Právě je 24 dub 2024 02:39

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: VirtueMart - XML pro Heureka
PříspěvekNapsal: 09 čer 2011 19:46 

Registrován:
29 pro 2010 17:17
Příspěvky:
24
Dobrý večer,
mám další prosbičku. Rádi bychom exportovali naše produkty na portál heureky. Bohužel heureka chce výstupní formát našeho eshopu xml. Je někdo, kdo je ochotný poradit jak na to? Jak upravit přesně export tak, aby byl pro heureku akceptovatelný a vše fungovalo tak, jak má? Myslím, že bych neměl problém do formátu .csv pomocí komponenty CSV import/export. Ale bohužel nevím jak xml. Prosím o radu. Nebudu váhat dotyčného za poradenství, či zkonstruování,aby to fungovalo, finančně odměnit. Děkuji moc a přeji fajn večer.
P.T.
http://www.pashop.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VirtueMart -
PříspěvekNapsal: 10 čer 2011 01:00 
Uživatelský avatar

Registrován:
25 pro 2010 13:02
Příspěvky:
290
Tak předně, komponenta pro csv vstup/výstup se přesně jmenuje CSV Improved, a u mne je k tomu i nějaký návod.
XML výstup je celkem brnkačka, nainstaluje se komponenta XML feed, nastaví se šablona common (nebo tak nějak, píšu to z hlavy a je jedna ráno) a ty adresy těch výstupů se vloží na Zboží.cz a Heureku.
Horší je, že je fakt dobré mít v době registrace již hotové SEO URL, to se dělá nastavením .htaccess a tak, to jsem již sem psal.
Jo ještě doplnění, Heureka má pár procent, mnohem důležitejší je registrace na Zboží.cz a určitě mít dobře udělanou mapu stránek, na to je Xmap. A propojit to na Seznam a Google.
Ono je toho víc, třeba doba dostupnosti se nesmí zadávat obrázkem (to zřejmě nemáte), nesmí být registrace do základního modulu VM (to tam máte) a také je silně pohodlné, mít tam něco pro sledování návštěvnosti, jednoznačně doporučuji BBClone.
Mít dobrý e-shop je běh na dlouhou trať, rozhodně to není jak mi dneska jeden psal, že se jenom něco udělá a bude na 1. místě na Seznamu. Ale abych nestrašil, pokud se vše udělá správně, bude to fungovat.
V.

_________________
Joomla + VirtueMart + cs = eCommerce_cs-CZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VirtueMart - XML pro Heureka
PříspěvekNapsal: 12 čer 2011 16:47 

Registrován:
29 pro 2010 17:17
Příspěvky:
24
Dobré odpoledne,

děkuji moc za rady, pokusím se vše provést dle Vašich instrukcí. SEO URL je snad ok, to mám za sebou :-) Mapu stránek a propojit na seznam a google. Tak tady vůbec nevím o čem je řeč, jak to propojit? Na registraci zboží.cz se určitě podívám. Děkuji. Co se týká registrace do základního modulu VM. Opět nevím, jak to myslíte? Myslíte při objednávkách? Jak docílit toho, aby si lidé nemusel registrovat? To spousty lidí odradí. Na sledování návštěvnosti mám toplist...
Určitě, já - jsem samouk - ladím eshop již 4 měsíce min.

Děkuji předem za odpovědi na mé otázky a přeji fajn zbytek neděle.
P.T.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VirtueMart - XML pro Heureka
PříspěvekNapsal: 12 čer 2011 17:42 

Registrován:
29 pro 2010 17:17
Příspěvky:
24
Tak, vše se podařilo, jak na zboží.cz tak na heureka, ale mám prosbu.
Pochopitelně náše zboží má své EAN Kódy, ale na webu se mi nezobrazují, heureka mi napsala, že by to bylo lepší, rád bych je tam doplnil a chtěl bych je mít i na webu, můžete mi poradit, kde to přesně najdu? Někde zřejmě ve VM, v nastavení, že? Ale já to tam bohužel vůbec nevidím. Prosím, poraďte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VirtueMart - XML pro Heureka
PříspěvekNapsal: 13 čer 2011 11:02 
Uživatelský avatar

Registrován:
25 pro 2010 13:02
Příspěvky:
290
SEO: máte je zapnuté pouze pro Joomlu, aby to fungovalo i pro VM, musí se koupit a nainstalovat JoomSEF.
Ostatní věci se řeší velice často na fóru joomlaportal.cz tak jenom heslovitě.
Na mapu stránek je nejlepší Xmap, doporučuji verzi 1.2.9, vyšší verze měly nějaké chyby.
EAN je k ničemu, klient to nepotřebuje a z Heureky vám přijde pár lidí. Navíc ten EAN VM neumí, čili je to tam nějakým trikem. Určitě by šlo upravit komponentu XML feed aby to tam vkládala, nevidím k tomu důvod. Stejně tak nevidím důvod to mít na stránkách, investujte raději čas a náklady na lepší fotografie produktů a lepší popisy.
Základní modul VM je mod_virtuemart, ten s výpisem kategorií, nesmí být v něm přihlašovací formulář, musí se to dělat jeho vlastním modulem pro přihlášení.
Objednávání bez registrace: Nastavení VirtueMart a tam je někde nastavení požadavku na registraci, je k tomu i info (česky).
TOPlist: no třeba, já tedy používám všude BBClone, je lepší, i když nemá krásné koláčové grafy, které ovšem nesou stejnou informaci, jako škaredý výpis BBClone.

_________________
Joomla + VirtueMart + cs = eCommerce_cs-CZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VirtueMart - XML pro Heureka
PříspěvekNapsal: 16 čer 2011 09:59 

Registrován:
29 pro 2010 17:17
Příspěvky:
24
Dobrý den, omlouvám se, že jsem nereagoval, mezitím jsem stačil koupit joomsef. Nainstaloval jsem ho, ale hned chyba. Virtuemart je úplně odpojen. Když si kliknu na nějakou kategorii, vůbec se mi nechce rozbalit, abych viděl produkty. POtřeboval bych k tomu nějaký podrobný manual, ale v čestině. Obdržel jsem od ARTIA manual, ale pouze v angličtině, moc ji nehovím. :-/
Prosím, můžete mi poradit, co s tím mám dělat, aby mi eshop normálně fungoval, jako dřív a měl pěkné URL a fungovalo seo?

Moc děkuji za brzkou odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VirtueMart - XML pro Heureka
PříspěvekNapsal: 16 čer 2011 10:00 

Registrován:
29 pro 2010 17:17
Příspěvky:
24
Tady je možnost si to prohlédnout, co to dělá. www.pashop.cz
Zkrátka eshop je totálně nefunkční


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VirtueMart - XML pro Heureka
PříspěvekNapsal: 16 čer 2011 10:05 
Uživatelský avatar

Registrován:
25 pro 2010 13:02
Příspěvky:
290
No nevím, zdá se, že není nastavený .htaccess, a ten JoomSEF nastavený taky není.

_________________
Joomla + VirtueMart + cs = eCommerce_cs-CZ


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
VirtueMart partneři
VirtueMart Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz