Právě je 23 dub 2024 08:06

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: VirtueMart - Systémové e-maily nechodí
PříspěvekNapsal: 12 kvě 2016 08:10 
C4 zákazník

Registrován:
23 říj 2011 13:53
Příspěvky:
112
Dobrý den poprosil bych o radu, zakoupil jsem šablonu postavenou na Joomla 3.4.5 s implementovaným obchodem Virtuemart v tzv: Quickstart balíčku. Vše jsem nainstaloval bez problémů ale při testování jsem narazil na problém, že systém neodesílá emaily mě jako administratorovi (Pokud objednám jako zákazník, emaily zákazníkovi přijdou) ale nikdy ne administratorovi. Prošel jsem spoustu fór, kde se podobný problém řešil (špatně nastavený prodejce jak v adminu virtuemart, tak úprava vendor ID v DB) viz zde http://forum.virtuemart.net/index.php?topic=114122.0. Všechno jsem několikrát udělal ale bez výsledku. Nakonec jsem došel k závěru, že to není otázka jen virtuemart ale pravděpodobně i Joomla. On mi totiž nepřišel email ani ihned po instalaci s instalačními údaji, přestože jsem tuto volbu při instalaci zatrhnul. V Globálním nastavení mám správně nastavení e-mailu přes PHPMail (zkoušel jsem i sendmail i smpt ale u Vašeho hostingu mám ověřeno, že s PHPmail není problém, tak jsem to nechal). Ve správci uživatelů mám pro uživatele administrator ve skupině Super Users nastaveno Dostávat e-maily systému ANO. Přesto mi nechodí emaily ani při registraci nového uživatele. Myslím si tedy, že problém bude asi jinde, než v nastavení Joomla. Pokusíte se mi prosím někdo poradit, případně mě nasměrovat? Moc děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VirtueMart - Systémové e-maily nechodí
PříspěvekNapsal: 12 kvě 2016 11:43 
C4 zákazník

Registrován:
23 říj 2011 13:53
Příspěvky:
112
A ještě prosím dodatek. Zkusil jsem požádat výrobce šablony a pomoc a ten se na mé stránky kvůli zabezpečení ze strany hostingu vůbec nemůže dostat, protože je asi někde z Asie:-) . Jedná se pravděpodobně o zabezpečení joomla administrace.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VirtueMart - Systémové e-maily nechodí
PříspěvekNapsal: 12 kvě 2016 13:29 
C4 zákazník

Registrován:
23 říj 2011 13:53
Příspěvky:
112
czsars píše:
A ještě prosím dodatek. Zkusil jsem požádat výrobce šablony a pomoc a ten se na mé stránky kvůli zabezpečení ze strany hostingu vůbec nemůže dostat, protože je asi někde z Asie:-) . Jedná se pravděpodobně o zabezpečení joomla administrace.

To blokování beru zpět, asi klikl někam jinam:-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VirtueMart - Systémové e-maily nechodí
PříspěvekNapsal: 13 kvě 2016 10:01 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8505
Dobrý den,

funkce mail() by Vám měla bez problému fungovat. Podařilo se Vám s tvůrcem šablony na něco přijít? Zkoušel jste zasílání emailů na čisté instalaci aplikace Joomla? Aby se případně potvrdila/vyvrátila souvislost s Quickstart balíčkem.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VirtueMart - Systémové e-maily nechodí
PříspěvekNapsal: 13 kvě 2016 12:25 
C4 zákazník

Registrován:
23 říj 2011 13:53
Příspěvky:
112
V tuto chvíli to s ním právě řeším a vypadá to na mé podezření, že chyba je ve funkci PHPMailer v jádru té verze Joomla 3.4.5. Vytvořil mi nový Quickstart s poslední verzí a snad by to mělo být v pořádku. Porovnám a dám vědět případně pro ostatní. Děkuji za ochotu


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
VirtueMart partneři
VirtueMart Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz