Právě je 29 bře 2024 16:28

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Joomla - Rozdíl mezi jUpgrade a JUpragePro
PříspěvekNapsal: 17 úno 2013 18:24 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
09 úno 2013 12:11
Příspěvky:
2413
Dobrý den,

pokud by Vám něco nefungovalo tak sem napište, ale oficiálně to je napsáno tak, jak jsem to zde napsal. Je možné, že to jde i tak, jak jste Vy napsal, ale pro jistotu je lepší vždy používat jen tu verzi, která je pro to určena.

_________________
Filip Kučera
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla - Rozdíl mezi jUpgrade a JUpragePro
PříspěvekNapsal: 18 úno 2013 12:22 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 08:14
Příspěvky:
8492
Dobrý den,

jen upřesním hlavní rozdíly mezi jUpgrade a jUpgradePRO.

  • jUpgrade
    Komponenta jUpgrade se instaluje pouze do původní instalaci aplikace Joomla 1.5, kterou chcete přemigrovat na novou verzi aplikace. Proces migrace na serveru vytvoří podsložku, do které Vám nainstaluje novou verzi aplikace a přemigruje do ní data ze staré instalace. Migrace je možná pouze z verze 1.5 na 2.5 (na verzi 3 se dá následně migrovat přímo z administrace verze 2.5). Detailnější postup migrace naleznete v návodu Joomla 1.5 - Upgrade na Joomla 2.5.

  • jUpgradePRO
    Naopak komponenta jUpgradePRO se instalujete přímo do nové verze aplikace Joomla 2.5 (příp. 3), kterou si nejdříve musíte sami nainstalovat. K dispozici jsou pak dva způsoby migrace. První je databázová metoda, u které stačí zadat přihlašovací údaje k databázi staré instalace Joomla 1.5 (pokud jsou instalace na jiných serverech, je nutné mít povolený externí přístup ke staré databázi). A druhá metoda RESTful, která navíc vyžaduje instalaci pluginu do staré verze Joomla 1.5 a nastavení tajného klíče. Pro migraci se místo přihlašovacích údajů k databázi zadávají přihlašovací údaje administrátorského účtu na staré instalace a tajný klíč.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla - Rozdíl mezi jUpgrade a JUpragePro
PříspěvekNapsal: 06 bře 2013 21:45 

Registrován:
11 led 2013 04:49
Příspěvky:
16
Dobrý den, jak mohu povolit externí přístup ke staré databázi? Zatím mám svůj web na locale XAMP a pak bych ho exportoval na váš hosting (jsem klient). Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla - Rozdíl mezi jUpgrade a JUpragePro
PříspěvekNapsal: 07 bře 2013 10:30 

Registrován:
11 led 2013 04:49
Příspěvky:
16
Rád bych se ještě zeptal na jednu věc. Nainstaloval jsem si šablonu (Revista od YOOtheme) včetně demodat (která už v sobě obsahuje J!2.5x), ale nikde nemohu najít plugin System - Mootools Upgrade plug-in, který je dostupný od verze Joomla 1.5.19 a vyšší. Nevíte kde je problém. Hledám na špatném místě (správce pluginů)? Takto ho nemohu zapnout ani zkontrolovat. Používám jUpgradePRO a prozatím mám defaultně nastavenou šablonu Beez (jen pro přenos). Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla - Rozdíl mezi jUpgrade a JUpragePro
PříspěvekNapsal: 07 bře 2013 12:40 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 08:14
Příspěvky:
8492
Dobrý den,

Sláva píše:
Dobrý den, jak mohu povolit externí přístup ke staré databázi? Zatím mám svůj web na locale XAMP a pak bych ho exportoval na váš hosting (jsem klient). Děkuji.

jestli máte stránky na lokálním počítači, tak byste musel mít veřejnou IP adresu a povolený přístup k databázi, abyste se k databázi externě připojil. Pokud to není možné, tak lze aktualizaci provést těmito způsoby. Jestli chcete použít komponentu jUpgradePRO, tak původní databázi můžete zkopírovat třeba na hosting, kde vytváříte nové stránky, a pak se k ní připojit. Nebo můžete na lokálním počítači použít komponentu jUpgrade a pomocí ní si vytvořit instalaci Joomla 2.5 s přemigrovanými daty. A tuto instalaci si následně přesunete na webhosting.

Sláva píše:
Rád bych se ještě zeptal na jednu věc. Nainstaloval jsem si šablonu (Revista od YOOtheme) včetně demodat (která už v sobě obsahuje J!2.5x), ale nikde nemohu najít plugin System - Mootools Upgrade plug-in, který je dostupný od verze Joomla 1.5.19 a vyšší. Nevíte kde je problém. Hledám na špatném místě (správce pluginů)? Takto ho nemohu zapnout ani zkontrolovat. Používám jUpgradePRO a prozatím mám defaultně nastavenou šablonu Beez (jen pro přenos). Děkuji.

Teď si nejsem zcela jistý, jestli dobře chápu Váš dotaz. Ale jestli jste si nainstaloval šablonu i s Joomla 2.5, tak v aplikaci Joomla 2.5 nepotřebujete hledat plugin System - Mootools Upgrade plug-in.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla - Rozdíl mezi jUpgrade a JUpragePro
PříspěvekNapsal: 07 bře 2013 12:57 

Registrován:
11 led 2013 04:49
Příspěvky:
16
Dobrý den, děkuji za odpověď.

ad1) Postupu rozumím a komponentu jUpgrade jsem už jednou vyzkoušel. Narazil jsem však na určité problémy. Proto jsem chtěl i vyzkoušet jUpgradePro. Kde prosím se dá povolit přístup k databázi?

ad2) Nevěděl jsem zda je nutné plugin System - Mootools Upgrade plug-in zapnout (u verze J!2.5x ). K čemu slouží tento plugin? Jen k migraci na novou verzi a nebo i migraci obsahu databáze? Je tento plugin součástí J!2.5?

Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla - Rozdíl mezi jUpgrade a JUpragePro
PříspěvekNapsal: 07 bře 2013 14:20 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 08:14
Příspěvky:
8492
Dobrý den,

nedá se jednoduše říci, jak povolit externí přístup k databázi. To je individuální podle nastavení Vaší lokální sítě a poskytovatele internetu.

Pokud chcete použít jUpgradePRO tak ve Vašem případě bude lepší vyexportovat si starou databázi na lokálním počítači, na webhostingu si vytvoříte novou (prázdnou) databázi a do ní naimportujete data ze staré databáze. Pak v nastavení jUpgradePRO použijete databázovou metodu migrace a zadáte přihlašovací údaje k nově vytvořené databázi se starými daty.

Plugin System - Mootools Upgrade plug-in potřebujete pouze pokud pro proces migrace použijete jUpgrade. A tedy migrujete přímo z administrace aplikace Joomla 1.5. Pokud zvolíte opačný postup pomocí jUpgradePRO a migrujete z administrace Joomla 2.5, tak tento plugin nepotřebujete.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
Joomla partneři

Seznam všech partnerů

Joomla Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz