny
PříspěvekNapsal: 09 črc 2015 14:45 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
09 úno 2013 12:11
Příspěvky:
2413
Dobrý den,

ano, postupujete správně, překlad Vámi uvedených výrazů jsem vyzkoušel a bez problému funguje. Když si v programu Poedit upravíte soubor theme.po a následně změny uložíte v části Soubor > Uložit, tak se vytvoří soubor theme.mo, který je nutné nahrát na FTP server do jazykového adresáře šablony s jazykem (oc-content/themes/osclasswizards/languages/jazyk). Nahrál jste ho tam?

_________________
Filip Kučera
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Osclass - Překlad do češtiny
PříspěvekNapsal: 09 črc 2015 14:57 
C4 zákazník

Registrován:
04 črc 2015 15:57
Příspěvky:
85
Dobrý den,

ano. Prvně jsem si ho stáhnul z en_US a jakmile jsem dokončil překlad v Proeditu, tak jsem to uložil a následně jsem to nahrál zpět. Dal jsem přepsat soubory, znovu jsem otevřel stránky a nic.

Tak fakt nevím, co dělám správně. Třeba to nahrávám úplně jinam.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Osclass - Překlad do češtiny
PříspěvekNapsal: 09 črc 2015 18:02 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
09 úno 2013 12:11
Příspěvky:
2413
Dobrý den,

překlad mi bez problému funguje, takže Vám doporučuji se s problémem obrátit přímo na autora dané šablony. Je možné, že používáte v systému více jazyků, a proto se změny překladu ve Vámi použitém jazyce neprojeví. Defaultní jazyk šablony je anglický, pokud používáte více jazyků, vyzkoušejte je deaktivovat a provést překlad.

_________________
Filip Kučera
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
Osclass Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz