Právě je 24 dub 2024 09:54

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: WordPress - Sdílení článků mezi dvěma instalacemi
PříspěvekNapsal: 16 pro 2014 15:15 
C4 zákazník

Registrován:
26 bře 2014 20:40
Příspěvky:
265
Dobrý den,
potřeboval bych sdílet články mezi dvěma WP.
Mám DOMÉNA.CZ a SUB.DOMENA.CZ a potřeboval bych sdílet určité vybrané články mezi těmito doménami.
Sdílení by ale mělo být na HOME ve výpisu článků takové, jako by ten článek byl napsaný na např. DOMÉNA.CZ ale po kliknutí by se přesměroval na SUB.DOMENA.CZ na daný článek ........ a jindy zase naopak.
Je na to vhodný MULTISITE WP nebo spíše nějaký plugin? Jde to vůbec pořešit? Poradíte někdo?

Jde o to, že na DOMENA.CZ mám informace spíše informativního rázu a podle toho vypadá i vzhled šablony spíše strohý a na SUB.DOMENA.CZ je fotoblog, který by měl být zaměřený více kreativně. Nicméně některé články bych chtěl sdílet na obou instalacích.

Děkuji za případnou pomoc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: WordPress - Sdílení článků mezi dvěma instalacemi
PříspěvekNapsal: 18 pro 2014 18:56 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8506
Dobrý den,

pokud budou obě domény řešeny pomocí MULTISITE, tak stačí použít plugin ThreeWP Broadcast. Ten umožňuje sdílení obsahu napříč sítí webů. Po jeho instalaci budete mít u článku/stránky k dispozici nové menu Broadcast se seznamem webů, na kterých budete chtít obsah zobrazit. Aby po kliknutí na článek došlo k přesměrování na originální URL adresu (resp. web), tak v nastavení pluginu v sekci Broadcast > Admin settings musíte mít zaškrtnutou volbu Use parent permalink. Tento plugin vyžaduje minimálně PHP 5.4, takže pokud jsou Vaše stránky umístěny na serveru se starší verzí PHP (ověřit si to můžete pomocí formuláře na zjištění web serveru), tak požádejte o přesun na server s novější verzí (standardně přes Formulář na autorizovaný požadavek v administračním systému Vaší domény).

Pokud by obě instalace běžely samostatně (tzn. bez MULTISITE), tak můžete pro sdílení příspěvků použít RSS kanál zdrojové stránky. Pro zobrazení obsahu na cílové stránce pak stačí použít některou z RSS čteček. Například můžete vyzkoušet plugin FeedWordPress, který umožňuje jednotlivé příspěvky získané z takového zdroje/kanálu zařazovat jako klasické příspěvky WordPressu. Zobrazení jen určitých příspěvků by se dalo vyřešit různými způsoby - zakázáním přímo na cílové instalaci, přiřazením do speciální kategorie, vytvořením vlastního kanálu apod.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: WordPress - Sdílení článků mezi dvěma instalacemi
PříspěvekNapsal: 18 pro 2014 20:21 
C4 zákazník

Registrován:
26 bře 2014 20:40
Příspěvky:
265
Děkuji za odpověď. Půjdu cestou MULTISITE akorát nevím úplně přesně jak to funguje.
Teď mám horskesporty.cz a foto/horskesporty.cz, které jsou ve výstavbě. Jak jsem ale pochopil, tak u MU se ta subdoména nemůže vytvořit předen ale musí se to udělat v rámci instalace MU. To bych ji musel smazat a pak znovu vytvořit.
Pochopil jsem to správně nebo je to jinak?
V češtině jsem podrobný návod jak to udělat nenašel a angličtinou úplně dobře nevládnu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: WordPress - Sdílení článků mezi dvěma instalacemi
PříspěvekNapsal: 19 pro 2014 11:26 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8506
Dobrý den,

vytvořil jsem pro přehlednost nové téma WordPress - Nastavení MULTISITE pro subdoménu, kde Vám uvedu postup pro MULTISITE.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: WordPress - Sdílení článků mezi dvěma instalacemi
PříspěvekNapsal: 19 pro 2014 13:25 
C4 zákazník

Registrován:
26 bře 2014 20:40
Příspěvky:
265
Super, děkuji.
Nějaké návody na webech jsou i podrobné ale nikde není ta základní prvotní informace, jak to vlastně funguje. Hlavně postup při vytváření subdomén.
Díky moc.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
WordPress partneři

Seznam všech partnerů

WordPress Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz