Právě je 25 dub 2024 13:12

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: WordPress - Pracovní web se stejnými daty jako má ostrý
PříspěvekNapsal: 07 kvě 2011 13:13 

Registrován:
28 dub 2011 10:58
Příspěvky:
3
Potřebuji poradit postup - (nejlépe step by step - jsem totální laik :-) - jak naplnit pracovní web stejnými daty, co jsou na hlavní adrese. Ráda bych měla pracovní web, abych si různé úpravy, instalace, aktualizace zkoušela nejprve tam. Už jsem si jednou způsobila krach instalací pluginu..
Ale když jsem na nový pracovní web, vybavený stejným prostředím (redakční systém WordPress, pluginy, stejná šablona) dala Import přes phpMyAdmin.. Samozřejně jsem použila soubor vyexportovaný přes phpMyAdmin na ostré verzi stránek..
Data se na pracovní web přenesla - ano. Pokud zadám do prohlížeče pracovní adresu - vše se zobrazí. Ale - nejde se přihlásit do administrace stránek jménem a heslem pracovního webu. Pouze první stránka - úvodní - má totiž v řádku svou správnou "pracovní" adresu. Jakmile kliknu na kteroukoli rubriku, tedy včetně Přihlášení - změní se nahoře v řádku vyhledávače adresa na původní adresu ostrých stránek.
Domnívám se, že to je stejnou databází - že oba weby používají stejnou, logicky, když jsem ji tam přenesla..
Jak to tedy ale udělat - nějak ji, nejspíš - duplikovat? Potřebuji ten pracovní web jako záložní - tedy tam CHCI stejná data.. Ale - když se nedostanu do administrace, není mi pracovní web nic platný...

Dotaz č.2: zároveň prosím o radu - jak potom, až budou oba weby fungovat nezávisle.. data průběžně synchronizovat - na záložním pracovním webu a ostrém..?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak naplnit pracovní web stejnými daty jako má ostrý?
PříspěvekNapsal: 13 kvě 2011 10:29 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8507
Dobrý den,

po přesunu databáze a souborů musíte změnit přihlašovací údaje k databázi v souboru wp-config.php. Pak v databázi v tabulce wp_options změňte cestu stránek u siteurl a home. Stejný postup můžete použít i pro synchronizaci.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: WordPress - Pracovní web se stejnými daty jako má ostrý
PříspěvekNapsal: 13 kvě 2011 11:54 

Registrován:
28 dub 2011 10:58
Příspěvky:
3
ok - vím CO udělat - ale nevím stále jak.. Prosila jsem o odpověď pro laika :-/
Napsala jsem, že se vše teprve učím ..

Vezmu to popořadě:
1. napsala jsem, že okamžitě, jak to přenesu - NEMÁM přístup do administrace pracovního webu.. A asi tam bych měla něco upravit. Nerozumím tomu, jako vy - ale přece logicky - v config souboru "ostrého" webu přece nemohu nic měnit - to bych si rozhodila ten- ne?
Jenže - jak jsem řekla - do admin rozhraní pracovního webu - já v tu chvíli nemohu jít..

2. pokud existuje jiná cesta, než kterou znám - a to je napsat do vyhledávače adresu pracovního webu, zobrazí se přihlášení - dám jméno a heslo...
Takže pokud mi poradíte cestu jinudy, když tudy se dostanu jen do ostrého .. kde ten config najdu - a přihlašovací údaje změním.. Chápu správně, že tam někde (nevím kde) najdu duplikované přihl. údaje na ostrý web - a já je změním na ty z pracovního?

3. změna u wp_options.. vy jste dobrej .. změním cestu.. Ale jak? Chápu, co je cesta - ale musím nejprv vědět, co kde mezi těmi šikmými závorkami změnit.. Někde si to přečtu - ale kde?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: WordPress - Pracovní web se stejnými daty jako má ostrý
PříspěvekNapsal: 13 kvě 2011 13:31 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8507
Dobrý den,

napíši Vám tedy stručnější popis. Pokud si s tím nebudete vědět rady, doporučuji se obrátit na některého z našich partnerů http://www.webhosting-c4.cz/tvorba-webovych-stranek.

Nejdříve musíte upravit konfigurační soubor pracovního webu (wp-config.php), který se nachází v kořenové složce pracovní instalace. V něm je potřeba změnit hodnoty na těchto řádcích:

Kód:
define('DB_NAME', 'nazev-pracovni-databaze');
define('DB_USER', 'nazev-pracovni-databaze');
define('DB_PASSWORD', 'heslo-pracovni-databaze');

, u kterých nahraďte text nazev-pracovni-databaze a heslo-pracovni-databaze Vašimi přihlašovacími údaji k pracovní databázi. Pak se musíte pomocí aplikace phpMyAdmin přihlásit do pracovní databáze. Přihlašovací formulář naleznete vždy na adrese http://mysql.nazev-vasi-domeny.cz/. Přihlašovací jméno je název pracovní databáze a heslo je heslo pracovní databáze. V databázi si zobrazte tabulku wp_options. Najděte řádek, který má ve sloupci option_name hodnotu siteurl, a změňte u něj hodnotu sloupce option_value (adresa ostrého webu) na adresu pracovního webu. Stejnou změnu proveďte i na řádku, který má ve sloupci option_name hodnotu home. Jak pracovat s databází v aplikaci phpMyAdmin se dočtete v návodu PhpMyAdmin - Správa databáze.

Po těchto úpravách se standardně přihlásíte do pracovního webu.

Pro připojení k pracovnímu webu můžete použít aplikaci Total Commander a pro úpravu souboru např. PSPad.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
WordPress partneři

Seznam všech partnerů

WordPress Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz