Právě je 25 dub 2024 12:02

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Google Analytics - Počet stažení PDF souboru
PříspěvekNapsal: 03 úno 2014 15:26 

Registrován:
13 led 2014 11:43
Příspěvky:
10
Snažím se nastavít cíl kolikrát byl stažen PDF soubor ale vůbec mi to nefunguje :( Mám to nastaveno jako CÍL a vůbec mi to neukazuje kolikrát bylo na soubor kliknuto i když je tento soubor součástí webu. K nahlédnutí je to na http://www.begonie.cz/_test.php. Zatím je to pouze na této testovací stránce dokud nevyřeším počet stažení. Nevíte někdo jak to správně nastavit aby to fungovalo? Na obr8yku v p59loye je nastaven9 c9le v GA. Díky.


Přílohy:
stahni-katalog.gif
stahni-katalog.gif [ 13.72 KiB | Zobrazeno 7438 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Google Analytics - Počet stažení PDF souboru
PříspěvekNapsal: 03 úno 2014 23:33 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
14 říj 2013 14:56
Příspěvky:
6
Dobrý den,

ve Vašem případě jste použili javascript ke odesílání statistiky o počtu stažení Vašeho pdf souboru :
Kód:
< A href= " /katalog-begonii/katalog-2014.pdf " target = " _blank " onClick = " _gaq.push ( [' _trackEvent ', ' Offers ', ' Download ', ' Dog Recipe Book Offer '] ) ; " > stahnout katalog begonií < / a >

Možné řešení:
Poslední parametr ' Dog Recipe Book Offer ' Vás možná zmátl . A ve výstupu ve Vašem Google Analytics účtu figuruje tento název. Namísto požadovaného názvu popisu statistiky!

A také parametr target = " _blank " je zbytečný a může dělat problémy ve vykonání javascriptu ve vašem linku.

Tenhle link zkopírujte a použijte namísto Vašeho .
Kód:
<a href= "/katalog-begonii/katalog-2014.pdf" onClick="_gaq.push(['_trackEvent', 'Offers', 'Download', 'Dog Recipe Book Offer']);"> stahnout katalog begonií < / a >

Informace o statistice počtu stažení Vašeho pdf souboru najdete ve Vašem Google Analytics účtu v sekci obsah > události (příp. anglicky content > events).

Pokud Vám můžu pomoct s nějakou otázkou ohledně témat na diskusním fóru rád vám pomohu.
Přeji hezký den

_________________
Juraj Šarišský
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Google Analytics - Počet stažení PDF souboru
PříspěvekNapsal: 04 úno 2014 00:32 

Registrován:
13 led 2014 11:43
Příspěvky:
10
Děkuji za odpověď. Teď jsem to zkoušel ale bohužel to pořád nefunguje :( Vlastně jsem jenom odstranil položku target="_blank". Jinak to skoro zůstalo stejné jako to původní nastavení.
Díval jsem se do přehledu v reálném čase. Když otevřu stránku http://www.begonie.cz/_test.php hned to je vidět v obsahu v reálném čase. Potom můžu klikat na kterýkoliv ze tří odkazů na stažení katalogu a v reálném čase se v událostech nic nezobrazí :( Nemam tam ještě něco špatně (starý script GA)?


Přílohy:
GA-screen-2.gif
GA-screen-2.gif [ 36.35 KiB | Zobrazeno 7425 krát ]
GA-screen-1.gif
GA-screen-1.gif [ 41.39 KiB | Zobrazeno 7425 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Google Analytics - Počet stažení PDF souboru
PříspěvekNapsal: 05 úno 2014 19:22 

Registrován:
13 led 2014 11:43
Příspěvky:
10
Tak jsem si nakonec poradil jinak a už to funguje :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Google Analytics - Počet stažení PDF souboru
PříspěvekNapsal: 12 lis 2016 00:26 
C4 zákazník

Registrován:
12 lis 2016 00:12
Příspěvky:
1
A jak jste to nakonec ošéfoval?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Google Analytics - Počet stažení PDF souboru
PříspěvekNapsal: 14 lis 2016 14:08 

Registrován:
13 led 2014 11:43
Příspěvky:
10
Nakonec jsem to řešil velice jednoduše. Udělal jsem si navíc jednu stranku s odkazem na pdf soubor. Na této stránce mám nastaveno přesměrování na stránku kde se hned začne stahovat PDF soubor a na te předchocí měřím kolikrát se zobrazila. Každé zobrazení je tak současně stažení katalogu. V GA to potom jde snadno sledovat :)
Šlo to bez java scriptu a dalších pomůcek. Je to pouze jedna stránka navíc což je naprosto bez problémů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Google Analytics - Počet stažení PDF souboru
PříspěvekNapsal: 14 lis 2016 14:17 

Registrován:
13 led 2014 11:43
Příspěvky:
10
petrmolnar29 píše:
A jak jste to nakonec ošéfoval?


Ještě dodatek. Zkus si jít na stránku http://www.begonie.cz a klikni si na odkaz na stažení katalogu (vpravo nahoře). Hned uvidiš jak to funguje. Na krátkou dobu se zobrazí ta stránka navíc a vzápětí Tě to přesměruje na PDF soubor a zobrazí se katalog. Ten si můžeš buď prohlížet nebo i stáhnout. Obě varianty jsou započítané jako stažení. Následně se potom můžu podívat do GA a poslat informace kdy a odkud jsi to udělal :)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
Ostatní Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz