Právě je 17 dub 2024 01:45

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Drupal 7 - nový návod na instalaci a stránka o aplikaci
PříspěvekNapsal: 12 led 2011 18:54 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8504
Dobrý den,

protože nedávno vyšla nová verze Drupalu (Drupal 7), připravili jsme pro Vás nový návod na instalaci a stránku o aplikaci. K dispozici je i připravený instalační balíček, který naleznete buď na stránce Drupal 7 - instalace, nebo na stránce Upload aplikací. Drupal 7 je nástupcem jednoho z nejpoužívanějších redakčních systémů Drupal 6.


_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Drupal 7 - nový návod na instalaci a stránka o aplikaci
PříspěvekNapsal: 21 led 2011 00:07 

Registrován:
20 led 2011 23:40
Příspěvky:
2
Dobrý den,

zkoušel jsem drupal 7 instalovat, ale narazil jsem na problém - vytvořené tabulky v databázi mají collation vždy utf8_general_ci, bez ohledu na výchozí nastavení v databázi. Databázi jsem vytvořil přes administrační rozhraní a vybral utf8_czech_ci. Kontroloval jsem přes phpmyadmin, a vše se tam zdá správně nastaveno.

Na problém jsem přišel až když jsem zkusil databázi pomocí modulu backup a migrate zazálohovat a přenést na jinou subdoménu. Databaze se zrestorovala s porovnanim utf8_czech_ci. Vše fungovalo dobře dokud jsem nezapnnul v jádře nový modul (trigger) - ten se v databázi vytvořil s utf8_general_ci a při rozkliknutí nodu jsem dostal error PDO exception - Illegal mix of collations.

Zkoušel jsem jak ruční instalaci, tak váš instalační balíček. Zjistil jsem, že drupal se řídí tím co je v settings.php - když jsem do sekce (již nainstalovaného drupalu):
$databases = array (....
přidal řádku:
'collation' => 'utf8_czech_ci',
tak drupal po zapnutí nového modulu v databázi správně vytvořil tabulku s collation czech

Problém je v tom že nevím jak drupal donutit hned při instalaci, aby tabulky vytvořil s českým porovnáváním. Zatím se mě zdá že jako workaround pomůže po instalaci drupalu nainstalovat modul backup and migrate a zazálohovat a restorovat databázi a pak v settings.php upravit collation na czech.

Nevíte jak na to nebo kde dělám chybu?
Díky a s pozdravem,
Jiří Volf


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Drupal 7 - nový návod na instalaci a stránka o aplikaci
PříspěvekNapsal: 21 led 2011 00:27 

Registrován:
20 led 2011 23:40
Příspěvky:
2
Tak pomohlo do settings.php dát sekci s přihlašovacími údaji před spuštěním install.php
$databases = array (
'default' =>
array (
'default' =>
array (
'database' => 'vaše databáze',
'username' => 'váš username',
'password' => 'vaše heslo',
'host' => 'localhost',
'port' => '',
'driver' => 'mysql',
'prefix' => '',
'collation' => 'utf8_czech_ci',
),
),
);
instalační skript přeskočil dotazy na databázi a nainstaloval drupal se správným porovnáváním.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Drupal 7 - nový návod na instalaci a stránka o aplikaci
PříspěvekNapsal: 21 led 2011 11:56 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8504
Dobrý den,

jednodušší bude při instalaci použít porovnávání databáze utf8_general_ci. České znaky budou normálně fungovat. Upravili jsme porovnávání i v návodu na instalaci aplikace.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Drupal 7 - nový návod na instalaci a stránka o aplikaci
PříspěvekNapsal: 02 úno 2011 22:06 

Registrován:
08 lis 2010 17:22
Příspěvky:
37
Dobrý den, děkuji za návod k instalaci Drupalu 7. Neuvažujete, že byste připravili podobný návod na migraci z Drupalu 6 na Drupal 7? Mám strach, aby se mi při této operaci web nerozsypal...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Drupal 7 - nový návod na instalaci a stránka o aplikaci
PříspěvekNapsal: 03 úno 2011 12:38 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8504
Dobrý den,

návod samozřejmě připravíme. Nyní je celý proces migrace popsán v souboru UPGRADE.txt (v kořenové složce instalace Drupalu 7). Dokud nebudou všechny verze modulů a vzhledů dostupné pro Drupal 7, samozřejmě není možné upgradovat. Zde je stránka http://drupal.org/node/948216, na které naleznete postup upgradu modulů a témat. Na této stránce http://drupal.org/node/895314 je seznam modulů, které jsou již v jádru Drupalu 7 (není potřeba je před upgradem aktualizovat). A dále obsahuje seznam modulů, pro které je nutná migrace dat. Tato stránka se stále upravuje.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Drupal 7 - nový návod na instalaci a stránka o aplikaci
PříspěvekNapsal: 14 zář 2011 09:05 

Registrován:
08 lis 2010 17:22
Příspěvky:
37
Dobrý den, chtěl bych se zeptat: rád bych už provedl upgrade svého webu, který mi nyní běží na Drupalu 6 na Drupal 7. Ovšem moc si na to netroufám, protože se bojím, že bych ho znefunkčnil. Na web jsem si nainstaloval modul "upgrade status", který se tváří zeleně, že by vše mohlo proběhnout, ale asi není vše úplně naprosto bez potíží, protože po rozklinutí mi to ukazuje, že některé moduly jsou zatím in development... Nevím, jak na to.
Mám tedy dva dotazy:
1. pokud web kompletně zazálohuji (souborovou strukturu i databázi), půjde web obnovit do původní podoby? Předpokládám, že ano, o souborovou strukturu nemám strach, ale bojím se databáze.
2. mohl bych doufat ve Vaši pomoc při této operaci? Jde mi jen o převedení na vyšší verzi a vyřešení případných zádrhelů, zbytek si samozřejmě nastuduji.
Předem velice děkuji za odpověď.
S pozdravem
Jiří Žáček.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Drupal 7 - nový návod na instalaci a stránka o aplikaci
PříspěvekNapsal: 14 zář 2011 16:08 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8504
Dobrý den,

pokud má modul označení In development, znamená to, že se jedná o nestabilní verzi ve fázi vývoje. Modul tedy může fungovat, ale samozřejmě mohou nastat komplikace. Takže je dobré počkat na stabilní verzi modulu.

1. Když budete mít zálohu souborů a databáze, tak web půjde obnovit do původní podoby. Případně Vám můžeme provést obnovu dat ze zálohy.

2. Pokud dojde během aktualizace k nějakému problému, rádi Vám s řešením pomůžeme.

Než budete Drupal upgradovat, doporučuji si udělat testovací kopii Vašich stránek (např. na subdoméně) a na ní si proces aktualizace otestovat. Zde je návod Drupal6 - přesun aplikace na Webhosting C4, pomocí kterého si můžete vytvořit testovací instalaci.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Drupal 7 - nový návod na instalaci a stránka o aplikaci
PříspěvekNapsal: 14 zář 2011 20:23 

Registrován:
08 lis 2010 17:22
Příspěvky:
37
Dobrý večer, velice děkuji za odpověď.
Vytvářím si subdoménu svého webu www.farnost2k.cz. Subdoména má jméno dev.farnost2k.cz. Při vyplňování tabulky variable u hodnoty file_directory_temp dávám mezi uvozovky toto: /data/dev/farnost2k.cz/tmp/dev.farnost2k.cz
Je to tak správně?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Drupal 7 - nový návod na instalaci a stránka o aplikaci
PříspěvekNapsal: 14 zář 2011 21:12 

Registrován:
08 lis 2010 17:22
Příspěvky:
37
Tak to nějak nejde. Zkuste mrknout na dev.farnost2k.cz. Vypisuje to nějakou chybu. Ale nevím, co se mu nelíbí...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
Drupal partneři

Seznam všech partnerů

Drupal Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz