Právě je 27 dub 2024 06:05

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: WebMail - Ochrana proti spamu
PříspěvekNapsal: 28 kvě 2013 00:20 

Registrován:
08 lis 2010 17:22
Příspěvky:
37
Dobrý den,
mám na Vašem webhostingu mailovou schránku, která se mi však plní naprosto neskutečným množstvím spamu. Denně mi chodí tak 50-100 mailů. Koukal jsem se do nastavení webmailu a nenašel jsem žádný spamový filtr. Můžete mi poradit, jak se bránit v takové situaci?
Děkuji předem za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: WebMail - Ochrana proti spamu
PříspěvekNapsal: 28 kvě 2013 12:13 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8507
Dobrý den,

ve webmailu spamový filtr není. Ale můžete si nastavit mazání (příp. značení) spamu přímo v administračním systému Vaší domény. Stačí přejít do části II. Emailové schránky > Formuláře na úpravu emailových schránek a u dané emailové schránky nastavit ve sloupci Spamy hodnotu MAZAT. Stejně tak si můžete nastavit MAZAT (nebo ZNAČIT) i pro maily obsahující viry. Pokud by Vám spam přicházel i po zapnutí spamového filtru v administraci, tak nám email přepošlete na podpora@c4.cz, přidáme ho do našeho spamového filtru.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: WebMail - Ochrana proti spamu
PříspěvekNapsal: 29 kvě 2013 15:20 

Registrován:
08 lis 2010 17:22
Příspěvky:
37
Děkuji Vám za odpověď.
No to právě bych nechtěl. Mazání e-mailů, i když je mezi nimi spousta spamu není výhodné, protože jsem, bohužel, uvedl mailovou adresu farnosti do žádostí i granty. Pokud se pak z příslušné instituce přišlý mail vyhodnotí spamovým filtrem jako spam a automaticky smaže, tak si zadělávám na mnohem větší problémy. Neuvažujete o jiném webmailu? Nepříjemné je pro mě také to, že se např. dnes nemohu do webmailového rozhraní vůbec přihlásit, při přihlašování mi spadne prohlížeč. Používám Firefox v nejnovější verzi a jsem si téměř jistý, že nemám zavirovaný počítač...
No nic, pokud se situace nezlepší v následujících týdnech, budu vážně uvažovat o přesunu kontaktního mailu farnosti k jinému veřejnému poskytovateli, uvažuji vážně o outlook.com, myslím, že zde umožňují dokonce i mail na vlastní doméně. Je to tak?
Mám zároveň i problémy s funkčností smtp serveru z Outlooku 2013, proto využívám pro odesílání mailů smtp server poskytovatele jiného mnou spravovaného webu a to mi nepřijde moc férové.
Neberte to jako moje naštvání, ale rád bych, aby věci chodily tak jak mají a jsem ochotný pro to udělat svůj díl práce... Zatím jsem se u Vaší společnosti nesetkal s neochotou problémy řešit a pomoci. Ještě jednou díky za ochotu se mnou zabývat.
Jiří Žáček.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: WebMail - Ochrana proti spamu
PříspěvekNapsal: 29 kvě 2013 17:54 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8507
Dobrý den,

je možné, že používáte ještě starý webmail Open Webmail. K dispozici je ale také nový webmail RoundCube (viz http://blog.c4.cz/6-nova-verze-roundcube-je-tady), který obsahuje i nové možnosti filtrů. Takže pokud chcete přejít na novou verzi RoundCube, stačí požádat na podpora@c4.cz o přesun. V této verzi si můžete spamové zprávy sám filtrovat a pravidla budou funkční i pro zprávy stažené pomocí IMAP nebo POP3. Ve staré verzi Open Webmail lze také zprávy filtrovat, ale pravidla jsou funkční pouze v prostředí Open Webmail. Nebo pokud Vám vyhovuje starý webmail, tak Vám můžeme zprávy zablokovat my na úrovni SMTP, stačí nám opět napsat na podpora@c4.cz. To samé samozřejmě platí i pro nový webmail RoundCube, pomocí kterého si zprávy můžete buď vyfiltrovat sám, nebo blokaci provedeme my.

Příloha:
Poznámka: Verzi webmailu poznáte už podle přihlašovací stránky.
stary_vs_novy_webmail.jpg
stary_vs_novy_webmail.jpg [ 55.92 KiB | Zobrazeno 5730 krát ]

Se zasíláním zpráv pomocí aplikace Outlook 2013 by neměly být žádné problémy. Takže buď se bude jednat pouze o chybné nastavení, nebo může náš SMTP server blokovat Váš poskytovatel internetového připojení. Napište nám na podpora@c4.cz a v mailu uveďte název emailové schránky, nastavení v aplikaci Outlook 2013 a také chybu, které se Vám při odesílání zobrazuje. Z ní by mělo být patrné, o jaký problém se jedná.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: WebMail - Ochrana proti spamu
PříspěvekNapsal: 29 kvě 2013 20:59 

Registrován:
08 lis 2010 17:22
Příspěvky:
37
Dobrý den,
děkuji opět za Vaši odpověď. O přesun na nový WebMail jsem před chvilkou požádal. Váš smtp server jsem požádal, aby nebyl blokován mým poskytovatelem připojení. Protože se však jedná o pána neustále přepracovaného a zapomínajícího, tak to ještě ověřím a případně to budeme řešit dále. Pěkný večer.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
Email klienti Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz